cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Yüksek Arka Plan Güç Tüketimi

(Topic created on: 02-10-2021 09:59 PM)
655 Views
KayraKybs
Active Level 2
Options
Galaxy S
Merhaba, uygulamaların arka planda bu kadar pil harcaması normal mi ? Telefonu dün aldığım için pil kısmında kullanım özellikleri öğreniliyor yazıyor onunla alakalı bir durum olabilir mi acaba ? Cihaz s10+ Android 11 yüklü, wipe cache yaptım. Teşekkürler.
image

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000004
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba KayraKybs,

Ben Turkuaz, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın > İnteraktif Kontroller > Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

6 Comments
wisanich
Beginner Level 3
Galaxy S
hayır hiç normal değil bu
Aydınmerts
Active Level 9
Galaxy S
Android 11 ile alakalı, Google Play hizmetlerine güncelleme gelmeli. her telefonda bu şekilde.
senin telefonda güncelleme sonrası şarj ve şebeke bilgileri ortaya mı kaydı?

clipboard_image_1612986552840.jpg

KayraKybs
Active Level 2
Galaxy S
kamera olduğu için boş orası keşke güncellemeseydim diyorum kutudan one ui 2.1 ile gelmişti pil bitmek bilmiyordu şimdi güncelledim şakır şakır akıyor umarım ilerde düzelir
Aydınmerts
Active Level 9
Galaxy S
1 aya düzelir muhtemelen
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy S
şuan pil iyi değil Android 11 alisma süreci var bol keseden yiyor sakir sakir su gibi içmiş
Solution
User0000004
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba KayraKybs,

Ben Turkuaz, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın > İnteraktif Kontroller > Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Teşekkürler.
MOD