cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy Watch 7 Serisi Android İçin Bir İlk Olacak

(Topic created on: 10-27-2023 10:56 PM)
252 Views
ATÇ_Galaxy
Expert Level 1
Options
Giyilebilir Cihazlar

Selamlar Members Ailesi 👋
Bu konumuzda sizlerle Galaxy Watch 7 Serisinden bahsedeceğiz. Yorumlarınızı bekliyorum 😊. O zaman başlayalım. 👇

Son gelişmelere bakılırsa Galaxy Watch 7 serisi akıllı saatler 3nm üretim sürecine sahip bir işlemciyle çıkış yapacak.

 
image
 
Mobil dünyasında 3nm üretim sürecine sahip bir işlemci sadece iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde kullanılıyor. Apple’ın bu iki cihaz için geliştirdiği A17 Pro’dan söz ediyoruz. Android cephesinde bu işlemcinin karşısında Snapdragon 8 Gen 3, Dimensity 9300 ve Exynos 2400 olacak. snapdragon 8 gen 3 zaten 4nm üretim süreciyle tanıtıldı. Diğer iki işlemci birimi de 4nm üretim bandında geliştirilecek. Son verilere göre Android ekosisteminde 3nm üretim sürecine sahip bir işlemci ilk kez Samsung’un Galaxy Watch 7 akıllı saat serisinde kullanılacak.
 

|Galaxy Watch 7, 3nm İşlemciyle Geliyor

Güney Kore’den gelen raporlara göre samsung, akıllı saatler için ilk 3nm’lik işlemciyi geliştirmeye başladı. Exynos W serisi bu işlemcinin henüz resmi bir adı yok.
 
Samsung, akıllı saatlerinde, Galaxy Watch 4’ün 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana 5nm sürecine dayalı Exynos çipleri kullanılıyor. Galaxy Watch 6 serisinde kullanılan Exynos W930 da yine 5nm üretim sürecine sahip.
 
 
image
 
Bununla birlikte Galaxy Watch7, şu anda hiçbir modelde olmadığı için hem Android akıllı telefon hem de saat pazarında tüm modelleri geride bırakacak. 3 nm standardına geçişle birlikte akıllı saatler enerji tarafında kuşkusuz daha iyi hale gelecektir.
 
Son olarak Samsung’un çip planlamasına göre şirket 2025 yılında 2nm, 2027 yılında ise 1.4 nm üretim sürecine geçmek istiyor.
 


Önerilen Gönderimlerim; 

 
 
 
 
Başka bir konuda görüşmek üzere hoşçakalın. 👋🏻 
 
Daha Fazlası İçin Takip Edin: ATÇ_NW 
 

1 Comment
Frk12
Expert Level 2
Giyilebilir Cihazlar
6 daha yeni çıktı 5 pro yu yeni aldım daha 😂