cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

"guncelmiyiz.com" sitesi ve CheckFirm Uygulaması Hakkında:

(Topic created on: 11-02-2022 06:52 PM)
81 Views
nyt_3489
Active Level 7
Options
Galaxy S

Samsung Türkiye olarak, dan dik uydurma bir ping programıyla insanların akıllı cihazlarının test sürümlerinin aşamalarını (hangi ayın hangi buildi olduğuna, hangi android ya da One UI sürümünde olduğuna kadar görülüyor) öğrenmesindense, sizin "guncelmiyiz.com" sitesinden aynı bilgiye erişmeleri size neden bu kadar zor geliyor anlamıyorum.

Site adı alıyorsunuz, siteyi kuruyorsunuz, bütün telefonlara aylarca güncelleme geldi ve siz hiç "guncelmiyiz.com" sitesini "guncellemediniz."

İnsanlar aylık, 3 aylık ya da 6 aylık güncellemelerini bile takip etmek istiyorlar.

"Bu bilgi ne işe yarayacak, geldiği zaman kullanırsınız." diye düşünen insanlar yine o şekilde kullanmaya devam edebilirler. Başka insanların taleplerine, kendileri zarar görecekmişçesine, sırf konuşmuş olmak için konuşarak turp sıkmaya çalışmasınlar. Önlerine baksınlar.

Sürekli güncelliğin kovalandığı akıllı cihazlarda böyle güncel ve takip edilen bir hizmet vermek bence çok önemli.

Hiç zor değil sizin için bu bilgileri paylaşmak. İnsanlar merak hâlindeler. Bu meraktan ötürü, cihazlarıyla yapabilecekleri şeylerden heyecan duyarak üst seviye akıllı cihazları kullanıyorlar. Yoksa hâlâ sadece telefon ve mesaj fonksiyonu olan, whatsapp'a girmesi yetecek telefonlar gayet kullanılabilir durumdalar. Sosyal medyadan hiç çıkmayan insanları buraya eklemiyorum bile. Onların böyle dertleri olmaz çünkü.

Android 13 dağıtımına başlandıktan 2 hafta sonra başladınız siteye bilgi koymaya. Onda da, sonraki sürüm Android 13 yazıyor. Hangi build aşamasında olduğu, yollanması hedeflenen build vs gibi bilgiler de olsun. Changelog'u önceden sunarsınız, zaten gönüllü olarak beta testing yapmak için dünden razı olan bir kullanıcı kitleniz var hiç farkında değilsiniz, ya da minimum çalışma, maksimum kazanç felsefesi yüzünden umrunuzda değil. Kendi kendinize uyanıp bir iki tane bug yakalayıp fixleyeceksiniz de biz de aylar sonra göreceğiz... O da iptal olmazsa. Kullanın abi telefon kullanıcılarınızı, saçma sapan members uygulamasının hata bildirim modülünün işe yaramazlığına mahkum etmeyin insanları.

1 Comment
Thevivian
Active Level 5
Galaxy S
Kesinlikle katılıyorum. Rezalet. Bug duzeltmiyorlar aslinda. Gelen yapi sadece Türkçe'ye çevriliyor. Cihaz icin build çıkınca Türkçeleştirme yapilip cihaza yayinlaniyor. O zaman alıyor doğal olarak.