הנושא המקורי:

סקירה של galaxy z fold 3

(הנושא נוצר בתאריך: 11-27-2021 08:02 PM)
Or_D
Active Level 3
אפשרויות
Galaxy Z
סקירה של galaxy z fold 3:
שלום לכולם, רציתי לשתף אתכם על החוויה שלי מהgalaxy z fold 3 ולתת כמה עצות למשתמשים חדשים או לאנשים שחושבים לקנות את הטלפון, אני אתן חוות דעת מלאה ולבסוף אסכם למי שאין לו כוח לקרוא, מקווה שתהנו!!
image
הגאלקסי fold שלי והאביזרים הנלווים (לא צולם מהfold מן הסתם אבל נערך ממנו).
נתחיל בטלפון עצמו, כאשר הוא מקופל הוא אומנם בערך בעובי של סוללה AA, אבל הוא גבוה וצר ולכן הוא נוח גם ביד וגם בכיס, מניסיון אישי הטלפון עמיד מאוד וגם אחרי חודשיים של שימוש יום יומי המנגנון מרגיש כמו חדש והמסך הפנימי נקי משריטות עם זאת מדובר במסך עדין (אני לא אומר שהוא חזק כמו זכוכית רגילה אבל שהוא מוגן היטב וכנראה שלא ינזק בכיס או בתיק) הרמקולים מצויינים ובזכות הצורה שלו יש לו 2 רמקולים שלמים בכל צד ומספקים שמע סטריו.
image
כניסת usb c באותו הצד של רמקול שלם.
לטלפון 2 מסכים, אחד חיצוני והשני פנימי גדול, במסך החיצוני אני משתמש לכל הדברים שאני רוצה לעשות מהר, לדוגמה כתיבה וקריאה של הודעות לגלוש באינטרנט לפעיל מוזיקה וכל פעולה שאתם רק רוצים לעשות מהר ולהחזיר את המכשיר לכיס, אך המסך מסוגל ליותר מזה אני לדוגמה אוהב לפותח את המסך לחצי ולהשתמש במסך החיצוני לצפות בסירטונים וככה למעשה להשתמש במנגנון של המסך המתקפל כמעמד למסך וככה לצפות בסירטונים בנוחות גם כשאין על מה להשעין את הטלפון (המסך החיצוני צריך להיות דלוק מראש על מנת למנוע מהטלפון להעביר את תמונה למסך הגדול).
image
מפעיל סירטון על המסך החיצוני כאשר הוא בזווית מושלמת לצפייה בזכות המנגנון המתקפל של הטלפון (טושטש על מנת לשמור על זכויות יוצרים).
המסך הפנימי מסך גדול מאוד ואני משתמש בו בכל פעם שיש לי זמן ואני רוצה פשוט להנות מסירטון ביוטיוב סרט או סידרה טובה, שאני רוצה לצפות במסך גדול או כשאני עובד אם 2 אפליקציות בו זמנית, אני לדוגמה משלב הרבה בין ווצאפ ליוטיוב, ככה אני יכול לעבוד אם הווצאפ ולהפעיל סירטונים להקשיב להם ברקע או להפעיל את excel ומחשבון אחד על יד השני.
תמונות לדוגמה:
image
משתמש במסך מפוצל לשמוע שירים/לצפות בסירטונים בזמן שאני קורא הודעות בווצאפ, בזכות המסך הגדול כל אפליקציה מקבלת איזור שדומה בגודלו למסך טלפון רגיל.

image
עובד על טבלה באקסל ובו זמנית מחשב את האחוזים מבלי לצאת מהישום (עובדה נחמדה המספרים שבחרתי במשימה שלוש היו רנדומלים לגמריי ובמקרה יצא 50% בדיוק).
המסך מלבני ולכן יותר מתאים לתוכן של יוטיוב מאשר תוכן קולנועי אבל בשני המצבים אתה מקבל תמונה יותר גדולה ממה שהיית מקבל במסך רגיל בנוסף לזה המסך הפנימי אוטומטית משווה את המצלמה הפנימית בעזרת מסך מיוחד באיכות נמוכה יותר שמכבה את עצמו כאשר פותחים מצלמה קידמית אפשר להבחין בו אבל מניסיון אישי כל עוד לא מסתכלים אליו ישירות לא שמים לב שהוא שם ואת סימן הקיפול ניתן לראות אבל רק באיזור אם תאורה חזקה.
image
צילום של הgalaxy fold בתאורה נמוכה, כפי שאני מקווה שניתן לראות שלא רואים את הסימן של הקיפול בכלל בתאורה נמוכה, למעשה אני דיי בטוח בתאורה חזקה רואים את ההשתקפות של מקור האור על הקיפול, אם אין השתקפות לא רואים אותו.
המסך הפנימי תומך בs pen בגירסת הfold שנועד במיוחד למסך המתקפל כדי לא לפגוע בו ההיתרון שלו שהוא לא צריך טעינה או הs pen pro שתומך גם במסך רגיל וגם במסך מתקפל, אך שניהם לא פועלים על המסך החיצוני.
image
גם לי כמו לכל אדם נורמאלי היה חסר ציור של צנון, למזלי בזכות הs pen והאפליקציה PENUP, גם בן אדם כמוני שלא יודע לצייר יכול ללמוד לצייר צנון. (החור של המצלמה לא בולט ככה במציאות)
למסך יש 3 מצבים, מקופל לגמריי מקופל חצי ופתוח, במצב שהוא מקופל חצי חלק מהאפליקציות מתאימים את עצמם ומחלקים את עצמם על פי המסך, למשל ביוטיוב החצי העליון זה הסירטון עצמו והחלק התחתון הוא הצעות לסירטונים נוספים תיאור הסירטון והתגובות.
image
תצוגה מפוצלת ביוטיוב (התמונות טושטשו למנוע מקרה של פגיעה בזכויות יוצרים)
ניתן להגדיר את הטלפון לבצע דברים כל פעם שהוא באחד מן המצבים באמצעות bixby routine כמו לשנות בהירות למסך להפעיל נא לא להפריע ועוד, לדוגמה שבכל פעם שהטלפון מקופל הוא מכבה את הסיבוב האוטומטי אבל כאשר המסך פתוח הוא מפעיל אותו חזרה מאחר וסביר שאשתמש במסך החיצוני להודעות ואתרי אינטרנט שלא ירצה שיסתובבו לבד.
image
משתמש בbixby routine לכבות את הסיבוב האוטומטי במסך החיצוני (ברגע שאני פותח הוא אוטומטית מדליק חזרה, לא צריך כלל נוסף לזה) ובאמצעות כלל נוסף מדליק אותו כאשר אני נכנס לאפליקציה של ווידאו.
הטלפון מגיע אם one ui 3 ובקרוב גם 4 מערכת ההפעלה שמריצה את כל הטלפונים הטאבלטים ומהgalaxy watch 4 גם שעונים החדשים של סאמסונג ככה שאם כבר יש לכם טלפון חכם של סאמסונג סביר להניח שתרגישו בבית אם אם כל מני פיצרים שנועדו לקחת יתרון על היכולות של המכשיר.

מערכת הפעלה נוחה ומהירה אם מעט מאוד באגים אם פיצרים שתוכלו למצוא רק בסאמסונג וביחד אם התוכנה good lock (מהgalaxy store על פי הבנתי זה תוכנה צדדית שמפטחים מסאמסונג יצרו) תוכלו לקחת את הטלפון שלכם לרמה אחרת.

image
העמוד הראשי של התוכנה

היא תאפשר לכם לשנות כמעט הכל ולהתאים אותו אלייכם, מלוח ההתראות לשעון, מקלדת, כפתורים במסך ואפילו להגדיר את המכשיר לאפשר לכם להפעיל שמע ממספר ישומים בו זמנית, ככה שתוכלו לשחק ולהקשיב לשירים באותו הזמן.

image
העמוד הראשי של sound assistant שנמצא בלשונית family בgood lock מכאן ניתן לשנות את כל מה שקשור לשמע במכשיר, מאיך שיראה לשונית השמע לצבעים שלה ואפילו לאיך שתתפקד כמו להגדיר את לחצני השמע שיגבירו או ינמיכו מספר ספציפי של צעדים או לאפשר לכמה ישומים להפעיל שמע בו זמנית כמו במחשב

האפליקציה זמינה לכל מכשירי הגאלקסי אבל יש אפשרויות מיוחדות לנצל את היכולות של הfold כמו להגדיר איך ישומים יפתחו במסך הפנימי.

image
חלק מהפיצרים שההגדרות הספציפיות שנועדו לfold, ממש ממליץ לכל מי שקנה fold להסתכל אליהם, יש כאן דברים ממש שימושיים, למעשה חלכן העברו להיות חלק מההגדרות ועכשיו זמינים לכולם גם מבלי האפליקציה.

או להוסיף כפתורים של ישומים אחרונים בתחתית המסך כשהוא פתוח, ליד כפתורי הבית, חזור ומשימות, ואפילו אם מציק לכם תוכלו לכבות את המסך מעל המצלמה במסך הפנימי.

image
ביטול המסך מעל המצלמה במסך הפנימי.

הסוללה לצערי דיי קטנה ומספיקה לי בערך כ12 וחצי שעות בימים שאני משתמש בטלפון כמעט כל הזמן אם זה לשמוע מוזיקה או שצופה בסירטונים ביוטיוב, לשמחתי היא מספיקה לי בדיוק לשעות שבהן אני עובד ובזכות המטען הסופר מהיר היא פחות בעייתית, אבל אני חושב שבכל זאת חשוב לציין את זה.

image
זמן משואר של שימוש בסוללה ביום עבודה רגיל.

המצלמה של הטלפון אומנם פחות טובה מהמצלמה של הs21 על הנייר אבל למרות זאת מוציאה תמונות איכותיות גם במצבים של אור חלש וההיתרון בfold שאתה יכול להשתמש במצלמה האחורית כדי לקחת סלפי, רק תפתח את המצלמה במסך החיצוני ובצד ימין למעלה יש כפתור לעבור לצלם מהמצלמה האחורית, תפתח את המסך ותתחיל לצלם.

הטלפון מצוייד במעבד החדיש ביותר שניתן למצוא כיום בטלפונים של סאמסונג למעשה מדובר באותו המעבד שמריץ הs21 לכן תוכלו לצפות לביצועים מצויינים בכל מה שתזרקו לו, בין אם מדובר במשחק או בעריכה הוא יעמוד בזה ללא בעיה.

image
למבינים בתחום זה הציון שקיבל בGeekbench 5

image
באופן מעניין הטלפון שלי קיבל ציון גבוהה מהs21 בביצוע של ליבה בודדה

מצויין למפתחים:
מאחר והטלפון מסוגל להתקפל מפתחי אפליקציות יכולים להנות ולפתח לטלפון, טאבלט ומכשירים מתקפלים במהירות והכל על מכשיר אחד, זה מצויין כי מאפשר להתחבר לטלפון באמצעות adb על wifi להתקין את הישום על הטלפון וישר לבדוק איך האפליקציה מתמודדת אם שינוי בגודל המסך או איך היא מסתדרת אם מסך גדול יותר במיוחד שאפשר לשנות בהגדרות את גודל המסך שהאפליקציה תיפתח ולפתוח אותה במצב של תמונה בתוך תמונה.

לסיכום:
הgalaxy fold 3 טלפון מדהים עמיד להפליא ומהיר מאוד במחיר שקצת קשה לאיכול אבל לדעתי שווה אותו מאוד, הוא מהנה והדברים היחידים שיכולים להוריד אותו זה הסוללה והמחיר והצורך להתרגל למקלדת קטנה יותר במסך החיצוני, לדעתי הוא שווה את כל זה ואני יותר ממרוצה ממנו.

זה היה הסיקור שלי לgalaxy fold 3, מקווה שנהנתם והיא עזרה לכם להתלבט😄
ואם תוכלו תתנו לייק (❤) להראות לכולם שנהנתם ואשמח גם לביקורת בתגובות שאדע איך לשפר!!

היתרונות:
- מעבד עוצמתי
- מסך גדול ברזולוציה גבוהה
- קומפקטי ומתקפל לגודל שמתאים לכיס
- מסך חיצוני לגישה מהירה לטלפונים הודעות ואינטרנט
- ניתן להשתמש במסך החיצוני כשהוא פתוח בזווית (אני כל הזמן צופה בסירטונים ככה כאשר אני עושק בפעילות שמצריכה את 2 הידיים שלי)
חסרונות:
- חיי סוללה קצרים יותר מטלפונים אחרים בשוק
- מחיר גבוהה (לדעתי הוא שווה אותו אבל צריך לציין)

בונוס:
הנה כמה תמונות שצילמתי אם המצלמה שלו:

image
צילום מהמטוס בדרך הביתה

image

image

image
הרי אילת מהמטוס

image

image
פנורמה של הרי אילת

image
כביש בין מצפה רמון לאילת

image


image
שדה התעופה רמון מהמטוס

26 תשובות
kobidadon
Expert Level 2
אפשרויות
Galaxy Z
סקירה מעולה
Or_D
Active Level 3
אפשרויות
Galaxy Z
תודה רבה!
נחום
Expert Level 5
אפשרויות
Galaxy Z
סקירה טובה וברורה
Or_D
Active Level 3
אפשרויות
Galaxy Z
תודה רבה!!
Avichai
Expert Level 1
אפשרויות
Galaxy Z
סקירה מעולה תודה רבה
וברוך הבא לקהילה😁
Or_D
Active Level 3
אפשרויות
Galaxy Z
תודה רבה 😄
Nivnaor32
Expert Level 3
אפשרויות
Galaxy Z
יפה מאוד!!
בהצלחה אור..
ותהנה מה-Galaxy Z Fold שלך🙏🏼
Or_D
Active Level 3
אפשרויות
Galaxy Z
תודה רבה, נהנה ממנו מאוד!!
NoamMeir
Expert Level 5
אפשרויות
Galaxy Z
סקירה מעולה, בהחלט נשמע שאתה נהנה מאוד מהמכשיר. אתה רושם טוב אבל קצת חסר לי יותר נקודות ופסיקים - המשפטים ארוכים מאוד (נדמה לי שאפילו כל פסקה היא משפט אחד).