cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Watch 5 pro nabız

(Topic created on: 03-27-2024 12:58 PM)
95 Views
Frk12
Expert Level 2
Options
Giyilebilir Cihazlar
Selamlar  antrenmanlarda nabzımı durduk yere yanlış ölçmeye başladı  son zamanlarda sebebi nedir kalibrasyon yapılıyor mu 
1 Comment
Turkuaz
Moderator
Moderator
Options
Giyilebilir Cihazlar

Merhaba Frk12,

Kalp atış hızı ölçümü doğru şekilde çalışmıyorsa, cihazın kalp atış hızı sensörünün konumunu bileğiniz üzerinde sağa, sola, yukarı veya aşağı ayarlayın veya cihazı sensör cildinizle temas edecek şekilde kolunuzun iç kısmına takın.

En iyi sağlık ölçümlerini elde etmek için saatinizi çok sıkı veya gevşek değil, bilek ekleminizin yaklaşık bir parmak genişliğinde takın. Saatin arkasının hareket etmeden cildinize bağlı kalması için yerine oturduğundan emin olun.

Ayrıca Watch serisi cihazınız ile kalp atış hızınızı takip ederken lütfen aşağıdaki uyarılara dikkat edin.

• HR özelliğini yalnızca kalp atış hızınızı ölçmek için kullanın. Optik kalp atış hızı sensörünün doğruluğu, ölçme koşullarına ve çevreye bağlı olarak azalabilir.

• Soğuk ortam sıcaklığı ölçümlerinizi etkileyebilir; kış aylarında veya soğuk havalarda kalp atış hızı ölçümü yaparken kendinizi sıcak tutun.

• Ölçüm yapmadan önce sigara içmek veya alkol tüketmek kalp atış hızınızın normalden farklı çıkmasına neden olabilir.

• Kalp atış hızı ölçümleri yaparken derinden hareket etmeyin, konuşmayın, esnemeyin veya nefes almayın. Bunların yapılması kalp atış hızınızın hatalı sonuç vermesine neden olabilir.

• Eğer kalp hızınız çok yüksekse veya düşükse, ölçümler yanlış olabilir.

• Çocukların kalp atış hızlarını ölçüyorsanız, ölçüm doğru olmayabilir.

• Sinyal, cildinizin parlaklığından, cildinizin altındaki kan akışından ve sensör bölgesinin temizliğinden etkilenebilir.

• Doğru ölçümler için Ridge spor bandını kullanın. Modele bağlı olarak Ridge spor kayışı ayrı satılabilir.

Ek olarak, lütfen optik kalp atış hızı sensörünüzün temiz olduğundan emin olun. Optik kalp atış hızı sensörü ve elektrikli biyosensörler kirliyse, sensörü silip tekrar deneyin. Cihazın kayışı ve bileğiniz arasındaki kir veya başka nesneler gibi engeller ışığın eşit şekilde yansıtılmasını önleyebilir. Lütfen kullanmadan önce bu gibi engellerin kaldırıldığından emin olun.

Teşekkürler.
MOD

0 Likes