cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Apple Watch'un sevilen özelliği Galaxy Watch 5 ve Watch 4'e geliyor

(Topic created on: 09-06-2023 08:22 PM)
GökyüzündekiBulut
Active Level 6
Options
Giyilebilir Cihazlar
 
image
 
 

Apple Watch'un sevilen özelliği Galaxy Watch 5 ve Watch 4'e geliyor. Wear OS 4.0 tabanlı One UI Watch 5.0 güncellemesinde Watch Unlock özelliği ortaya çıktı. İşte detaylar

 
image
Hatırlayacak olursak Google, bu yılın Ocak ayında tanıtılan Wear OS 4 ile birlikte Watch Unlock isimli yeni bir "Saat Kilidi Açma" özelliğini duyurdu. Bu noktada yeni özelliğin hangi cihazlarda kullanıma sunulacağı belirsizdi. Ancak bu belirsizlik artık sonlanmış olabilir. Samsung'un Wear OS 4.0 tabanlı One UI Watch 5.0 güncellemesinde, yeni özelliğe dair yeni bir kod satırı keşfedildi. 

Galaxy Watch 4 ve Watch 5 için Watch Unlock özelliği yolda

Aktarıldığı kadarıyla Galaxy Watch 4 ve 5 için hazırlanan One UI 5 Watch güncellemesinde, Watch Unlock özelliği için ''com.google.android.clockwork.active_unlock'' adlı yeni bir kod satırı keşfedildi. Bu da yeni özelliğin Pixel cihazların ardından Galaxy Watch 4 ve 5 serisinde de kullanılabilir olacağını gösteriyor. Ancak bu sızıntının Samsung tarafından henüz doğrulanmadığını belirtelim. Bu nedenle kesin bir çıkış tarihi de belirtilmedi. İlk olarak Ocak 2023'te tanıtılan Watch Unlock için Apple'ın ''Apple Watch ile kilit aç'' sistemini örnek gösterebiliriz. Böylece kullanıcılar, Wear OS 4 destekli akıllı saatler üzerinden telefon kilit ekranlarını kolay bir şekilde açabiliyor. Ancak her iki cihazın bir metreden uzak olmaması ve saat kilidinin açık olması gerektiğini belirtelim. Bu noktada Google, mesafe ölçümü için Bluetooth RSSI'ın kullanılacağını söylüyor. Böylelikle Watch Unlock, PIN, şifre veya biyometrik güvenlik doğrulaması ihtiyacını ortadan kaldıracak diyebiliriz.Geçen aya kadar Watch Unlock özelliğinin Google Pixel Watch ve Wear OS işletim sistemi dışındaki kullanılıp kullanılamayacağına dair çok az bilgi paylaşıldı. Bu son gelişme, Samsung'un bu özelliği getireceğini doğrulamış durumda. Ancak Wear OS tabanlı diğer akıllı saat modellerinde kullanıma sunulup sunulmacağı halen belirsizliğini koruyor. 
 
Bağlantı:DonanımHaber
 
Gökyüzünden haber serisi için beni Takip Edin
 
 
 
 
 
6 Comments
Mercury09
Active Level 6
Giyilebilir Cihazlar
Harika! Bu arada iyi geceler 🌝
Giyilebilir Cihazlar
İyi geceler
GLXYS23
Expert Level 2
Giyilebilir Cihazlar
Watch 6 da var mı peki şu an bu özellik
Giyilebilir Cihazlar
Daha yok herhalde
0 Likes
WYREX
Active Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Önce stabil güncelleme getirsinler, sonra ekstra özellik eklerler
onurmp4
Active Level 3
Giyilebilir Cihazlar
umarım bir an önce hızlı ve sağlıklı bir şekilde gelir