cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy Buds Pro vs Buds 2 ( kulaklık alacaklara tavsiye)

(Topic created on: 01-08-2022 10:03 PM)
6201 Views
Cygnus-X1
Active Level 5
Options
Giyilebilir Cihazlar
2 ayı aşkın süredir Galaxy Buds Pro kullanıyorum . Biliyorsunuz ki Buds Pro ve Buds 2 arasında epey bir fiyat farkı var . ( 2 katı kadar ) . 
Her iki kulaklığı da yeterince süre deneme şansım oldu. 
Öncelikle iki kulaklıkta çok güzel . İkisi de alınır . Ama o kadar fiyat farkına Pro alınır mı onu açıklamak istiyorum . 
- Cevabım kesinlikle alınmaz . 
Hemen size nedenlerini de açıklayayım . 
🔵 Buds 2 daha güncel . Sorunların biraz daha az hatta hiç olmadığı bir kulaklık . ( Güncel her zaman iyidir . ) 
🔵 Konuşma kalitesi Buds 2 de nedense daha iyi . Buds 2 de sesim karşıya çok daha anlaşılır gidiyor . Buds Pro kullanıyorum çoğu zaman telefonda konuştuğum kişi sesimin çok derinden geldiğini söylüyordu . Buds 2 de bu sorun yok . 
🔵Ses kalitesi olarak ikisi de çok iyi ikisi de size kulağınızı saran bir ses kalitesi sunuyor . E tabi buds Pro az da bir farkla Buds2 den daha iyi ses kalitesi ve bas olarak . Ama bu **bleep** çok anlaşılır değil . Müzik dinlemek için ikisi de gayet harika performans gösteriyor . 
🔵 Gürültü önleme ikisinde de %100 sesi kesmiyor. Zaten sanırım %100 şekilde dışarıdaki sesleri kesen bir kulaklık yok sanırım . Ama bana Buds 2 deki gürültü önleme biraz daha iyi gibi geldi . 
🔵 Buds Pro da malzeme kalitesi doğal olarak biraz daha iyi tabi . 

Son olarak toplarlayayim . Buds Pro 1600-2000 TL gibi fiyat aralığında buds2 ise 900-950 tl arasında. Ek olarak şunu söylemeliyim ki Buds 2 ABD de 150-200 dolar arası bir fiyat etiketine sahip . Vergiler hariç bu kulaklığın minimum 1500-2000 TL arası bir fiyata sahip olmasi gerekirdi . Tam emin olmasam da Samsung Türkiye buds 2 için Türkiye'ye özel bir indirim yapmış . Gerçekten şu ekonomik şartlarda bu kadar iyi bir kulaklığın 900 TL olması inanılmaz . 
900 TL güncel dolar kurunda 65 dolar gibi bir paraya denk geliyor . ABD de bu kulaklık 150 dolar . 
Bence genel olarak bir kulaklık alacak iseniz buds 2 yi hiç kaçırmayın derim . Yani şuan kulaklık alacak olsam 2000 TL ye buds Pro almak yerine kesinlikle buds 2 alırdım . 
Umarım faydalı bir yazı olmuştur . Hepinize teşekkürler 🙂
image

1 Comment
Giyilebilir Cihazlar
Buds 2 kullancısı olarak söylediklerine katılıyorum acayip memnunum harika bir kulaklık