cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

YouTube Music, Android'de Şarkı Arama Özelliğini Kullanıyor 🎶👇

(Topic created on: 05-25-2024 05:59 PM)
84 Views
s20fekullanıcısı
Expert Level 5
Options
Galaxy S
YouTube Music'in 70 milyondan fazla resmi parçası ve milyonlarca aktif kullanıcısı var. Artık mirası korumak ve deneyimi geliştirmek için platform, Android'de Hum to Search ile şarkı tanımlamaya yönelik yeni bir özellik sunuyor.

Android için YouTube Music, arama yapmak için "şarkı çalmanıza, şarkı söylemenize veya mırıldanmanıza" olanak tanıyan, uzun zamandır beklenen bir özelliği sunuyor. Bu özellik kesinlikle şarkı arama deneyiminizi geliştirecektir. Bu özelliği deneyimlemek için tek yapmanız gereken sağ üst köşedeki büyüteç simgesine dokunmak, ardından mikrofonun yanında yeni bir dalga biçimi simgesi göreceksiniz. 


image

Her ne kadar yan yana olan iki düğme biraz tuhaf görünse de, her iki arama özelliğini de üstte bir değiştiriciyle tek bir ekranda barındıran ana YouTube uygulamasıyla karşılaştırıldığında oldukça daha iyi. YouTube Music'teki  canlı bir arama sayfası, şarkıları çalarak, şarkı söyleyerek ve hatta mırıldanarak zahmetsizce aramanızı isteyecektir. Bu işlevsellik ilk olarak 2020'de Google Arama için kullanıma sunuldu. Pixel'in Şimdi Yürütülüyor özelliğini temel alıyor ve geçen yıl Ekim ayında YouTube uygulamasına geldi. Bu özelliğin düzgün bir şekilde çalışması için yapay zeka, "sesi orijinal kayıtla eşleştirmek için" kullanılır. 

 
Tanımlama süreci oldukça hızlı olabilir ve tam ekran sonuç sayfasında kapak resmi, şarkı adı, sanatçı, albüm, yıl ve hatta indirme/çevrimdışı durumunun yanı sıra Oynat veya Kitaplığınıza Kaydet kısayolları gösterilir. Kullanıcıların ayrıca sol üst köşeden bu ekrandan çıkmasına veya altta başka bir arama yapmasına da izin verilir. YouTube Music'in yeni özelliği Android için Sürüm 7.02 ile birlikte geliyor. 


14 Comments
Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Galaxy S
eline sağlık 😊
Solution
stony_hearted
Active Level 6
Galaxy S
tesekkürle gizel bilgi için.
Solution
Galaxy S
Test ettim çalışıyor 🙃
Teşekkürler paylaşım için
Solution
MehmetYalcn
Expert Level 5
Galaxy S
Oo süper özellik 👌
Solution
MehmetYalcn
Expert Level 5
Galaxy S
Teşekkürler bilgilendirme için 😊
MehmetYalcn
Expert Level 5
Galaxy S
Eyüp ben sana bişey sorucam Sen voice acsess ten bahsetmiştin ya Sen yükledin mi bu uygulamayı?
Galaxy S
Yükledim işime yarar özellik bulamadım sildim geri
MehmetYalcn
Expert Level 5
Galaxy S
Ben de yükledim de İlk dil paketi indirmeni istiyor Bende bi türlü yüklenmedi onu sorucaktım Sen indirdin mi sende sorun çıktımı diye
Galaxy S
Hayır çıkmadı