cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy Watch 4 Classic alınır mı?

(Topic created on: 04-16-2024 07:11 PM)
136 Views
AhmetH
Active Level 2
Options
Giyilebilir Cihazlar
5 senedir 1. Nesil Galaxy Watch kullanıyorum. Sensörleri son birkaç aydır ara sıra bozuluyordu fakat, cihazı yeniden başlatınca düzeliyordu. Ancak son 1-2 aydır bu sensör sorunları iyice arttı ve ilk başta barometre bozulup sırasıyla jiroskop ve hemen ardından ivmeölçeri bozuldu. Şarjdan çıkarınca 1-2 saat bu sensörler bazen çalışıyor ama hemen geri bozuluyor ve cihazı yeniden başlatsam dahi düzelmiyor. Saati 1-2 kere sıfırladım ama sorunları çözmedi. Sensörler çalışmadığından ötürü de kolumu yukarı kaldırınca ekran açılmamaya ve spor takibi yapamamaya başladı. Ayrıca *#0*# kodu ile sensörleri tek tek test ettim, tüm sensörler çıktı olarak "0" değerini gösteriyor. Normalde servise gönderecektim ancak eskidiği için değiştirmek istiyorum.

Bu sorunlar artık gına gelmeye başlayınca yeni akıllı saat almaya karar verdim. Galaxy Watch 4 Classic almayı düşünüyorum. Sizce bu akıllı saat alınır mı? WearOS olmasına rağmen pil süresi en azından 1 günü çıkarır mı? Öğrenci olduğum için bütçem ancak buna yetiyor. Normalde farklı marka düşünüyordum ancak halihazırda Samsung ekosistemim olduğu için vazgeçtim.
7 Comments
AhmetH
Active Level 2
Giyilebilir Cihazlar
Ayrıca şunu da bahsetmek isterim, bu sensör sorunları Galaxy Watch 1'de bulunan bir kronik sorunmuş. Diğer forumlarda araştırdığım kadarıyla böyle.
0 Likes
S23FEADAM
Active Level 3
Giyilebilir Cihazlar
Galaxy Watch 4 Classic, WearOs işletim sistemine sahip olduğundan APK dosyaları indirilebiliyor ve şarjı yaklaşık 1,5 gün dayanıyor. Genel olarak iyi bir saat.
0 Likes
AhmetH
Active Level 2
Giyilebilir Cihazlar
Peki ne kadar süre daha güncelleme alır?
0 Likes
S23FEADAM
Active Level 3
Giyilebilir Cihazlar
O kadarını bilmiyorum ama saatlerde yazılım güncellemeleri çok önemli değil ama şu şekilde bakarsak yani şirketin sadece 3 model WearOs saati var ve watch 4 güçsüz bir saat değil yani kolay kolay güncelleme kesilmez diye düşünüyorum (bende watch 4 değil watch 3 var ama yakın bir arkadaşımda olduğu için biliyorum)
0 Likes
Ozzkan
Active Level 3
Giyilebilir Cihazlar
huawei kullanıyorum watch 6 classic ten geçtim huawei dışında saat dahada almam
0 Likes
AhmetH
Active Level 2
Giyilebilir Cihazlar
Bende Huawei düşündüm batarya ömrü açısından ancak halihazırda samsung ekosistemim var o yüzden vazgeçtim
0 Likes
Ozzkan
Active Level 3
Giyilebilir Cihazlar
samsung ekosistemi apple gibi değil apple watch 6 kullanıyordum iphone 12 ile o ekosistem güzeldi ama samsunga geçtim s23 le watch 6 classic kullandım ama apple watchdan bile akıcı bi saat huawei
0 Likes