Original topic:

סקירת מכשיר - Samsung Galaxy Z Flip3 - הטלפון שמקפל את המוסכמות

(Topic created on: 12-07-2021 07:31 AM)
122 Views
Orma1582
Active Level 2
Options
Galaxy Z
כחלק מפעילות unfold your experience אני מצרף כאן את הסקירה שלי ל Galaxy Z Flip3:
את הטלפון קיבלתי לפני קרוב לשלושה חודשים והוא החליף את מכשיר הדגם הקודם שלי (OnePlus 8 Pro) בכל משימות היומיום. 

image
הקופסה שהגיע המכשיר והיא כללה את המכשיר, מגן שקוף עם טבעת ואוזניות Galaxy Buds Live

1. עיצוב וסקירה כללית: 

ההיתרון הכי משמעותי של הFlip הוא עיצוב קומפקטי שנפתח למכשיר בגודל סטנדרטי, והעיצוב שלו שומר על קו מאוד נקי שאפילו בצבע הכי סטנדטי (שחור שאני בחרתי לקחת) עדיין מסובב ראשים בעיקר בזמן הפתיחה והסגירה. 
עובי המכשיר אשר עומד על 17.1 מ"מ (סגור ובנקודה בעבה ביותר), והוא מרגיש מצויין בכיס, לא עבה מידי גם עם מגן הוא עדיין נוח מאוד בשונה מרוב הטלפונים עם גודל מסך זהה (6.7 אינצ').
משקל הטלפון הינו 183 גרם, זה משקל נמוך מהממוצע לגודל ופריסת המשקל מאפשרת אחיזה נוחה אך מנגד המכשיר מאוד חלק וללא מגן מאוד קל להחלקה מהידיים. 

image
ה Z Filp3 עם סקין

2. מסך, שמע, סוללה וטעינה

איכות המסך היא מעולה עם צבעים חדים ומהירות גבוהה (120Hz) כמוצפה ממכשיר דגל. 
המסך בהיר ועובד מצויין באור שמש, באמצע המסך קיים הקיפול שכמעט כל אדם שאלה אותי עליו בעיקר על איך זה מרגיש, והתשובה שלי היא שבגלל שזה מסך שיותר רחב מהרגיל (22:9), רוב הזמן האצבע לא נוגעת בקיפול וגם עם כן, זה לא מרגיש נורא ומתרגלים לזה. גם בזמן צפייה ישירה במסך, לא רואים את הקיפול. 
קיים גם מסך בגודל 1.9 אינצ' הנמצא לצד המצלמות והוא מאפשר מספר פעולות ללא פתיחת המכשיר כמו מענה לשיחות, קריאת הודעות, וודג'טים שמאפשרים מספר פעולות. 
בנוסף גם ניתן להצטלם עם המצלמות הראשיות תוך שימוש במסך הקטן שזה דבר מצויין לחובבי הסלפי. 
המסך לדעתי אינו מנוצל כראוי עם מספר יחסית נמוך של וודג'טים וניתן לעשות איתם יותר. 

מבחינת שמע וסאונד - איכות מעולה יחסית לעובי הטלפון, קיימים שני רמקולים, אחד ליד חיבור הטעינה ואחד באפרקסת השמע. שני הרמקולים יוצרים מצב סטריאו עם עוצמה לא רעה. 
איכות השיחה גם מעולה ללא שום בעיה. 

מבחינת סוללה וטעינה - עוד דבר שתמיד שואלים אותי הוא איך הסוללה. הסוללה עצמה היא עם קיבולת של 3300mAh שזאת קיבולת נמוכה לעומת שאר המכשירים ומרגישים את זה. 
במהלך כל הימים שאני משתמש במכשיר הייתי נדרש להטעין את המכשיר במהלך היום לפחות עוד פעם אחת. 
לרוב הסוללה מחזיקה לי כה 10 שעות עם 3 שעות של מסך דולק כאשר דור 5 ומיקום מבוטלים ומסך על 50%. 
עוצמת הטעינה היא 15W ונדרש בסביבות ה שעה וחצי כדי שהיא תגיע מ 0 ל 100.
זה החיסרון הקריטי של המכשיר, במהלך השימוש היומיומי שלי נוצרה בי חרדת סוללה שבגללה אני מסתובב להמון מקומות עם סוללה ניידת לעומת כמה ממכשירים הקודמים שלי שלא היה לי את זה. 

image
מהצד ניתן לראות את הקיפול

3. ביצועים ושימוש במכשיר

המכשיר כולל בתוכו את ערכת השבבים Snapdragon 888 שהיא עד לא לפני הרבה זמן הייתה הטובה ביותר למכשירי אנדוראיד, ומרגישים את זה. המכשיר מגיב מאוד מהר ובצורה טובה. בנוסף מצורף זיכרון עבודה של 8GB וזיכרון איחסון של 256GB וזה מבחינתי מאוד אידיאלי וללא צוואר בקבוק. 
למכשיר יש עמידות למים בתקן IPX8 שאומר שהמכשיר מוגן מנזקי מים עד מטר וחצי עומק אך אינו עמיד לאבק שזה הגיוני בגלל קיפול אבל גם על זה סמסונג חשבה והוסיפה מברשות באזור הציר ששומרות עליו נקי. 
בנוסף המכשיר יותר עמיד מבעבר בכ 80% לפי סמסונג וזה מורגש במכשיר. 

המערכת היא אנדרואיד 11 ועליה מולבש הממשק של הסמסונג שנקראה OneUI 3.1.1.
זאת הפעם הראשונה שלי בשימוש עם הממש הנ"ל, הוא מאוד שונה מהממשק הסטנדרטי של אנדרואיד ובעל המון תכונות ויכולות שמקלות על המשתמש אך מידי פעם קיימים דברים שמעט הורסים את החוויה למשתמש כמו פרסומות בחנות ובאפליקציות של סמסונג, ניסיונות חוזרים של בקשות לשימוש בשירותים מסויימים של סמסונג עוד. ולעומת זאת, סמסונג הוסיפה תוכנות במיוחד למכשירים מתקפלים כמו Flax Mode, שעם קיפול המכשיר אפליקציות תומכות יכולות להשתמש המסך בצורה שונה מהרגיל כמו במצלמה שמאפשרת צפייה מלאה בתצלום בחלק העליון ובחלק התחתון שימוש בפקדי צילום. 
מדגיש כי העדכון ל OneUI 4.0 ואנדואיד 12 שוחרר והתחילה הפצה גלובלית. 

4. צילום

צילום ב Z Flip3 הוא לא משתווה לצילום במכשירי הדגל הנוכחיים, אפילו לא באלה של סמסונג ויש לזה סיבה והיא בעיקר בגלל גודל ועובי המכשיר הם הסיבות העיקריות. 
קיימים במכשיר שני מצלמות ברזולוציה של 12MP אחת היא עדשה רגילה עם מייצב תמונה אופטי (OIS) ואחת עם זווית צילום רחבה. 
התמונות המופקות מהמצלמה הם יותר משימושיות ובתנאי תאורה טובים הם אפילו טובות. לעומת זאת, בזמן צילום בתאורה נמוכה המכשיר מתקשה לשמור על עקביות בצילום אפילו במצב לילה ולפעמים נדרשתי להשתמש במבזק (פלאש).
המצלמה הקדמית היא ברזולוציה של 10MP ומפיקה תמונות טובות במגוון תנאים. 
בזכות הצורה של המכשיר והאפשרות להניח אותו במגוון זוויות שונות, זה מאפשר לקבל תמונות מאוד יציבות ללא צורך בחצובה ובאביזרים כאלו. 
בנוסף ניתן להשתמש במסך הקטן כהשתקפות של מה שרואים במצלמה, זה מאוד תורם לצילום של אנשים. 

מבחינת צילום וידאו, המייצב תמונה אופטי עובד מצויין והתמונה מאוד ישרה עם צבעים טובים, ניתן לצלם ברמולוציה של עד 4K עם קצב פריימים של 60FPS גם במצלמות האחוריות וגם בקדמית. 

image
צילום תנאי תאורה טובים וללא צורך בהמתנה או התמקדות

image
קושי בתנאי לילה

image
שימוש במצב ממטב הסצינות דולק לצילום אוכל

image

שורה תחתונה: 
ה Samsung Galaxy Z Flip3 הינו בהמון מובנים טלפון דגל סטנדרטי, עד שהוא מתקפל לכיס. 
וזה העיניין העיקרי בו, לספוג כמה שיותר תכונות ממכשירי הדגל ולהצליח לקפל אותם לריבוע קטן שיכול להיכנס לכל כיס ואת זה הוא עושה הכי טוב שיש. 

היתרונות:
- ביצועים
- נוחות שימוש
- מחיר
- קומפקטי וקל

חסרונות:
- חיי סוללה 
- טעינה איטית
- צילום לילה
- מסך משני מוגבל
14 Comments
Avichai
Expert Level 4
Galaxy Z
תודה רבה על הסקירה המעולה!
וברוך הבא לקהילה😁
Orma1582
Active Level 2
Galaxy Z
תודה רבה שמח להיות כאן🤟🏻
Nivnaor32
Expert Level 5
Galaxy Z
נהנתי לקרוא את הסקירה שלך!
ברוך הבא ל-Samsung Members!
בהצלחה!
Orma1582
Active Level 2
Galaxy Z
המון תודות! 🙏🏻
NoamMeir
Expert Level 5
Galaxy Z
סקירה ממש טובה! נהנתי לקרוא, הכתיבה שלך ממש טובה :) נראה שבסך הכל אתה נהנה מהמכשיר.
Orma1582
Active Level 2
Galaxy Z
תודה רבה! המכשיר עונה על רוב הדרישות שלי אז כן😁
Galaxy Z
סקירה מעולה, כל הכבוד! 🙂
Orma1582
Active Level 2
Galaxy Z
תודה! 😀
נחום
Expert Level 5