cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung Galaxy Watch 5

(Topic created on: 03-31-2022 11:57 PM)
MeHmEt99
Expert Level 5
Options
Giyilebilir Cihazlar

Samsung, bu yılın ikinci yarısında tanıtacağı Galaxy Watch 5 akıllı saati için hazırlanıyor. Yeni model ile ilgili ilk sızıntılar, geçtiğimiz günlerde gelmişti. İlk bilgilere göre akıllı saat, vücut ısısını ölçecek ve kullanıcıda herhangi bir hastalık olup olmayacağını anlayacaktı. Ürünle ilgili gelen şimdiki sızıntılarda pil kısmında küçük ama etkili iyileştirmeler dikkat çekti.

Firma, geçtiğimiz yıl selefi olan Galaxy Watch 4 ve Watch 4 Classic modellerini tanıtmıştı. Peki Galaxy Watch 5 akıllı saat ile ilgili yeni bilgiler neler? Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.

Galaxy Watch 5’te pil ömrü uzayacak!

Samsung Galaxy Watch 5 serisi, önceki seriye göre daha iyi pil ömrü sunacak. Bugün ortaya çıkan bilgilere göre şirket; 40mm olan Galaxy Watch 5 modelinde 276 mAh, 44mm olanda ise 397 mAh pil kapasitesi kullanacak.

 
image
 

İlk sızıntılara göre Samsung, Galaxy Watch 5 serisinde yer alacak saatlerin altına termometre ekleyecek. Termometre, vücut ısısını ölçerek anormal bir durumu anlayacak ve kişiye uyarı verecek. Cihaz, hastalık dolayısıyla yükselen vücut ısısı ve spor yaptıktan sonra yükselen vücut ısısı arasındaki farkı da anlayacak.

Firmanın önceki serisinde; vücut analizi, uyku takibi, kandaki oksijen miktarı gibi özellikler mevcuttu. Yeni tanıtılacak seride de aynı özelliklerin yer alması bekleniyor. Akıllı saatler, sızıntılara göre bu yıl Ağustos ayında Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip telefonlarıyla birlikte tanıtılacak.

0 Comments