cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Galaxy Watch temizlemek

(Topic created on: 02-05-2024 01:46 PM)
280 Views
HasanTekin
Active Level 3
Options
Giyilebilir Cihazlar
Galaxy watch 6 classic kullanıcısıyım, saati suyla muhatap etmiyorum , ekranın en dış kısmı ve döner bezenin birleşim yerinde ve bazı farklı yerlerde kireçlenme var nasıl temizleyebilirim

image

0 Likes

2 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Coriolanus
Active Level 3
Giyilebilir Cihazlar
Ben de aslında körü körüne su ile kullanıyorum yalan değil. Ancak saatin altını çevirip bakarsanız 5atm suya karşı su geçirmezlik var ve military grade bir saat kullanıyorsunuz. Suya dayanıklılık ve su geçirmezlik tamamen farklı şeyler. Telefonunuz suya dayanıklıdır ip ve ipx değerleri ile suya ve toza karşı ne kadar dayanıklı olduğu belirtilir. 5atm ise bu cihazın 50 metre derinlikteki basınca kadar su geçirmez olduğunu gösterir. Ha tabi her kullanıcı saatini aynı kullanmaz ve ne kadar sert davranabileceğini üretici bilemez bu yüzden kullanma kılavuzunda garanti koşullarıyla ilgili her zaman açık kapı bırakır. Daha önce Casio nun dayanıklılık konusunda en efsane olmuş modellerinden birini kullandım onda da 5atm vardı **bleep** da aynısı var.

View solution in context

Solution
Coriolanus
Active Level 3
Giyilebilir Cihazlar
Hocam tek tavsiyem fırçalamamanız. Telefon da bu şekildedir. Siz mevcut tozu temizlediğinizi sanarken aslında mevcut tozu içine de ittiriyorsunuz. Hatta bununla ilgili bir video izlemiştim, bulabilirsem link bırakayım. Hele su ile irtibatında kurutma makinesi falan tutmak makineye yapabileceğiniz en büyük kötülükmüş.

View solution in context

18 Comments
hüseyinsrg
Active Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Aynı durum bende de var
Tolgaa94
Active Level 6
Giyilebilir Cihazlar
Nemden dolayı oluyor
0 Likes
Coriolanus
Active Level 3
Giyilebilir Cihazlar
Hocam sanırım burada anahtar kelime su. Ben watch 4 classic 46mm kullanıyorum 2 yıldır. Ne banyoda, ne denizde ne havuzda hiç çıkarmadım saati. Saat kolumdan sadece şarj olurken çıkıyor ve o lekeler hiç oluşmadı. Tek dikkat ettiğim her suya girdiğimde su kilidi açar ve çıkar çıkmaz su kilidini açıp suyu boşaltırım. Sanırım saatin de su ile temizlenmeye ihtiyacı var.
HasanTekin
Active Level 3
Giyilebilir Cihazlar
şuana kadar farklı saatler kullandım su konusunda beni korkutan tek saat bu oldu, hoparlör, mikrofon ve döner bezenin kireçlenmesi konusundan tedirginim
0 Likes
HasanTekin
Active Level 3
Giyilebilir Cihazlar
Bi önceki saatim huawei gt modeliydi sudan çekinmiyordum ekran ile kasanın birleşme yerleri , tuşlar ,kordon ve arka kapaktan bölgesel kireçlenmeler oluyordu, diş fırçasıyla sabunlayıp fırçalıyordum, açıkcası samsung ta fırçalamaya çekiniyorum
0 Likes
Solution
Coriolanus
Active Level 3
Giyilebilir Cihazlar
Hocam tek tavsiyem fırçalamamanız. Telefon da bu şekildedir. Siz mevcut tozu temizlediğinizi sanarken aslında mevcut tozu içine de ittiriyorsunuz. Hatta bununla ilgili bir video izlemiştim, bulabilirsem link bırakayım. Hele su ile irtibatında kurutma makinesi falan tutmak makineye yapabileceğiniz en büyük kötülükmüş.
semihyazici
Active Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Bende de oluşuyor ve su tutarak hemen kurulamaya çalışıyorum
Solution
Coriolanus
Active Level 3
Giyilebilir Cihazlar
Ben de aslında körü körüne su ile kullanıyorum yalan değil. Ancak saatin altını çevirip bakarsanız 5atm suya karşı su geçirmezlik var ve military grade bir saat kullanıyorsunuz. Suya dayanıklılık ve su geçirmezlik tamamen farklı şeyler. Telefonunuz suya dayanıklıdır ip ve ipx değerleri ile suya ve toza karşı ne kadar dayanıklı olduğu belirtilir. 5atm ise bu cihazın 50 metre derinlikteki basınca kadar su geçirmez olduğunu gösterir. Ha tabi her kullanıcı saatini aynı kullanmaz ve ne kadar sert davranabileceğini üretici bilemez bu yüzden kullanma kılavuzunda garanti koşullarıyla ilgili her zaman açık kapı bırakır. Daha önce Casio nun dayanıklılık konusunda en efsane olmuş modellerinden birini kullandım onda da 5atm vardı **bleep** da aynısı var.
HasanTekin
Active Level 3
Giyilebilir Cihazlar
Askeri standartlara dayanabilicek bir saat olduğunu sizden öğreniyorum, sizce bu ibareyi hakkıyla taşıyabilen bir saat mi?
Ben şahsen olabildiğince dikkatli kullanan bir tüketici olduğuma inanıyorum bikaç defa araba kapısı, duvar ,bahçe kapısı gibi materyellere çarptım herhangi bir çizik vuruk oluşmadı sizde durum nasıl?
0 Likes