cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Always on display kullanmanın bir zararı var mıdır?

(Topic created on: 02-16-2024 05:59 PM)
152 Views
savedgazelle
Active Level 4
Options
Giyilebilir Cihazlar
Watch 4 classic saatimde always on display kullanmamın ekran yanması gibi bir zararı olur mu?
6 Comments
Giyilebilir Cihazlar
Always On Display (Her Zaman Açık Ekran) özelliği genellikle OLED ekranlarda kullanıldığı için, uzun süreli kullanımında ekran yanması riski bulunabilir. Ekran yanması, belirli bir görüntünün uzun süre görüntülenmesi nedeniyle ekranın o bölgesinde kalıcı bir iz veya gölge oluşması durumudur.

Ancak, modern cihazlarda ekran yanmasını önlemek için çeşitli önlemler alınmıştır. Örneğin, Always On Display özelliğinde hareket eden saatler veya ekranı düzenli aralıklarla değiştiren başka unsurlar kullanılarak ekran yanmasının önüne geçilebilir. Ayrıca, cihazlar genellikle belirli bir süre sonra Always On Display özelliğini kapatır veya ekranı karartır, böylece uzun süreli kullanımın önüne geçilir.

Yine de, ekran yanması riskini en aza indirmek için şu önlemleri alabilirsiniz:

1. Ekranı sürekli olarak açık tutmak yerine, Always On Display özelliğini **bleep** **bleep** kapatın veya kullanmayın.
2. Ekran parlaklığını mümkün olduğunca düşük tutun.
3. Saat veya diğer unsurları düzenli olarak hareket ettirerek veya değiştirerek ekran yanmasını önleyin.
4. Ekranı uzun süreli kullanımın ardından düzenli aralıklarla kapatarak veya kısa bir süre için kapatıp açarak ekran yanmasını önleyin.

Bu önlemleri takip ederek, Always On Display özelliğini kullanırken ekran yanması riskini minimize edebilirsiniz.
Giyilebilir Cihazlar
Diğer kullanıcılarımızın kolaylığı için Çözümüm işine yaradıysa eğer beni desteklemek için lütfen yorumumu kabul et teşekkürler :)
onurtuna
Expert Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Göstermek için dokun seçeneği daha mantıklı
0 Likes
Tolgaa94
Expert Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Uzun vadede olabilir
Alpointernet
Expert Level 1
Giyilebilir Cihazlar
Yaklaşık 3 yıldır watch 3'ü aod ile kullanıyorum. Hiçbir sorun yaşamadım veya bir zarar yaratmadı.
F-I-R-A-T
Active Level 10
Giyilebilir Cihazlar
Ben ekran ışığını en üst seviyede ve aod açık kullanıyorum (keşke aod un da ışık seviyesine müdahale edebilsem onu da en parlağa ayarlarım). Sorun olursa garantiye gönderirim
0 Likes