cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung akıllı saatlere faydalı bir özellik yolda; işte detaylar

(Topic created on: 10-22-2023 02:50 PM)
152 Views
ATC_Galaxy
Expert Level 1
Options
Giyilebilir Cihazlar
 
image
Samsung, Galaxy Watch akıllı saatler uyku apnesi özelliği eklemeye hazırlanıyor. Yapılan duyuruya göre uyku apnesi özelliği Kore Gıda ve İlaç Güvenliği Bakanlığı (MFDS) tarafından onaylandığını ve özelliğin önümüzdeki yılın başlarında Kore’de kullanılan Galaxy Watch serisine gelecek.
 
Yeni özellikle, daha fazla insanın, zor teşhis edilen ve genellikle tedavi edilmeyen obstrüktif uyku apnesi semptomlarını erken aşamalarda tespit edebilmesi hedefleniyor. Galaxy Watch’taki BioActive Sensörünü kullanan uyku apnesi özelliği, uyku sırasında kandaki oksijen seviyelerini takip ediyor, tespit edilen kan oksijeni değerlerinin apneye ve hipopneye nasıl yaklaştığını analiz ediyor. Özellik orta ila şiddetli arasında obstrüktif uyku apnesi sendromunu tanımlıyor. Ardından da Apne-Hipopne Endeksi (AHI) tahmininde bulunuyor. Bu semptomları gösterip göstermediklerini tespit etmek isteyen kullanıcıların, 10 gün içinde, her biri 4 saatten uzun olmak üzere, iki kez uykularını takip etmesi yeterli oluyor.
 
Samsung konuyla ilgili açıklamada bulundu Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve MX Business Dijital Sağlık Ekibi Direktörü Hon Pak, yeni özellikle ilgili şunları söyledi: ”Samsung, Galaxy serisi giyilebilir cihazlarına daha fazla insanın kendi sağlık durumunu daha iyi anlamasına ve kontrol altına almasına yardımcı olacak gelişmiş teknolojiler sunma konusundaki kararlılığını sürdürüyor. Galaxy Watch serisindeki yeni uyku apnesi özelliğiyle, kullanıcılara, durumları kötüleşmeden önce bu olası rahatsızlığı mümkün olan en erken aşamalarda **bleep** edebilmeleri için, kullanımı kolay ve proaktif bir araç sunuyoruz.”
Başka bir konuda görüşmek üzere hoşçakalın. 👋🏻 
 
 
 
 
 Daha Fazlası İçin Takip Edin:  ATÇ_NW 
 
 
 
 
 Kaynak: LOG
 Düzenleme ve Geliştirme: ATÇ_NW 
 
0 Comments