cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Sennheiser momentum tw3 ile 1.5 aylık deneyimim.

(Topic created on: 04-11-2024 02:40 PM)
87 Views
abdurrahims24ultra
Active Level 10
Options
Giyilebilir Cihazlar
Hatırlayanlar vardır belki. İlk aldığım zaman ilk deneyimlerini yazmıştım. Şimdide 1.5 ay sonrasındaki yoğun kullanımda deneyimlerini yazıcam. Genel olarak pil performansının nasıl gittiği ses performansı ve bas performansı nasıl tasarımsal olarak sorunlar yaratıyor mu ? Özellikle de herkes tarafından anlatılan kronik sorunları tespit edip etmediğimi bu yazıda detaylı şekilde yazacağım. İlk olarak tasarımından konusunu ele alarak başlayacağım. Tasarım konusunda pek bir şikayetim yok. Büyük gibi gözükebilir ama kulak ile tam uyum halinde. Kulakta herhangi bir sorun yaratmıyor. Özellikle yoğun kullanımlarda terlediğimde kulağımdan düşmedi.

image

Buds 2 pro uzun vadeli kullanımda bir süre sonra kayma yapıyordu. Sürekli bastırıp takmam zorunda kalıyordum. Bu konuda özellikle bu kulaklıktan tasarım olarak memnunum. Tasarım açısından fazla yazacak birşey yok. En çok anlatacağım konu teknik özellikler olacak ama şimdilik pil ile devam etmek istiyorum. Pil konusuna gelecek olursak eğer pilleri fazlasıyla yeterli. Daha ağırlıklı işteyken kulaklıkları Tek tek kullanıyorum. Bu şekilde kullanımımda kutusu ile sarji 5 gün gidiyor tüm gün boyunca kullanımda kulaklıklar günü çıkarıyor. Bazıları dedi şarj almama sorunu var bu bir kronik arıza. Bu benim karşıma 1 kere çıktı. Bunun sebebi ise kulakta uzun vadede kullanırken dolayısıyla terliyorsun işin bitince kulaklığı kutusuna koyuyorsun. Kulaklığı şarja takarken silmediğin için ise kutu içinde kuruyor ve pinlerin üzerinde incecik bir katman oluşturuyor. Bu yüzden kulaklıklar şarj alma konusunda sorun yaratıyor. Kulaklığı kutudan çıkarıp pin yüzlerini sildiğimde bu sorun çözüldü. Pilden yana Başka herhangi bir kronik sorun yaşamadım. kutu içeriği aşağıdaki resimdeki gibi

image
Teknik özelliklere gelecek olursak hangi tarafından başlasam bilemiyorum. Birçok memnun kaldığım konu var. Özellikle en çok memnun kaldığım konu,en çok test ettiğim konu anti wind özelliği. 
image
Adaptif gürültü engelleme özelliği ve sürücülerin bas ve tiz performanslarına kadar çok memnunum. Anti wind özelliğini motor kullanırken çok test ettim ki harika çalışıyor. O çok rahatsız eden rüzgar hışırtısı duyulmuyor. Bu gün de baya denedim. Bulunduğum yerde baya rüzgar var kask ta takmadım. Olduğu halde anti wind özelliğini test ettiğimde çok başarılı baslar ve tizleri net duydum. Rüzgar sesi hiç gelmedi. Tabi diyeceksiniz nasıl gelmiyor geliyor baya baya. Müziği durdurunca duyuyorsun ama çok çok az. Müzik açıkken baslar baya baya gümbür gümbür vuruyor. Kulaklık bas vururken kulakta ince ince titriyor bile. Baslar fazlasıyla yeterli. Bas tutkunları bu kulaklığı özellikle kullanabilir. Adaptif gürültü engelleme özelliği bulunduğun ortama göre kendisi arttırıp azaltıyor. İzole ortamda ya da yüksek sesli ortama göre kendisi gürültü engelleme özelliğini aktif ya da adaptif olarak ayarlayabiliyor senkronizasyonu baya güzel. Ama arada yazılımı küçükte olsa bug yapabiliyor. Sanki boylr bir **bleep** bağlantıyı kesip bağlanır gibi. Ama o kadar çok uzun değil 1 sn falan. Beni o kadar da rahatsız edecek bir sorun yaratmadı. Servise gönderecek kadar ağır bir sorunum olmadı. Tek elestirecegim konu uygulaması Türkçe dili desteklemiyor. Firma Türkçe dili verir mi orası zor gibi duruyor. Merak ettiğiniz bir husus var ise aşağıya yorum yazabilirsiniz. Teşekkürler. 
0 Comments