cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Watch Active 2 oksijen doygunlugu ve spo2

(Topic created on: 08-30-2020 02:46 PM)
3328 Views
FerhatakcA9
Expert Level 4
Options
Giyilebilir Cihazlar

Arkadaslar bildiginiz üzere galaxy watch 3 de ekstra olarak oksijen doygunlugu ölçümü ve spo2 takibi var active 2 de şuana kadar bir ses çıkmadı bu konuda dün @everythingsamsungpro ile yaptığımız bi test ile bu özelliklerin verilecegini tespit ettik watch 3 ün sensor un light source kısmında bunlari ölçerken kırmızı bir ışık yanmakta ve bu ışık sayesinde ölçüm yapilmakta normalde kalp atis ve stres olcumu sırasında yeşil ışık yanmakta fakat cihazın test bölümünde deneme yaparken eol kısmına gecince sensorun yesil ve kırmızı ışıkları beraber yanmakta videoyu koydum zaten bariz ortada 

Videoda göründüğü gibi çıkan bu ışık sayesinde samsungun vereceği guncelleme sayesinde kullanıma sunulacak şuanlik kesin bir netlik yok tarih konusunda

image

Cihaz yakinda turkiyede tizen 4.0.0.8 sürümüne geçecek ve yakinda ekg ile tansiyon ölçüm de aktif edilmis olacak en güncel sürüm şuanda tizen 5.5.0.1 ve o da şuan her yerde test aşamasında

image

Yakin zamanda watch active 2 adet major 1 tane minor alacak yani once tizen 4.0.0.8 sonra güvenlik yamasi ardından tizen 5.5.0.1 guney korenin aldığı güncellemeler asagida bulunmakta

image

Umarim yakinda turkiyede dahil bütün guncellemeleri eksiksiz ve sorunsuz alır heryer apple Ekg ve dusme algilamayi 2 yıl sonra ülkemizde aktif etmişti acaba samsungun ne kadar sürecek tahminimce çok daha az bir süre bekliycez 

image

image

Not: yukarıda bahsettiğim oksijen doygunlugu ve spo2 ölçümü konusunda kesin bir bilgi bulunmamakta sadece sensörlerin yeterli yapıya sahip olduğunu göstermek adına @Everythingsamsungpro ile test yaptık ve olumlu sonuç aldik sensor yetse bile samsung vermeyebilir küçük bi ihtimalde olsa ama tahminimce cok yakinda gelecek bu ozellikler 
10 Comments
Dearpest
Active Level 7
Giyilebilir Cihazlar
bu güncellemeler maalesef ülkemiz için geçerli değil 4.0.0.8 i büyük ihtimalle hiç göremeyeceğiz direkt olarak tizen 5 güncellemesi alacağız, donanım haberde bir kişi tizen 5 güncellemesinin büyük ihtimal eylülde geleceğini yazmış , ayrıyetten Ekg ve düşme algılama gibi özellikler sağlık bakanlığından izin alındıktan sonra aktif olacaktır buda ülkeden ülkeye tarihlerin değişeceği anlamına gelir. Ana merkez dışında hiç kimse güncellemelerin tarihleri hakkında bir şey bilmiyor, profilimdeki gönderilerde daha ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.
FerhatakcA9
Expert Level 4
Giyilebilir Cihazlar
ama tizen 4.0.0.8 icin testler coktan bitti yani gelecektir Almanya bile hala almadi benimde aklımda Eylül var cunku artik guncelleme verilmesi lazım en son ocak yamasi almıştık cidden cok kotu bir durum saglik bakanlığıda insallah izin verir yakin zamanda kavuşuruz bu ozelliklere
Dearpest
Active Level 7
Giyilebilir Cihazlar
kore ve abd gibi ülkelerde bir çok düzeltme güncellemesi gitmis fakat avrupa ve Tr için herhangi bir gelişme yok gözleri büyük pazarlarda nasıl daha çok satış yaparım da herhalde. Ekg ve Düşme algılama için uzun bir süre var gibi gözüküyor fakat tizen 5 yakında gelecektir.
FerhatakcA9
Expert Level 4
Giyilebilir Cihazlar
aynn ya keske su guncellemeler daha fazla onemsense boylece müşteri memnuniyeti artar ve pazarda daha geniş bi kitleye sahip olur galiba şu oksijen olcum falan daha erken gelicek bu arada ekledim video sizde gorunuyormu izledinizmi bende suan gozukmuyoda
Dearpest
Active Level 7
Giyilebilir Cihazlar
video gözüküyor fakat kırmızı ledi gördüğümü söyleyemem 😅 sadece yeşil görünüyor
FerhatakcA9
Expert Level 4
Giyilebilir Cihazlar
aaaa ciddenmi kırmızı led belli etmiyormu
FerhatakcA9
Expert Level 4
Giyilebilir Cihazlar
bak bu çekimleri senin icin yaptim bu sefer fotoğraf çektim burst modunda
FerhatakcA9
Expert Level 4
Giyilebilir Cihazlar
normalde olcum yaparken sag ve sol kenardaki ledler yesil yanıyor ya eol a alınca ekstra olarak 3.led en üstteki kırmızı olanda devreye giriyor tıpkı watch 3 gibi
Dearpest
Active Level 7
Giyilebilir Cihazlar
gördüm hocam çok sağolasın , watch 3 ün tanıtımını izlerken bende yok diye üzülmüştüm 😅 şu an geleceği için mutlu geç geleceği için üzgünüm 🙂