cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

s10 plus ekran görüntüsü alma sorunu ve çözümü

(Topic created on: 02-25-2021 04:15 PM)
2532 Views
komutan85
Active Level 5
Options
Galaxy S

Merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere Android 11 ile bir çok hata ve bug oluştu telefonda 

Bunlardan biri de bazı uygulamalar da ekran görüntüsü alinamama durumu bazen çok acil ekran görüntüsü lazım oluyor ve karşınıza çıkan sorun "güvenlik ilkeleri nedeniyle ekran görüntüsü alınamıyor" uyarısından sonra çaresiz bir şekilde kalıyorsunuz bu sorun genelde insgtram sohbet sayfası İnternette. Gezinirken veya rehber arama kaydı gibi uygulamarda sık sık karşımıza çıkıyor bazen sorunsuzca ekran görüntüsü alırken bazen de almıyor 

Çözüm olarak 3 resim paylaşıyorum bu resimlerden biri ekran görüntüsü alındığında verdiği uyarı 

image

Diğeri çözüm için basmanin gereken yer o beyaz daire ye bir kere tıklayın tekrar ekran görüntüsü alın bir kaç deneme o beyaz görüntü yerine taki ne zaman ekran görüntüsü aldığınız kısmın resmi orda gözükür ve o beyaz daire kaybolur işte o.zaman ekran görüntüsünü almış oluyor ve galerinize kaydediyor 

image

O beyaz daire orda gözüktüğü sürece ekran görüntüsü almanıza olanak yok güvenlik ilkleri izin vermiyor

image

O beyaz daire bir kaç kez tıklayıp tekrar tekrar denediginizde bu şekilde ekran görüntüsü aldığınız yer çıktığında bilinki ekran görüntüsü alınmıştır 

Umarim bu konuda sıkıntı yaşayan arkadaşlara yardımcı olmuşumdur 
Hayirli günler dilerim ...

8 Comments
Emree1
Expert Level 2
Galaxy S
Gizli sekmede ekran görüntüsü alamazsınız bu Android 8 den beri böyle
komutan85
Active Level 5
Galaxy S
yazdığımı tam okumadınız sanırım bu sorun Android 11 ile geldi yıllardır Android kullanıyorum ta Android 4 den beridir hiç bir şekilde ekran görüntüsü alınmada sikimti yok tu ama şimdi insgtramda gezerken rehberde olsun daha bir çok uygulamada bu hatayı veriyor ki hata bu bir kaç denemede ekran görüntüsü alıyor kardeşim yani yazifgimi tam okumuş olsanız anlardınız
Emree1
Expert Level 2
Galaxy S
Android 10 kullanıyorum şimdi tekrar baktım gizli sekmede ekran görüntüsü alınamıyor
komutan85
Active Level 5
Galaxy S
gizli sekmeden kasıt ne kardeşim
insgtramda sohbet platformunda daha önce rahatlıkla ekran görüntüsü alınıyordu suab alınamıyor buga giriyor
ayrıca benim anlatmak istediğim paylaşımda tamamen alinmama değil o beyaz kutuya bir kaç kez tıkladığında aynı yerden dsha önce uyarı verdiği hata ortadan kalkıyor ve ekran görüntüsü alıyor demek istediğim bu
Emree1
Expert Level 2
Galaxy S
.

Screenshot_20210225-162304_Chrome_37055.png

komutan85
Active Level 5
Galaxy S
başlıkta da attığım gibi bu sorun s10 plus da var detayını da çözümünü de yazdım başka telefon da olmayabilir tasarım ve yazılım farkı var
Her telefon Android 11 yada 10 kullansada her telefon için telefonun donanımlarına göre ve özelliklerine göre yazılım çıkıyor
diğer bir konu sen olayı farklı anlamışsın benim rewmini attığım aram.motoru gizli sekme de değil onuda gectim paylaşımda da yazdığım gibi insgtramda rehber de arama kaydın da İnternet sayfasında ve daha bir çok uygulamada bu hatayı veriyor yani sen çok başka bkrsey diyorsun bana suan birbimizle iletişim saglamaiyoruz
Marowitski
Active Level 3
Galaxy S
Samsung'un kendi telefon uygulamasındaki arama kaydı sayfasında rahatlıkla ekran görüntüsü aldım. Bu uyarıyla sadece tarayıcılardaki gizli sekme kısmında ve Samsung'un Güvenli Klasör uygulamasında karşılaştığımı hatırlıyorum. Eğer onun dışında da karşılaşıyorsanız yazılımsal bir hata olabilir, bazı ayarları sıfırlamanız sorunu çözmenizde yardımcı olabilir.
komutan85
Active Level 5
Galaxy S
Ben bir çok uygulamada bunla karşılaştım ve bu ekran görüntüsü alamama sorunu Android 11 ile geldi muhakkak yazılımsal bir hatadır tabiki ama çözülmeyecek birsey değil ard arda bir kaç defa dendiğinde ekran görüntüsünü alıyor ve telefon fabrika ayarlarına alınmıştı yani zaten almadan burdan paylaşmak yanıltıcı bir bilgi olur ben sadece bu sorunu yaşayanlar için canlarının sıkılmasıni önlemek amaçlı çözümü belirttim hepsi bu
0 Likes