cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung 860 Evo 500GB ssd TBW sorunu

(Topic created on: 01-16-2021 02:25 PM)
443 Views
mchtbzby
Active Level 1
Options
IT & Hafıza

Merhabalar ikincil olarak aldığım samsung 860 evo ssd'im kendi kendine yazım yapmakta.

Yani şöyle ssd'im 2. ssd yani hiç bir şey kurulu değil ve ben bu sorunu farkettiğim den beri bu şekilde kullanmıyorum bekletiyorum sorunu çözene kadar SSD aldığımdan beri kademe kademe TBW değerlerini arttırıyor ama hiç bir şekilde disk dolmuyor yani arkada bir şeyler yazıyor ve ne okuduğunu neden okuduğunu bilmiyorum bunun sebebinin ne olduğunu tam olarak anlayamadığım içinde henüz iade etmedim mesela ilk farkettiğimde 86GB olarak görünüyordu iade edilmiş bir ürün olarak düşündüm fakat bu değer kademe kademe artınca anladım ki başka bir sorun var Bunun sebebini çözümünü bilenlerden yardım bekliyorum.

Ayrıca bir forumda bunu kendi kapasitesine kadar yapacağını söylüyordu bu doğru mudur ? 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
user000001111111
Moderator
Moderator
Options
IT & Hafıza

Merhaba mchtbzby,

Ben Pembe, Samsung Forum moderatörüyüm. Bu soru ile foruma katkı sağladığınız için teşekkürler.

Samsung magician yazılım ile alakalı olan bir konudur. Bu yazılım sürekli okuma-yazma testi yaptığı için veri kullanımı yapılmış gibi görünmektedir.

Teşekkürler.

MOD

View solution in context

0 Likes
8 Comments
XdaDevelopers
Expert Level 3
IT & Hafıza
hiç birşey kurulu olmasada içeriğinde göremediğiniz sistem dosyaları yer alır.
donanıma bağlı olduğu sürece depolama birimi değişkenlik gösterebilir.
normal durum.aslinda boş sadece geçici sistem dosyaları yer alır.
mchtbzby
Active Level 1
IT & Hafıza

hocam işte bu değerlerin bu şekilde devam etmesi ileride sorun oluşturabileceği için içim huzursuz.

Kronik bir sorun mu var diye düşündürüyor okuma yazma hızlarım gayet normal fakat kullanamadığım halde 326 GB bir veri yazıldı olarak gözüküyor ve bu her gün artıyor sizce kullanmaya başlamalı mıyım ve 500GB a gelene kadar yapacak diye okumuştum bu doğru mudur ?

0 Likes
mchtbzby
Active Level 1
IT & Hafıza

ve ssde bomboş duruyor windows felan da kurulu değil hocam

0 Likes
XdaDevelopers
Expert Level 3
IT & Hafıza
aslında o kadar olmaması gerekir.günden güne artıyor ise.ssd kullanan bir uygulama veya bir windows hizmeti olabilir.ssd firmware bilgisayar anakart bios herşeyin güncelmi bu arada?
Crystaldiskinfo test edebilirmisin
yada bu ssd 1.sürücüye takıp windowsu bu disk uzerine kurup diğer ssd şimdikinin yerine takıp deneyebilirsin.
yada ssd söküp bir arkadaşının bilgisayarına takıp orada nasıl görüntüleniyor bakabilirsin?

bana kalırsa biraz şüpheli durum gibi görünüyor
0 Likes
mchtbzby
Active Level 1
IT & Hafıza

crystal disk info da 326 Gb gözükmekte herşey güncel bomboş ssd okuma yuazma hiç yapmöadı kendi kendine 326 gb okudum diyor 

0 Likes
XdaDevelopers
Expert Level 3
IT & Hafıza
müşteri temsilcisi yazar mesajına cevap verir kardeşim.gerekirse nereden aldıysan orayla iletişime geç
0 Likes
XdaDevelopers
Expert Level 3
IT & Hafıza
kendi kapasitesine kadar doldurur diye birşey yok bu arada kim dediyse onu.bende başka marka var seninki ile aynı teknik ozelliklere sahip.ama benimkinde windows dizini kurulu.sende dahili ssd ile yerlerini değiştirip windowsu samsunh evo ya kur
0 Likes
Solution
user000001111111
Moderator
Moderator
Options
IT & Hafıza

Merhaba mchtbzby,

Ben Pembe, Samsung Forum moderatörüyüm. Bu soru ile foruma katkı sağladığınız için teşekkürler.

Samsung magician yazılım ile alakalı olan bir konudur. Bu yazılım sürekli okuma-yazma testi yaptığı için veri kullanımı yapılmış gibi görünmektedir.

Teşekkürler.

MOD

0 Likes