cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung'un Düşüncesizliği (WearOS)

(Topic created on: 08-25-2021 12:49 PM)
186 Views
Dearpest
Active Level 7
Options
Giyilebilir Cihazlar

Merhabalar, bildiğiniz gibi yeni Watch 4 ve Watch 4 classic tanıtıldı, WearOS'e geçiş yapmışlar, yeni çekirdek çıkmış, vücut analizi yapıyormuş falan filan...

Watch 4 den önceki sürümleri kullanan kullanıcılar olarak, Uzun süredir Google uygulamalarının gelmesini istiyorduk (haritalar, asistan, takvim vb.) fakat Samsung yine her zamanki gibi her şeyi birbirine katmayı o kadar seviyor ki yine yaptı yapacağını, yeni saatini yeni işletim sistemiyle çıkarttı ve eski saatleri olduğu gibi bıraktı (yeni güncellemeler gelecek fakat yine Google uygulamaları olmayacak) yani daha akıllı saatinizi alalı daha 1 yıl bile olmamışken Tebrikler Samsung tarafından gözden çıkarıldınız. 

ABD, Çin'e ambargo uygularken h...i markası kendi işletim sistemini geliştirdi ve bunu bütün cihazlarına dağıttı yüklemek isteyen herhangi bir engelle karşılaşmadan yükleyebildi veya kullandığı işletim sisteminde kaldı ( olması gerektiği gibi) Samsung'dan da bu şekilde bir hareket beklerken şu anda yaptığı hareketi yapması gerçekten biz son kullanıcılar için gayet üzücü bir durum oldu. Kendime diyordum bazı konularda samsung iyi filan diye fakat her geçen gün ve çıkan her yeni haberde Samsung sevgim git gide azaldı.

Samsung artık şu şekilde bir marka oldu, "her yeni modeli satın almak zorundasın çünkü eski modellere destek vermiyoruz", bu saatlerden telefonlara kadar çoğu üründe geçerli eskiden de bu şekildeydi fakat değişim yaptıklarını çoğu yerde ima ettiler fakat sadece söz olarak kaldı.

bu yüzden daha pahalı gözüyle bakılan A...e markasına bakıldığında halen daha 6s modeline destek verdiğini görüyoruz. Ucuz mal satın alacak kadar zengin değilim sözü günümüz için Android cihaz alacak kadar zengin değilim sözüne döndü çünkü firmaların istediği mantığa göre alırsak her sene yeni telefon mu satın almak ,yoksa var olan modelin ömrü tükenene kadar kullanmak mı dersiniz. 

Size önerim hiçbir markanın Fanboy'u olmayın sadece kendinizi düşünün neden firmaları düşüneceksiniz ki, firmaların sizi düşündükleri yok çünkü...

3 Comments
Sinifl
Active Level 7
Giyilebilir Cihazlar
Samsung bu eskiyi çabuk unutur
_verdaisil_
Expert Level 1
Giyilebilir Cihazlar
Aynen. Samsung artık iyice değişti. Ve yavaş yavaş müşteri kaybetmeye başladı. Sonuna kadar katılıyorum. Samsung artık eski haline dönmeli. Evet birazcık değişiklik iyidir ama bu kadar da değişiklik olmaz yae. Samsung eskiden;
Canım müşterilerimiz, sizin için en güzel modeli çıkarmak için elimizden geleni yapiyoruz. İnşallah beğenirsiniz. Sizi sevdiğimiz için en güzel modelleri çıkarıyoruz diyordu.
Şimdiki Samsung;
Alın naparsanız yapın. Artık bizden bu kadar. İstediğimiz gibi modelleri. Çıkarırız sizi ilgilendirmez. Aynen böyle diyor.

Samsung bir eski Samsungu istiyoruz yeter artık!!! Gittikçe daha fazla müşteri kaybediyorsun!!!
Alitility
Active Level 2
Giyilebilir Cihazlar
Samsung s9dan sonra bozdu, s8 gibi bir cihaz android 9 iken a10s gibi rezalet bir cihaz android 11 ve bu cidden sinir bozuyor.