cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Uygulama kapama animasyonundaki bug (gesture kullanımında)

(Topic created on: 03-20-2023 02:06 PM)
70 Views
Tby
Active Level 3
Options
Galaxy S
Evet arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır Reddit'te konuştuğumuz bir olaydan bahsetmek istiyorum burada. 
Edit: Arkadaşlar bu hatanın kamera uygulamasında olmadığı gözlemlendi. Kamerayı kapatırken bu bug oluşmuyor.
Olay 1 hafta önce One UI 5.1 yazılımına sahip bir Samsung Galaxy S23 kullanırken başıma geldi. 

Uygulamaları kapatırken, yaptığımız yukarı doğru kaydırma hareketinden sonra uygulamanın küçülüp ikon içerisine girme animasyonun iPhone gibi pürüzsüz olduğunu gördüm fakat benim S20+'ımda böyle değildi. Bu yüzden de çeşitli arkadaşlarımdan rica etmem üzerine 8 telefondan 3ünde bu durumun olduğunu gördük. Sebebini hâlâ bulamadık ve araştırmaya devam ediyoruz. 1 telefonu resetledik ve bu durum çözülmedi, hatanın yazılımsal olduğu bariz ama hangi ayarın etkilediğini hâlâ çözemedik. 
Aşağıya video şeklinde animasyonu atıyorum, bu durumu daha önce yaşayan ve çözebilen varsa yazarsa sevinirim.

11 Comments
carljohnsonn
Active Level 7
Galaxy S
Kardeşim ağzına sağlık bu konuyu benimde buraya yazıp bahsedesim vardı ama anlamayan olabilir veya önemsenmez diye yazmamıştım evet dediğin durumu **bleep** etmiştim S21 FE'de de aynı durum var geçiş animasyonları stabil çalışmıyor
Tby
Active Level 3
Galaxy S
Ben de bir savunma sanayii yazılım mühendisi olarak, GPU ve CPUdaki yük miktarlarını analiz etmeye başladım. Kapama aşamasında GPU niyeyse %100 loadlanıyor ve sanırım son kapama aşamasındaki çizimleri yapamıyor ekranda. Blur özellikler de kapalı. Buna sebep olan şeyi araştırmaya devam edeceğim umarım bulabilirim.
0 Likes
Tby
Active Level 3
Galaxy S
Kamera uygulamasını kapatırken bu bug sizde de yaşanmıyor değil mi?
0 Likes
Galaxy S
amasyonları kapatıp,geçişleri hızlandırsan daha iyi olmaz mı hem o sorunu da yasamazsın.
0 Likes
carljohnsonn
Active Level 7
Galaxy S
Animasyonları kapatmak olumlu veya sağlıklı bir şey değil onu söyleyim.
Galaxy S
neden,ayrıntılı anlatır mısın?
0 Likes
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy S
Animasyonları 0.5x e cek gelistirici modunda. S20 de ki Exynos sorunlu zaten.
0 Likes
Tby
Active Level 3
Galaxy S
Arkadaşlar animasyonları kapalı kullanmak istesem S serisi almazdım açıkçası. Animasyonların scale değerlerini .5 veya 1.5 yapsam da ne yazık ki çözüm olmadı.
0 Likes
Galaxy S
0 yap hiç sorun çıkmasın.
0 Likes