cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Redmi watch 4 kısa değerlendirme

(Topic created on: 02-17-2024 12:23 PM)
187 Views
karlih
Active Level 4
Options
Giyilebilir Cihazlar
Uzun zamandır akıllı saat konusunda Huawei watch 2 ile deneyimim vardı. Yaklaşık 3.5-4 yıl kullandığım için eskide ve yeni bir saat arayisindaydim. Hem kare tasarım hem de başka bir marka kullanmak istedim, Galaxy leri elememin sebebi kısa şarj süresiydi. Yani ana kriterim şarj süresi olacaktı.
Son zamanlarda karşıma çıkan redmi watch4 oldu, piyasaya kısa süre önce çıkmış ve güncel bir cihaz olmasından dolayı incelemeye aldım. 
İlk başlarda markadan endişem vardı, ancak gerek YouTube değerlendirmeleri gerekse yurtdışında yapılan yorumları duyunca denemeye değer buldum. Tabi fiyatının uygun olması da denemeye değer bulmamda etken oldu, ne kadar riske ettiginize bağlı bu durum.
Ben gri renk Trendyol dan 3499₺ ye aldım şu anda stokta yok, siyah rengi 3699₺ den satılıyor ancak bence fiyatı kısa sürede artacak gibi geliyor bana.
Cihazın artıları:
1. Batarya süresi çok çok iyi. Sürekli açık ve kurcalayarak 11 günde ancak btirebildim şarjı, resmi veriye göre ideal kullanımda 20 gün vaadediyor.
2. Saat boyutları ve ekran parlaklığı iyi veya tatminkâr denebilir, bu biraz göreceli bir konu. Bana yeterli geldi. 
3. Üzerinde hoparlör var yani gelen çağrıları cevaplayabiliyorsunuz, ses seviyesi yeterli bence. Eşimin Apple watch tan bir tık daha az diyebilirim.
4. Uyku, antrenman, stres takibi gibi ölçümleri çok iyi. 
5. Saat kadranlari çok fazla, istediğinize veya kullanım amacınıza uygun olarak kolayca seçebiliyorsunuz.

Hiç eksisi yok mu bu saatin peki? Var.
Bence kordonu hiç kullanışlı değil ya da ben alışamadım Huawei den sonra. İlk fırsatta AliExpress den birkaç sipariş vereceğim.

Sonuç olarak bu fiyat marjinda alınabilecek en iyi saatlerden birisi olduğunu düşünüyorum. Umarım alacaklar veya düşünenler için faydalı olur bilgiler.
Bu arada ben S22ULTRA ile kullanıyorum.

image

image

image

image

image

image

image

image

image

2 Comments
Giyilebilir Cihazlar