cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Buds2 pro silikon uçları

(Topic created on: 02-17-2024 01:16 AM)
270 Views
eydadesu
Active Level 3
Options
Giyilebilir Cihazlar
Bu kulaklık uçları kulağımda halihazırda olan egzamayı daha da arttırdı. Silikonun malzemesinden olsa gerek uzun süreli kullanımda sinir bozucu bir kaşınma ve kulağımda bu egzamaya bağlı akma oluyor. Dolayısıyla bu da bir yandan kulaklığın sürekli fazlaca kirlenmesine sebep oluyor. İlinci olarak ben kulaklığımın tekini kaybettim ve tamir için samsung teknik servise gönderdim. Evet kulaklık yapıldı yeni bir tek aldım fakat bana verdikleri kulaklıkta büyük bir uç takmışlar. Tabii bunu **bleep** edemedim. Ve ben en küçük uç ile ancak kullanabiliyorum. Bunu kısa sürede **bleep** edip bildirememiş olmam benim hatam ancak şuan sadece silikon almak istediğimde de orijinal ürün bulamıyorum. Ayrıca silikonları değiştirmemin bir diğer sebebi de silikonların içindeki tel ızgaranın kopmuş olması. Yani kulaklığın hoparlör kısmı daha çok kire maruz kalıyor. Temizleyebildiğşm kasar temizliyorum ama yine de ses kalitesi aynı değil gibi. Yardımcı olmanızı umuyorum.

3 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Amazon gibi yerlerde uçlar satılıyor onlara bakabilirsiniz yada servisten temin edebilirsiniz ücretle eyda hanım

View solution in context

0 Likes
Solution
MAŞtAŞ
Active Level 6
Giyilebilir Cihazlar
Eyda hanım. Bu kullanım rahatsızlığını yaşamış birisi olarak yorum yapmak istedim ki aşırı derecede kaşınma ve kulak iltihabı bende yaşadım ve çözüm olarak kullaklığı kullanmamayı tercih ettim. Kullandığım kulaklık buds 2 idi. Belki kulakiçi kulaklıklar bana göre değildir veya bahsettiğiniz gibi silikon uçlardan kaynaklı olmuş olabilir veya uzmanlık alanım değil ama elektromanyetik dalgalardan da kaynaklanmış olabilir. Şu anda kulaklarımda bir sorun hissetmiyorum. Başka bir markanın kulaklığını amazondan sipariş ettim mod. lar deneyim aktarımıma engel olmazsa sonucu buradan paylaşırım... Paylaşım için teşekkürler.

View solution in context

Solution
Giyilebilir Cihazlar
Egzama gibi cilt hassasiyetlerinin kulaklık kullanımıyla ilişkili olması gerçekten rahatsız edici olabilir. Öncelikle, sağlığınızı ön planda tutmak için doktorunuza danışmanızı öneririm. Cilt hassasiyetlerine uygun olan kulaklık uçlarını bulmak için doktorunuzdan veya bir sağlık uzmanından tavsiye alabilirsiniz.

Kulaklık uçlarının değiştirilmesi veya temizlenmesi gerektiğinde, orijinal parçaları bulamamak gerçekten can sıkıcı olabilir. Samsung'un resmi web sitesinde veya yetkili satıcılarında yedek kulaklık uçları bulabilirsiniz. Ayrıca, üçüncü taraf üreticilerin satış yaptığı çeşitli kulaklık uçlarını da inceleyebilirsiniz. Bu uçların kulaklık modelinize uyumlu olduğundan emin olmak önemlidir.

Tel ızgaranın kopması da ses kalitesini etkileyebilir, bu yüzden tamir veya değiştirme seçeneklerini değerlendirmeniz gerekebilir. Samsung teknik servisiyle iletişime geçerek tel ızgaranın onarılması veya kulaklık uçlarının değiştirilmesi konusunda destek alabilirsiniz.
Diğer kullanıcılarımızın kolaylığı için Çözümüm işine yaradıysa eğer beni desteklemek için lütfen yorumumu kabul et teşekkürler :)

View solution in context

23 Comments
Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Amazon gibi yerlerde uçlar satılıyor onlara bakabilirsiniz yada servisten temin edebilirsiniz ücretle eyda hanım
0 Likes
eydadesu
Active Level 3
Giyilebilir Cihazlar
Satıcısı samsung olan bulamadım. Orijinal olduğundan nasıl emin olacağım.
Tolgaa94
Expert Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Mağazanın puanına ve yorumlarına bakın
Tolgaa94
Expert Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Ayrıca geçmiş olsun dilerim
0 Likes
eydadesu
Active Level 3
Giyilebilir Cihazlar
🙃 çok teşekkür ederim.
Tolgaa94
Expert Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Rica ederim 😊
Tolgaa94
Expert Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Bu tarz urunlerde servislerin yedek parça bulundurma zorunlulugu var
Solution
MAŞtAŞ
Active Level 6
Giyilebilir Cihazlar
Eyda hanım. Bu kullanım rahatsızlığını yaşamış birisi olarak yorum yapmak istedim ki aşırı derecede kaşınma ve kulak iltihabı bende yaşadım ve çözüm olarak kullaklığı kullanmamayı tercih ettim. Kullandığım kulaklık buds 2 idi. Belki kulakiçi kulaklıklar bana göre değildir veya bahsettiğiniz gibi silikon uçlardan kaynaklı olmuş olabilir veya uzmanlık alanım değil ama elektromanyetik dalgalardan da kaynaklanmış olabilir. Şu anda kulaklarımda bir sorun hissetmiyorum. Başka bir markanın kulaklığını amazondan sipariş ettim mod. lar deneyim aktarımıma engel olmazsa sonucu buradan paylaşırım... Paylaşım için teşekkürler.
eydadesu
Active Level 3
Giyilebilir Cihazlar
Ben daha önce kulaküstü kullanıyordum ama onlarda da aynı sorunu yaşadım. Kulağın uzun süre havasız kalmasından kaynaklı diye düşünüyorum. Kulaklık kullanmayı da aşşırı seven bir insan olarak kullanmamak pek bir seçenek değil benim için. Ama işte uzun kullanmayarak uçlarını uygun seçerek vs. en rahat hale getirmeye çalışıyorum. O yüzden buradan bilgi almak istedim. Yeni aldığınız kulaklığınızı da anlatabilirseniz sevinirim. Modlar engellerse de mühim değil teşekkür ederim yine de.