cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Wear OS için Google Maps güncellendi: Artık telefon bağlantısına gerek yok

(Topic created on: 01-08-2023 10:12 AM)
310 Views
MeHmEt99
Expert Level 5
Options
Giyilebilir Cihazlar

Wear OS işletim sistemini ve uygulamalarını geliştirmeye devam edem Google, Maps için yeni bir güncelleme yayınladı. Artık Haritalar uygulaması, telefon gerektirmeden yol tarifi yapabilecek.

2021 yılında Samsung ile beraber Wear OS 3.0 işletim sistemini tanıtan Google, işletim sistemini ve bu ekosistemi ciddi anlamda güncelleyerek yeniledi. Ekosistem ile beraber akıllı saat uygulamalarına da önemli yenilikler yapan firma, şimdi de Haritalar uygulamasına önemli bir yenilik getirdi.

Wi-Fi veya LTE ile yol tarifi mümkün

Wear OS için Google Haritalar, yeni güncellemesi ile önemli bir özelliğe sahip oldu. Artık Wear OS cihazları, Wi-Fi veya LTE bağlantısına sahip olması durumunda telefon bağlantısına gerek olmadan yol tarifine erişebilecek, böylece telefonsuz koşuya çıkan sporcular istedikleri yere daha rahat gidebilecek. 

Ayrıca güncelleme ile akıllı telefonlarda başlatılan Haritalar navigasyonu, hızlı bir şekilde akıllı saatiniz üzerinden devam edebilecek. Güncelleme; özellikle LTE destekli Galaxy Watch 4, Galaxy Watch 5 ve Pixel Watch kullanıcıları için önemli bir yenilik olacağa benziyor.

image

6 Comments
F-I-R-A-T
Active Level 10
Giyilebilir Cihazlar
Bu güncelleme ne zaman gelecekmiş
MeHmEt99
Expert Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Şuan henüz bir tarih yok
BurakTunç
Expert Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Türkiye'de satılan Galaxy Watch5'de kullanabilmek için illa Wi-Fi gerekiyor, değil mi?
MeHmEt99
Expert Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Evet Lte ve WiFi ile çalışıyor
Aykut
Expert Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Watch 4 lte desteklemiyor e dışarıda wifi de acamayacagimza göre bir anlam ifade etmiyor
19870101
Active Level 1
Giyilebilir Cihazlar
🔳Screenshot_20230108-022825_Samsung Internet_1000005658_1673134106.jpg
0 Likes