cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Sonuçta Galaxy Watch 5 vücut ısısı özelliği olabilir

(Topic created on: 06-03-2022 03:02 PM)
308 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Giyilebilir Cihazlar

Bu haftanın başlarında Galaxy Watch 4 serisi için yayına giren One UI Watch 4.5 beta üretici yazılımı, Samsung'un yaklaşmakta olan akıllı saat serisi hakkında bazı ilginç detayları ortaya çıkardı.

 
Bugün daha önce okumuş olabileceğiniz gibi , beta belleniminde bahsedilen bir Galaxy Watch 5 Classic modeline dair herhangi bir işaret yok . Ancak daha olumlu bir kayda göre, yeni bir rapor, Samsung'un yaklaşmakta olan akıllı saat serisine vücut ısısı okuma yetenekleri getirmeyi planlayabileceğini ortaya koyuyor.
 
Sonuçta Galaxy Watch 5 bir vücut ısısı sensörüne sahip olacak mı?
 
Kısa bir tarih dersi ile başlayalım. Birkaç ay önce, Samsung'un yaklaşmakta olan Galaxy Watch 5 serisine bir vücut ısısı sensörü eklemeyi planladığını öne süren bir rapor ortaya çıktı.
 
Bu raporu birkaç hafta sonra başka bir rapor izledi. Samsung'un bu teknolojiyi giyilebilir cihazlarına eklemek istediğini ancak vücut ısısı okuma algoritmasıyla ilgili sorunlar yaşadığını, bu nedenle özelliği 2023'e geri itmek zorunda kalabileceğini iddia etti .
 
Tarih dersi bitti. Günümüze hızlı bir şekilde ilerleyin ve One UI Watch 4.5 beta belleniminde bulunan yeni kanıtlar, Samsung'un Galaxy Watch 5'e sıcaklık okuma yetenekleri getirebileceğini gösteriyor.
 
Aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi (Reddit aracılığıyla), beta test kullanıcıları artık Samsung Health uygulamasında yeni bir "uyku sırasında cilt sıcaklığı" geçişine sahip.
 
image
 
Mevcut Galaxy Watch 4 serisinde vücut ısısı okuma donanımı bulunmuyor, bu da Samsung'un gelecekteki modeller için vücut ısısı okumaları için gereken yazılım bileşenini One UI 4.5'e eklemeye çalıştığı anlamına geliyor. Ancak özelliğin piyasaya sürüldüğünde Galaxy Watch 5'te mevcut olup olmayacağı hala belirsiz.
 
Samsung, devre dışı bırakılmış bir vücut ısısı sensörüyle Galaxy Watch 5 serisini başlatabilir ve modülü daha sonra bir ürün yazılımı güncellemesiyle etkinleştirebilir. Veya belki de Samsung, bu özelliği Galaxy Watch 5'e getirme niyeti olmadan, 2023 akıllı saat modelleri için yazılım tarafında özelliğin temelini atıyor.
 
Sadece zaman gösterecek, ancak net olan bir şey, Samsung'un gerçekten de gelecekteki akıllı saatleri için vücut ısısı okuma yetenekleri geliştirdiğidir. Teknolojinin Galaxy Watch 5 serisinin lansmanı için zamanında hazır olacağını umalım.
 
 
 
 
 
7 Comments
Alfatürk
Expert Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Olmayan sensör nasıl özellik var watch 4 te samsung un yaptığı hata 😃 😃 😂 (dün öğrendiğimde çok güldüm yaa)

Kocaman firma şu hataları yapması çok kötü bir şey birde özellik açma koymuşlar😃😂
RecepF
Expert Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Samsung işte 😁 herşey beklenir
Alfatürk
Expert Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Evet Yaa ,birde betaya açıyorlar şaka gibi yaa cidden 😃 😃
Kendisine kesinlikle çeki düzen vermeli büyük firma çünkü 😊
ILoveCats_
Expert Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Katılıyorum
ILoveCats_
Expert Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Utanmasalar tüm sensörleri kaldırıp özellik olarak yapacaklar desene😂
Alfatürk
Expert Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Ahaha evet yaa 😃😃😂
ILoveCats_
Expert Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Bikgilendirmeçin teşekkürler recep abi :)