cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Cihazlarda donma kasma sorunu nedir? Nasıl sorun ortadan kaldırılır? {DETAYLI}

(Topic created on: 01-17-2022 10:17 PM)
403 Views
Rose_
Active Level 9
Options
IT & Hafıza

Merhaba, 

Son zamanlarda fazlaca telefonlarda donma kasma vakalarıyla karşılaşıyoruz. Bnde bunun için bir gönderi açmak istedim... 

Bugünkü gönderimizin konusu telefonlarda donma kasma sorunu nedir nasıl ortadan kaldırılır... 

Evet, herkes donma kasma sorunu nedir ne değildir biliyor, fakat yine de bilgilendirmek istiyorum.. 

Donma kasma sorunu nedir onunla başlayalım isterseniz;

Donma kasma sorunu nedir? 
Genelde telefon kendi kafasına göre bir yerlere girer veya hiç tepki vermez. Bu durum ekrandan işlemciden veya depolamadan kaynaklanabilir. 

Dokunmatik ve İç ekran:
Evet, belki telefon üretilirken veya tamir edilirken ekran flexleri anakarttaki sokete tam oturmamış olabilir ve telefonda donma kasma sorunları çıkar. Belki de dokunmatik veya iç ekranda sorun olduğu için kasma ve donma sorunları normaldir. Eğer extra koruyucu cam kullanıyorsanız sorun bundan da kaynaklanabilir. 

İşlemci:
Evet, işlemci üretilirken bir hata oluşabilir işlemcideki entegreler patlayabilir bozulabilir veya yerinden çıkabilir ya da derinden çizilebilir. (Ya da daha fazla işlemci sorunu işte bildiklerimi söylüyorum.) Ve bundan dolayı donma kasma sorunları olabilir. 

Depolama:
Evet geldik depolamaya... Telefona sürekli veri indirip cihazın hafızası doluyor, ve hafızası doldukça cihaz ağırlaşıyor. Bundan dolayı bu durumlar normaldir.

Yazılım güncelleme:
Yazılım güncelleme yaparken (Samsungyazılım kodlama ekibi) güncelleme hatalı ise bu durum yazılımsal veya donanımsal olabilir. Yeni güncellemelerle bu sıkıntı düzelir. 

İnşallah doğru anlatıyorumdur... Devam edelim.. 

Geldik fasülyenin faydalarına.... Bu sorunları ortadan kaldırmak için neler yapılmalı?? 

Sorunları ortadan kaldırmak için neler yapılmalı
  • Cihazı yeniden başlatın. 
  • Cihazı kuru bir bez yardımı ile silin. 
  • Cihazı sıfırlayın. 
  • Cihazı güncel tutun. 
  • Samsung members üzerinden hata raporu gönderin. 
  • Ekran kırıksa ekran değiştirtin 
  • RAM'ı her gün temizleyin. 

Herkese iyi günler iyi akşamlar eğer bir hatam varsa bildirmeyi, post hoşunuza gittiyse beğenmeyi unutmayın. 

Okuduğunuz için teşekkürler. 
20 Comments
IT & Hafıza
Kuru bez kesin çözüm 🙃 RAM i de kuru bezle mi temizliyoruz 🤔
Rose_
Active Level 9
IT & Hafıza
Yani cihazın ekranını silince belki düzelir diye dedim eskiden bende yapıyordum düzeliyordu
IT & Hafıza
Detaycıligina hayranım.. güzel olmuş eline sağlık 😊🤗
Rose_
Active Level 9
IT & Hafıza
Teşekkürler🙏 amacım sizlere yardımxı olmak:)
Rose_
Active Level 9
IT & Hafıza
Heee ramı da kuru bezle temizliyoruz🤣
Mertcan39
Expert Level 1
IT & Hafıza
En son çıkan amiral gemisini alın kökten çözülür 😅
Rose_
Active Level 9
IT & Hafıza
Tamamdır sorun tereyağından kıl çeker gibi çözülür😂