cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy Watch Active 2

(Topic created on: 08-19-2022 02:35 PM)
148 Views
YenerElm
Beginner Level 4
Options
Giyilebilir Cihazlar

Merhaba 

IP68 sertifikası olan ve içerisinde spor ekranında yüzme özelliği de olan Galaxy active watch 2 saatimi 2 yıldan fazladır kullanıyorum. bir den fazla havuzda da yüzmede kullanmışımdır. geçtiğimiz haftalarda kısa süreli havuzda yüzme için özelliğini açık hale getirerek suya girdim. çıkınca da temizleme işlemini yaptım. ardından ekran sürekli rebooting ekranında geçerek takıldı. yetkili servislerinize götürdüm. su aldığı için ve kullanıcı hatası olmasından dolayı touch screen özelliği bozulduğu söylendi. değişim için de 2.000TL ye yakın ücret isteniyor. cihaz servisten geldikten sonra (içi açılıp kontrol yapılmış) normal ekrana geçti ama touch screen özelliği olmadan çalışan bir saat olarak kolumda duruyor. istenilen tamir ücretinin çok altında temiz bir çalışan cihazda sıfır olmasa da satışta. bence istenilen değişim ücreti çok yüksek. tamir edilerek düzeltilebilir veya yurt  dışında da olduğu gibi yedek parça olarak kullanılan başka bir saatten ikinci el ekran değişimi daha uygun fiyata yapılabilir. bir de saatin su geçirme özelliği var ise anlamını bilmeden IP68 sertifikası var diye kullanım klavuzuna yazılmamalı. 

saatimin ekranın değişimi veya uygun fiyatlı tamiri için bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim. 

Teşekkürler

3 Comments
nurivet
Active Level 4
Giyilebilir Cihazlar

444 77 11 numaralı telefondan Samsung müşteri hizmetlerini arayın. onlar daha detaylı bilgi verirler

Giyilebilir Cihazlar
Biyerde okumuştum zaten su gecirmemezlik olduğu icin samsung un bedavaya değiştirmesi lazım başka servislere de gidin geçmiş olsun
YenerElm
Beginner Level 4
Giyilebilir Cihazlar
Teşekkürler iki yetkili servise gittim. İkisi de birbirinden farklı 2000TL civarı fiyat verdi. Denemeye devam edeceğim.
0 Likes