cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy Watch 5 Pro LTE - Turkcell

(Topic created on: 11-20-2022 02:15 PM)
204 Views
osmanates
Beginner Level 3
Options
Giyilebilir Cihazlar

Merhabalar,

Neden koca Samsung Türkiye Galaxy watch saatlerinin LTE modellerini TR'ye getirmiyor? Ve neden yurtdışından alan örneğin Almanya, Hollanda vs benim gibi kullanıcılar LTE özelliğini kullanamıyor. kaç gündür uğraşıyorum. Boşuna sinir stres sahibi yapıyor Samsung Türkiye insanları. Galaxy watch 5 pro TR için yazılım güncellemesi alması gerekiyor gibi gözüküyor CSC ve mobil operatörlerle alakalı TR'deki mobil operatörleri düzgün oalrak desteklemek için. Bu büyük bir eksik. Apple watch Ultrada bu yapılabiliyor. İphone evde bırakıp saatle dışarı çıkıp  koşu vs arama gelirse cavaplayabiliyorsun online müzik dinleyebiliyorsun ama Samsung bunu yapamıyor Türkiyede yurtdışında var ama burada yok. Neden? Yani sorun olan nedir? Samsung TRde çalışan hiç kimse kullanmıyor mu birinin aklıan gelmemiş mi bu?

6 Comments
osmanates
Beginner Level 3
Giyilebilir Cihazlar

Çok zekice bir cevap bravo.

Mustafa3437
Expert Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Watch Ultra dediğiniz cihaz şu an 28 bine yakın . Son model bir telefon parası ve sadece Turkcell var. Diğerlerini desteklemiyor şu an. Daha yeni yeni LTE saatler Türkiye'ye geliyor. 28 bine saat alan biri onun yerine küçük bir telefon
alsın iphone 13 mini gibi.

Samsung da 1 2 seneye getirebilir Türkiye'ye. Zaten telefon yanında olmasa bile wifi ağı bulup arama yapabilirsin. Bir çok wifi noktası var ya da bir cafeden vs. wifi baglanıp arama yapabilirsin. 28 bine gereksiz. Son model iphone alırsın o fiyata.

Operatörler bile daha desteklemiyor. Yurtdışından alıyorsan da operatör desteklemezse saatine göre kullanamazsın ve pasaport kaydı vs var.
osmanates
Beginner Level 3
Giyilebilir Cihazlar

Ben dışarıda koşu yapıyorum Iphone seviyor olsam neden Samsung alıyım zaten. Wifi dışarıda koşarken bir işime yaramıyor eğer bütün şehiri kapsayacak bir wifi ağı sağlamadıkları sürece. Siz mantıklı bulmuyorsunuz diye herkes  için mantıklı olmayacak diye bir şey yok kişilerin önceliklerine bağlı. 

Apple gelince Apple Türkiye fahiş fiyattan satıyor yurtdışına göre dolar cinsinden muhtemelen tek bir cihazdan bu kadar kar yapan başka distribütor yoktur diye düşünüyorum neyse o ayrı konu.

Sorun senelerdir LTE saati var Samsungun ama hiç TRye getirmiş mi? Gerekli yazılım desteğini sağlamadığı için yurtdışından alanlarda kullanamıyor. Olay bu. Samsung'un artık isteksizliği midir başka bir şeyi midir kullanıcı taleplerini gözardı etmesi midir bilemiyorum.

Operatör desteğine gelincede Türkcell destekliyor diğerleri de çalışma yapıyorlar çokda uzayacağını sanmıyorum diğer ikiside yakında desteklerler. Pasaport kaydını göze almışım zaten Samsung Türkiye gerekli çalışmayı yapsın yeter.

Mustafa3437
Expert Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Haklısınız senelerdir olmasına rağmen markalarda işte ülkedeki operatörler destek vermemiş o yüzden gelmemiştir. Turkcell zaten daha yeni destekledi bence 3 operatör de desteklerse gelmesi yüksek ihtimal yaz ayında yeni seri çıkınca görebiliriz bunu.
Emree1
Expert Level 2
Giyilebilir Cihazlar
Watch Ultra cihazının pahalılığının sebebi hiçbiri üretici firma değil. Cihaz 800 dolar değerinde 14.400₺ ediyor. Kalan 14 bin lira nerden geliyor biliyor musunuz? TRT bandrolü, IMEI kayıt ücreti, KDV, ÖTV, Kültür bakanlığı payı vs vs. Pahalılığının sebebi üretici değil üretici kadar kazanmak için vergi koyanlar
Thevivian
Active Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Ultra sart degil LTE icin, normal 8 serisinde de var.