cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Yine yeni yeniden Şok!

(Topic created on: 12-01-2022 06:39 PM)
56 Views
Dreamfall
Active Level 4
Options
Giyilebilir Cihazlar

Bugün çözüm merkezi aradı 45 dk konuştuk. Galaxy Fit 2 Orijinal kordonun kopmaya başlamasından dolayı ürünün servise gitmesi gerektiğini, ürünün übersonik test cihazlarında teste girip ( altı üstü göz ucuyla bakacaklar çünkü daha önce bunu yaptılar) sıkıntının kullanıcı hatası mı, ürün hatası mı olduğunun belirleneceğini olaki muhteşem son teknoloji test cihazları garantili olmasına rağmen kullanıcı hatası derse ürün onarımı için kaç tl olduğu belli olmayan bir ücret çıkarılacağını bu fiyattan onarımı kabul etmezseniz ürünün dönüş kargosunun tarafınıza ödetileceği şeklinde bilgi verdi çözüm merkezinden Duygu hanım. Halbuki 4447711 de kayıt açıp servis bilgisini sms ile gönderen çalışan ya da şimdiye kadar hiçbir çalışan böyle bir bilgilendirme yapmadı. Samsung shopta satılmayan, fiyat bilgisi belli olmayan muhtemelen kendilerine gelişi 15-20 tl olan bir **bleep** kordon için firma çözüm sunmadı, bu sıkıntı garantiye giriyor ya da girmiyor diyemedi( ilki garantiden değişti ama kendim gittim ümraniye servisine bizzat oradaki yetkili kişi inisiyatif aldı da değiştirdi), servis red ederse kaç tl masraf çıkacağı bilgisi veremedi, dönüş kargo fiyatı bilgisi veremedi. Bunun yerine ürünü gönder 20 iş günü ürünsüz kalma riskini göze al, ankara servisi değiştirirse değiştirir, değiştirmezse sana fatura çıkarır kabul etmezsen de kaç tl olduğu belli olmayan dönüş kargosunu sen ödersin. İster gönder ister gönderme keyfin bilir dedi. Üstelik üst birim yöneticiler bu bilgiyi vermiş. Vallahi de billahi de muhteşem bir müşteri hizmetleri örneği kesinlikle ödül almalı bu tavır. Bunu yazıyorum çünkü akşam akşam insanı çözüm merkeziyiz diye arayıp, çözüm sunamayacağız, son dakika da bak sana havadan masraf da çıkarabiliriz diye bilgi veren, garantili bir üründe muhtemelen 1 euroluk bir parçayı değiştirmemek için 45 dk sizinle görüşmeyi göze alan bir firmanın ürünlerini kullanıyoruz bilin diye yazıyorum. 

6 Comments
Çaydanlık
Active Level 5
Giyilebilir Cihazlar

Anladım ama bu bütün firmalarda böyle 😅 Samsung dışındaki firmaları da aradığınızda servis işlemlerinin ücretini veremezler ve parçaların fiyatlarının bilgisini servisten başka bi yerde bulamazsınız... Her servisin ayrı ücret politikası vardır. Belli parçalar örn ekran fiyatı gibi parçaların fiyatları bellidir ya da pil

Dreamfall
Active Level 4
Giyilebilir Cihazlar
İyi de bir sıkıntı garantiye giriyor mu girmiyor mu bellidir. Telefonun pili durduk yere şişerse ama servisimiz kontrol edecek kullanıcı hatası olabilir demezsin. Ürünün kordonu kendiliğinden kopuyorsa hangi teknoloji bunun kullanıcı hatası ya da ürün hataso olduğunu belirleyebilir ki. Karşıdaki çalışanın keyfine kalır iş, ya iyi günündedir değiştirir ya da kötü günündedir kullanıcı hatası der geçer. Ümraniye servisinden ilk front desk bu kullanıcı hatası deyip geçti, yetkili kişi inceledi durumu anlattım kendiliiğinden yumuşama yapıp koptu diye genel merkeze yazdı sonra 1 saate karşıdan cevap gelmeyince kendisi inisiyatif alıp değiştirdi. Yani bir çalışan kullanıcı hatası derken diğeri garanti kapsamından değiştirebiliyor.
Giyilebilir Cihazlar
Xioami band 7 al kordonu değişir en azindan
Dreamfall
Active Level 4
Giyilebilir Cihazlar
Yenisinde zaten miband 6-7 ya da watch lite 2 alıcam. Bu kadar saçma bir bileklik görmedim. Hassasiyet ayarı yok üründe ya aç ya kapa var. Bilgisayarda yazı yazarken zırt pırt ekranı açılır. Yürüyüş yaparsın algılar oturursun 5 dk hala yürüyorsun sanır. Kolunu sallasan bile durduk yerde adım sayar. Çıktığından beri o kadar güncelleme gelir zerre bir şey değişmez.
Giyilebilir Cihazlar
Bendede vardı sattım kordonu değişmeyen saat sıkıntı ve saat arayüzü çok az
Dreamfall
Active Level 4
Giyilebilir Cihazlar
Doğru arayüzlerin çoğu bir şeye benzemiyor. Kordonu değişiyor ama miband gibi kolay çılan bir tasarımı yok. Çıkarayım derken ekran yerinden çıkabilir o derece ters bir tasarım yapmışlar sanki servis dışında kimse dokunmasın diye