cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy Buds2 Genel Konular

(Topic created on: 01-23-2024 06:00 PM)
284 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Giyilebilir Cihazlar
Gelin biraz dürüst olalım. Buds2 ile Buds2 Pro arasında neredeyse pek bir fârk yok. Hatta özellik bakımından Buds2 daha çeşitli kalıyor.
Buna rağmen isminde "Pro" olduğu için yazılım güncellemesi bakımından Buds2 den fazla ilgileniyorlar.

2023'ün Ağustosundan beri buds2 kullanıyorum ve ilk kulağıma taktığımda ki aktif gürültü engelleme ile şuan ki arasında dağlar kadar fârk var. İlk başlarda o kadar iyiydi ki.. Dışarıdan gelen ses çook inceydi ve neredeyse yoktu. Şimdi ise sadece kulağımı dolduruyormuş gibi hissettiriyor. Ortam sesi modu harika o konuda bir şikayetim yok ve ses ayarları konusunda bas güçlendirmesinide başarılı buluyorum. Fakat bazı zamanlarda sanki kulaklıktan aldığım ses beni tatmin etmiyor ses az geliyormuş gibi hissettiriyor. (Bu olduğunda uyum testi yapıyorum ve uyum iyi diyor) Kulaklık bakımına gelirsek eğer; ucu pamuklu kulak çöpüne bir damla kadar kolonya döküp temizliğini yapıyorum. (Bir keresinde yere silikonu düşürdüğüm için fazla kirlendi ve kontak temizleyici kullandım sonrada içerisinde ki ızgara yırtıldı :P) 

Keşke Medium boyutunda kulak silikonlarını Samsung satsa çünkü internette ki satışlara güvenmiyorum. Kulaklığımın işlevselliğini kaybettiğini düşünmeye başladım çünkü artık dokunmalarımı algılamıyor. Eskiden hafif dokunduğumda bile şarkıyı durdurur yada değiştirirdi. Şimdi ise bazen sertçe dokunmam gerekiyor.

Sonuç olarak sanırım kısa bir zaman içerisinde teknik servise gönderip genel bir bakımını yaptırıp şikayetlerimi dile getireceğim. Benim merak ettiğim ise siz buds2 kullanıcılarında durumlar nedir? Kullanım şikayetleriniz nedir? Memnun musunuz?
27 Comments
KDRMNZ
Active Level 6
Giyilebilir Cihazlar
Buds 2 pro bende var aslında farkı çok biraz agresif girmişsin 9 aydır kullanıyorum 4 saat rahat götürür ve ayrıca kasasıda 20-30 saate çıkarıyor.bide gürültü önleme daha iyi yapılmış pro da ayrıca farklı silikonlarida kutusundan çıkıyor.
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Giyilebilir Cihazlar
Buds2 pro ile Buds2 Arasındaki farklar şu;
Optimize edilmiş ANC
Tam Su geçirmezlik
Konuşma algılama sensörü (buds2 de kemik iletimli ses alma sensörü olup buds2 pro da yok)
Buds2 de güçlü ve derin bas bulunudken buds 2 pro da sadece derin bas var.
(Sürücü çapları buds2 = 11mm
Buds2 pro :10mm buds2 iyi daha geniş bir ses iletimi sunuyor)
Buds2 pro Bluetooth 5.3 sahip
Buds2 Bluetooth 5.2 sahip
Buds2 pro da Samsung Seamless Hi-Fi özelliği mevcut buds 2 de yok
Şarj konusu kutusu ile birlikte 2 saat farkla buds2 ye ait buds2 pro 18 saat kullanılabiliyor.

Özellik farkları bunlar ama fiyat farkıda buds2 1.600k iken buds2 pro 4.100k sizce değer mi? Ayrıca benim kutudan da farklı boyutlarda silikon çıktı ama takılı olan tam uyduğu için aynı ölçüde istedim.
0 Likes
KDRMNZ
Active Level 6
Giyilebilir Cihazlar
Buds 2 pro ben s23 ultra aldığımda bedava verildi bide üstüne watch 5 verildi. Buds 2 pro bu kadar pahalı değildi **bleep** azdı ama herseyin fiyatı absürt yapacak bisey yok.
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Giyilebilir Cihazlar
Benim demek istediğim şey şu isminde Pro olduğu için arttırılmış fiyatlar olduğunu düşünüyorum. Buds2 bence düzgün optimizasyonla aşırı mükemmel bir kulaklık olabilir. Şuan ki halinide seviyorum ama biraz düzeltilmeli. Bende Watch5 Pro kullanıyorum. Pro olmayan modeline göre ise özellik farklılığı çok bu yüzden adını hak ediyor. Gelişmiş sensörleri ve titanyum kasası bile adını desteklemeye yetiyor. Ama buds konusunda aynı şeyleri düşünmüyorum
0 Likes
KDRMNZ
Active Level 6
Giyilebilir Cihazlar
Yani haklısın ama aradaki farklar uçurum olmasada var.2 yıl olmuş kulaklıklar zamanında fiyat farkı azmış bu yüzden şuanda haklısın. ama yinede bi tarafta ses bit farkı ve mah farkı var.ve şekil olarakta farklılık var.
0 Likes
SerhatKk
Active Level 6
Giyilebilir Cihazlar
Bende yakın zamanda buds 2 almayı düşünüyorum sizce alınır mı?
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Giyilebilir Cihazlar
Kulaklıktan ben memnunum sadece şunları bilin; Konuşma konusunda performans pek iyi değil. Dış ortamlarda konuşma yapacaksanız kulaklığın ses modlarından kapalı modu seçmelisiniz yada ortam sesiniz ama sizi tatmin etmeyebilir. Ses performansı aşırı iyi gecikme 0 denilebilir. Güçlü ve derin bası var. Özellikleri çok iyi ve şarj konusunda beni tatmin ediyor. Ben çok yoğun kullanıyorum aktif gürültü önleme ve bas güçlendirme ile 5 saat kadar aralıksız kullanım yapabiliyorum. Kulağı acıtmıyor ama ilk kullanımlarda alışman gerekiyor yani biraz rahatsız edebilir. 360° ses aşşırı mükemmel kulaklık kulağımda değilmiş gibi muazzam kaliteli videolar izleyebiliyorum.
SerhatKk
Active Level 6
Giyilebilir Cihazlar
Bilgi için teşekkür ederim, benim için arama görüşmesi pek önemli değil zaten ana odağım ses kalitesi ve bataryaydı ve onuda çok güzel açıklamışsiniz teşekkür ederim.

Ek olarak hangi renk kullanıyorsunuz ve hangi rengi tercih edersiniz? Ben yeşil ile siyah arasında kararsız kalıyorum ikiside çok hoş duruyor çünkü.
0 Likes
SerhatKk
Active Level 6
Giyilebilir Cihazlar
Mor renkte düşünüyorum ama hem bi erkek olarak toplum yargısı ve kulakta çok belli olma durumu olur diye endişe ediyorum.
0 Likes