cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

s20 dokunmatik sorunu

(Topic created on: 03-18-2021 08:40 AM)
1930 Views
Emrahçet
Beginner Level 2
Options
Galaxy S

Telefon dokunmatiğinde sorunlar yaşıyorum. Tuşlama yaptığımda algılama yapmıyor. Gecikme yaşanıyor tuşlamalarda. Özellikle oyun oynarken daha çok sıkıntı yaratıyor. Oyun da tuşlama yaparken algılamıyor. Aynı yere ikinci ya da üçüncü tuşlama da algılıyor. Telefonu daha 3 gün önce aldım. Nasıl çözüm sağlayabilirim.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000005
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba Emrahçet,

Ben Siyah, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

• Cihazınızın dokunmatik ekranını koruyan herhangi bir ekran koruyucu bulunuyorsa çıkartıp tekrar kontrol edebilirsiniz.

• Dokunmatik ekrana, ekran koruyucusu veya isteğe bağlı aksesuarlar takarsanız, dokunmatik ekran düzgün çalışmayabilir.

• Cihazınızın yazılımının en yeni sürüme güncellendiğinden emin olun.

• Dokunmatik ekran nemli ortamlarda veya suya maruz kaldığında arızalanabilir.

Sorun halen çözülmezse;

Cihazınızın yazılım sürümü güncelse ve Samsung Members uygulaması içerisinden "Destek > Tanılama > Dokunmatik Ekran" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
3 Comments
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy S
Merhaba, Cihaza Herhangi bir jelatin/koruyucu/cam taktırdıysanız ekran dokunmatiğinde sorun çıkarma ihtimali var.
Ayarlar > Ekran > Dokunma hassasiyetini açıp tekrar deneyin.

Eğer sorun tekrar devam ederse; Samsung Members ana menüsune girin > Yardım Alın sekmesine Tıklayın > Interaktif kontroller bölümüne girin > Dokunmatik ekran testine tıklayın ve test edin.
Eğer bir sorun gözüküyor ise ekranda sizin taktirdiğiniz bir jelatin var ise çıkartın.
Eğer kutudan jelatinle çıkan cihazınızın, ekranındaki jelatini kullaniyor iseniz Samsung Yetkili servisini ziyaret etmenizi tavsiye ederim.
Haasaan
Active Level 3
Galaxy S
EN YAKIN BAYİYE DANIŞIN , YARDIMCI OLACAKLARDIR . ÇÖZÜME ULAŞILMADIĞI TAKTİRDE SERVİSE GÖNDERMENİZ GEREKİR
0 Likes
Solution
User0000005
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba Emrahçet,

Ben Siyah, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

• Cihazınızın dokunmatik ekranını koruyan herhangi bir ekran koruyucu bulunuyorsa çıkartıp tekrar kontrol edebilirsiniz.

• Dokunmatik ekrana, ekran koruyucusu veya isteğe bağlı aksesuarlar takarsanız, dokunmatik ekran düzgün çalışmayabilir.

• Cihazınızın yazılımının en yeni sürüme güncellendiğinden emin olun.

• Dokunmatik ekran nemli ortamlarda veya suya maruz kaldığında arızalanabilir.

Sorun halen çözülmezse;

Cihazınızın yazılım sürümü güncelse ve Samsung Members uygulaması içerisinden "Destek > Tanılama > Dokunmatik Ekran" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Teşekkürler.
MOD

0 Likes