iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Çözüldü! ÇÖZÜLDÜ

Orijinal konu:

Galaxy Fit2 ve Mi Band 5 deneyimler

(Konunun oluşturulma tarihi: 19.02.2021 15:18)
5xØMERx4
Active Level 6
Seçenekler
Giyilebilir Cihazlar
Selam arkadaşlar bugün bu konuda iki bileklik ile ilgili bir karşılaştırma yapacağız Galaxy Fit 2 ve Mi Band 5 drneyimlere bakalım ilk önce Fit2;

image


Cihazla ilgili olarak genel deneyinlerim kendisini 1.5 aydır kullanıyorum ve gerçekten beni aldığıma pişman etmedi hiç açıkçası aldıktan sonra dedim bu hayatta ya bi akıllı saat ya bir bileklik şart bunu anladık yani. Gelelim biraz bilekliği tanımaya;

Ana Ekran:

imageEvet burası cihaz menüsünün ana ekranı bileklik ile ilgili ayarlara, servislere, Samsung Health'e, Sağlık Ayarlarına ve Yazılım güncelleme merkezine erişim yeri buraya yorum yapacak olursam güzel bir tasarıma sahip beğendim cidden.

Saat Şekilleri:

imageEvet cihaz için tam olarak 82 tane saat stili mevcut ve bence bu saat şekilleri çok güzel ama bazılarının fontları düzeltilmeli One UI fontlarına uyarlanmalı bazıları hala Experience fontlarına sahip o şekilde düzenlenmesi ve bazı yeni şekiller eklenmesi gerektiğini de düşünüyorum.

Bildirim seçenekleri:


image


Evet burası bildirimler ile ilgili bir sekme ve bildirim özellikleri de hoşuma gidiyor gerçekten hele bildirimleri sadece takılıyken göstermesi ve telefonun ses yapmasını engellemesi sayesinde ortamdaki gürültüyü azaltması.

Gelişmiş Özellikler:

imageEvet bu menüdeki özelliklerde gayet güzel özellikler özellikle uyandırma hareketi ve iyi geceler modu benim çok işime yarıyor ayrıca yüzücüler için Su kilidi modu mevcut saatin ekram dokunmatiğini kilitleyerek yüzerken su değince yanlışlıkla işlem yapılmasını önlüyor ayrıca rahatsız etmeyini telefon ile eşitleyerek aynı anda açılmaları sağlanabiliyor.

Widget'lar:

imageVe gelelim Widget'larımıza bir sürü wiget bulunmakta uyku, sağlık özeti, su alımı, kalp hızı vb. bunlar işlemleri yönetmemizi sağlayan şeyler olmazsa olmazımız en çok hangilerini seviyorummm..... hepsini :d hepside işime yarıyor ama bu bileklikte rakibi Mi band 5 e oranla kandaki oksijen olmaması biraz kötü.

Pil Bilgileri:

imageEvet bu cihazda 159 mAh bir pil mevcut ve bu pil yaklaşık yarım saat gibi bir sürede tamamen doluyor ve 7 8 gün kadar kullanım ömrü sundu bana.

Quickpanel:

imageEvet burasıda quickpanel sırası ile şu özellikler mevcut burda;
Parlaklık
Rahatsız Etmeyin
Müzik Kontrolü
Titreşim/Sessiz
Su Kilidi Modu
Telefonumu Bul
Iyi Geceler Modu
Seçenekler (Yeniden Başlat ve Sıfırla)

Sağlık Ayarları ve Egzersizler

imageimage


Evet bileklik içinde belirli antrenmanları kullanabiliyoruz ve sağlık ayarları oto. antrenman algılama, sürekli ölçüm vb. ayların yönetim merkezi burası.

Tasarım:

image


Cihazın çok hoş bir tasarımı var bence kolda da çok şık duruyor tasarıma puanım 10 üzerinden 10.

Ve gelelim Mi band 5 deneyimlerine öncelikle deneyimlerini paylaştıkları için EnesG970FveA530F ve MelisG985F arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ve başlıyorum.

Merhabalar arkadaşlar. Bende ilk çıktığından beri kullandığım Mi Band 5 NFC (Ai Speaker) modelinin incelemesini ve deneyimlerimi yazacağım. İlk başta benim cihazım baz donanım yani Türkiye’ye gelen donanımdan farklı. Bu donanımda yapay zeka destekli mikrofon bulunuyor. Bu mikrofonu Amazon Alexa’da kullanıyorsunuz. Neyse bu detayı verdikten sonra cihazı tanıtmaya devam edeyim. İlk başta kutusundan başlayayım:

image


Genel inceleme
Video ekleyemeyeceğim için yazacağım mecburen. Arayüzde kasma donma vb.sorunu yaşamıyorsunuz. Ayrıca cihaz dili gelen güncelleme ile Türkçe oluyor. Yazının boyutunuda istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca 100’den fazla kadran desteği ve arka plana istediğiniz resmi koyabilmeniz gerçekten hoş ben sizin için resmî kaldırdım ancak isterseniz yorum kısmına ekletebilirim yorumlara yazabilirsiniz. Ekranımız kenarlardan kıvrımlı yani (Note 8 ekranı gibi) köşeli ekrandan vazgeçilmiş.
Sensörler:
Cihazın baz donanımında stres ve nabız sensörü bulunmakta. Ancak bendeki modelde ek olarak SpO2 sensöründe bulunuyor. Bunu lansmanda da görmüştük. Sensörler aşırı doğru ölçüm yapmakta. Cihazda ışık sensörü de bulunuyor. Üzerine doğrudan Güneş ışığı veya Flash ışığı geldiği zaman parlaklık otomatik olarak kısılıyor. Ve bu temas kalkınca tekrar eski haline getiriliyor.

image


Yazılım:
Cihaz sizin için verilerinizi haftalık düzende kaydediyor. Yani verilerinize bakarken bileklik üzerinden isterseniz hafta içindeki verilerinize de bakabiliyorsunuz. Örneğin:

image


Bugüne ait nabız dilimlerinizi ve maksimum-minimum verilerinizi de görebiliyorsunuz. Ayrıca stres,adım,egzersiz verilerinizde bu şekilde listeleniyor. Buraya ekleyemiyorum tabii.Egzersiz takibi:
Cihaz 11+25 egzersiz takibini destekliyor. 11 tanesi cihazın ekranından yönetebileceğiniz diğerlerini de telefonunuzdan komut vererek saat üzerinden ölçüm yaptığınız egzersizler. Ayrıca bunları telefon üzerinden sırasını değiştirip kaldırabiliyorsunuz. Diyelim ki spora çıktınız ama etkinleştirmeli unuttunuz üzülmeyin cihaz otomatik algılayarak sizin için bunu başlatıyor ve tam 5dk sonra örneğin: “Yürüme egzersizi olarak kaydediliyor. Devam edilsin mi?” sorusunu size soruyor eğer hayır derseniz 5dk kaydettiğini durduruyor eğer evet derseniz devam ediyor ve siz durana kadar devam ediyor. Ayrıca siz durduğunuz zaman etkinliği duraklatıyor ve siz devam edince anında tekrar başlıyor.Güvenlik
Cihaza 4 haneli PIN koyabiliyorsunuz veya sadece kaydırma kilidi ekleyebiliyorsunuz.
Arayüz:
Cihazın ekranını istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz. Değiştirmek istediğiniz bilginin üstüne basılı tutmanız yeterli. Sınırsız özelleştirmeye sahipsiniz.

image


Ek özellikler:
Nefes egzersizi,hava durumu daha fazlasını yazmaya gerek duymadım. Ama çok düzgün çalışıyorlar. Nefes egzersizi ile ne kadar sakinlediğinizi,nabzınızın kaçtan kaça düştüğünü görebilirsiniz. En fazla 5dk yapabiliyorsunuz. Ayrıca nabzınız ve stresiniz sizin belirlediğiniz aralıklarla otomatik ölçülür. Sürekli ölçüm modunu açık kullanıyorum ben. Nabız grafiğini çizmesi de buna dahil

image


(Nabız grafiği üsttedir)Pil:
Sürekli ölçüm ve bulunabilirlik açık ve NFC kullanmama rağmen 6gün pil süresi sunuyor. Bir önceki nesile göre nasıl?
Arkadaşlar bir önceki nesille aynı hatları taşıyor ama özellik olarak kat kat iyi. Bu cihazda önceki nesillere göre kalınlık ve 5gr civarı ağırlık var. Ama kolda hissedilmiyor bile. Ancak bir önceki nesilde 26 gün süre almışken bu cihazda bir haftayı geçemedim.

image


Sağdaki Mi Band 4 Soldaki 5

image


Şarj standı üzerindeki Band 4 manyetik olan 5

image


Üstteki Band 4 alttaki 5
Uygulama arayüzü:

imageimageimageimage


Mikrofon ve hoparlör nerede diye soracak olursanız;

image


Deneyimlerim:
Cihazı en fazla 3 ay kullandım ve bu deneyimlerim çok iyiydi. Şu an ise eşim kullanıyor. Hadi birazda o anlatsın:” Merhabalar 🙋‍♀️. Bu bilekliği kolda hoş ve kompakt bir yapısı olduğu için günlük olarak kullanıyorum. Egzersizlerde doğru veriler sağlaması ve birçok özelliğiyle beni tatmin ediyor. Ayrıca hamileyseniz sizin için önerilerde bulunuyor ve döngü takibinizi yapabiliyorsunuz. Şu ana kadar bir sorun yaşamadım,kesinlikle öneririm.”
Evet arkadaşlar kısaca diyeceklerim bunlar. Yeni almak isteyenlere önerimizdir. Ayrıca kolda da çok hoş duruyor;

image


Eşimden tam puan aldığına göre tamamdır bu iş sjsjsj. Hoşçakalın 👋

Emeği geçenler:
5xOMERx4
EnesG970FveA530F 
MelisG985F 

1 Çözüm


Kabul Edilen Çözümler
Çözüm
Anonymous
Uygulanamaz
Seçenekler
Giyilebilir Cihazlar
21 Yorum
Anonymous
Uygulanamaz
Seçenekler
Giyilebilir Cihazlar

Biz teşekkür ederiz ☺️

5xØMERx4
Active Level 6
Seçenekler
Giyilebilir Cihazlar
😊
Anonymous
Uygulanamaz
Seçenekler
Giyilebilir Cihazlar

Bu arada şunu diyebilirsiniz Gear Wearable bu kadar doluyken Mi Fit niçin boş. Arkadaşlar Fit2 de olup Mi Band 5’te olmayan bir şey yok. Mi Band 5 ile çoğu ayar cihazın içine geçirildi uygulamadan kaldırıldı

5xØMERx4
Active Level 6
Seçenekler
Giyilebilir Cihazlar
Wuaw
verdaisil
Active Level 4
Seçenekler
Giyilebilir Cihazlar
abi destan mı yazdın
5xØMERx4
Active Level 6
Seçenekler
Giyilebilir Cihazlar
Evet 😎
Aydınmerts
Active Level 4
Seçenekler
Giyilebilir Cihazlar
baya emek harcamışsın.
teşekkürler detaylı inceleme ve bilgiler için.
5xØMERx4
Active Level 6
Seçenekler
Giyilebilir Cihazlar
Rica ederim hepsini tek başıma yazmadım sadece fit 2 ile ilgili kısım bana ait gerisini altta isim verdiğim arkadaşlarımdan aldım
androidprotmmas
Active Level 6
Seçenekler
Giyilebilir Cihazlar
Resmen destan yazmışsın teşekkürler.