cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung Galaxy Buds2

(Topic created on: 02-09-2024 09:54 PM)
118 Views
Doruk52
Active Level 2
Options
Giyilebilir Cihazlar

Merhabalar bir süredir Samsung Galaxy Buds2 cihazımda sağ kulaklığı çıkartmış olmama rağmen aktif gürültü engelleme ve ortam sesi çalışmaya devam ediyor ama hafif nemli bir bezle silince düzeliyor şarj yerine taktıktan sonra yeniden oluşuyor. Sizce bir çözümü var mıdır ,varsa yazarsanız sevinirim.

2 Comments
yunuss_A13
Active Level 8
Giyilebilir Cihazlar
Bende yeni farkettim bazen olabiliyor ama hep olmuyor bence Bi sorun yoktur
0 Likes
peakster2
Active Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Hocam adaşımsınız merhaba,
Buds2 kulaklığının üzerinde kulağın içine giren hoparlör kısmının alt tarafında siyah renkli bir yer var. Bu sensör, kulağınıza takılı olup olmadığını ölçer; bunu da o sensörün gönderdiği sinyallere çarpıp geri gelen sinyale göre belirler yani eğer gönderdiği sinyal bir cisme çarpmayıp geri dönmezse takılı olmadığını anlar. Eğer sensörün önü bir şey ile kapalı ise veya belirgin, büyük bir çizik varsa, sensör kirlenmişse falan o sinyaller o kirlere falan çarpıp geri dönüyor kısaca kulağınıza takılı varsayıyor.
Normalde belirli modlar kulaklığın birisi kulakta değilken kapalı olur, kulaklığın ayarlarından o özellikleri açmadığınız sürece siz diğer kulaklığı takana kadar çalışmaz. Ancak kulaklığın sensörlerinin önünde engel varsa dediğim gibi kulağınıza takılı olarak algılayıp bu özellikleri açık tutabilecektir. Kısaca sensörün önünü eğer engel varsa temizleyin yani.

Şarj konusuna gelirsek kulaklığınşarj ederken kulaklığın hoparlör kısmını -kulak deliğinin içine giren kısmı- aşağıya bakacak şekilde yerleştirilir bu yüzden o sensörün önü kutudan dolayı kapandığı için kulağınıza takılı olarak görür. Ancak eğer siz kulaklığı kutuya koyduktan itibaren şarj olurken kapağını kapatırsanız telefona bağlanması için gereken bluetooth sinyalini gönderemeyecektir bu yüzden diğer kulaklığı takılı olarak görmeyip o özellikleri yine siz ayarlardan değiştirmediyseniz devre dışı bırakacaktır. Eğer buna rağmen devre dışı kalmadıysa cihazın kutusu bluetooth sinyalini engellemiyordur muhtemelen bu yüzden bağlı kalmış olabilir. Yani şarj ederken kutuyu kapatın.

Eğer bunlar değilse kulaklık ayarlarından erişilebilirlik kısmına gelip tek kulaklık ile gürültü kontrollerini devre dışı bırakın. Attığım ekteki işaretli olan kısım. (Telefonumu ingilizce kullandığım için anlamazsanız söyleyin lütfen.) Hayırlı günler dilerim.Screenshot_20240210_130925_Galaxy Buds2 Manager_1000040660_1707559952.png
0 Likes