cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Wipe data/ Fabrika Ayarları

(Topic created on: 12-12-2022 10:43 PM)
32 Views
ozcelik61
Active Level 3
Options
Galaxy S

Arkadaşlar iyi akşamlar.

Malum android 13 güncellemesi çoğu telefona geldi. Bende sağlıklı bir kurulum için telefonumu sıfırlamayı düşünüyorum. Ancak bunu fabrika ayarlarından mı yoksa wipe data seçeneğinden mi yapacağıma karar veremedim. Bazı yerlerde wipe datanın daha sağlıklı olacağı, bazı yerlerde ise fabrika ayarlarından yapmanın wipe data ile arasında bir **bleep** olmadığı yazıyor. Bu konu hakkında bilgilerinizi paylaşabilir misiniz?
İyi forumlar dilerim.
12 Comments
lactarius_A23
Active Level 7
Galaxy S
Sıfırlamaya gerek yok ayrıca sıfırlicaksanız ayarlardan sıfırlayın ikiside aynı ayrıca Samsung kullanıcıların recovery mod kullanmasını önermiyor.
0 Likes
technomania34
Active Level 4
Galaxy S
Açıkçası ben her güncelleme sonrası hard reset (wipe data ve factory reset) yaparım. Bu nedenle olsa gerek hiç bir zaman donma, takılma vs yaşamıyorum. Ayarlardan yapılacak sıfırlamada sistemin tamamen temizlendiğini düşünmüyorum. Elbette bu kişisel tercihim.
0 Likes
Solution
Manavgat
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba ozcelik61,

Güncelleme sonrası cihazınızın tam performans çalışabilmesi ve söz konusu yazılımsal hataların giderilmesi için cihazınızı Ayarlar bölümünden bir kere sıfırlamanızı tavsiye ederiz. Samsung cihazlarınıza, üçüncü şahıslar tarafından paylaşılan, Samsung tarafından resmi olarak onaylanmamış  herhangi bir işlem yapmamanızı rica ederiz.

İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;
1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

0 Likes