cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Tv ye bağlanma

(Topic created on: 09-07-2022 10:09 PM)
248 Views
Soner77
Active Level 3
Options
Galaxy S

Smart view kullanarak wifi üzerinden Philips tv ye bağlanmaya çalışıyorum. İki aşama tamamlanıyor ancak bağlanmıyor. Daha sonra kontrol ediyorum Smart view pasif hale gelmiş görünüyor. DeX ile de kablo ile bağlanıyorum ancak zor oluyor. Smart view ile aynı sorunu yaşayanlar var mı? 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba Soner77,

Bu durum için aşağıda yer alan adımları kontrol edebilirsiniz;

• Uygulamalar > Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla seçilmelidir. Bu işlemi uyguladığınızda bağlantı ayarlarınızın logları sıfırlanacaktır. Daha önce bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağları, Bluetooth ağlarını telefon unutacaktır ve tekrar şifreleri girmek durumunda kalırsınız. Bu durumlar haricinde herhangi bir veri kaybı olmaz.​

• Ayarlar > Uygulamalar > Sağ üst bölümdeki üç nokta ​> Sistem Uygulamalarını Göster > Smart View > Depolama > Veriyi Sil adımlarını uygulayabilirsiniz.

• Farklı bir televizyona bağlantı gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz.

• Cihazınızda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

target=_blankwww.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

12 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Selamünaleyküm

Bu konu hakkında Samsung Müşteri hizmetlerini arayıp bilgi almanızı öneriyorum 4447711
Soner77
Active Level 3
Galaxy S
Öyle yapacağız sanırım, ama onların da yaptığı pek bir şey yok, uygulama ayarlarına girin depolamayı silin, bağlantı ayarlarını sıfırlayın vs
Galaxy S
Benim de iki defa deniyor ikincide bağlanıyor.Önceki cihazım 10 yıllık cihazdı(note 4) ve tek seferde bağlanıyordu!
Soner77
Active Level 3
Galaxy S
Bağlandı, oynatma başlatılıyor, yazıyor ama hiçbirşey olmuyor 20220907_222903_40510_1662578946.jpg
Anıllll01
Active Level 4
Galaxy S
Bazen internet yüzünden oluyor, bende de oluyordu. Modemi resetlemeyi denedin mi?
Soner77
Active Level 3
Galaxy S
Sanmıyorum, wifi direct kapalı olmalıdır vs yazıyor bazen
Anıllll01
Active Level 4
Galaxy S
Ayrıca Smart View'in verilerini silmeyi dene, olmazsa Wi-Fi'de sorun vardır, Wi-Fi'de yoksa, cihazda vardır.
Soner77
Active Level 3
Galaxy S
Xiaomi cihazla hep bağlanıyorum
Soner77
Active Level 3
Galaxy S
Sildim biraz önce