cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Termal Macun

(Topic created on: 06-20-2021 12:30 AM)
271 Views
SinemBulut
Active Level 4
Options
Galaxy S

Arkadaşlar merak ettiğim bir nokta var.  Aynı masaüstü işlemcilerine uygulandığı gibi, fazla olmadan ve abartmadan telefon işlemcilerine termal macun sürülebilir mi? Çok fantastik olabilir ama ısınma problemini ortadan kaldıracağı aşikar. 

2 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Tosunpaşa
Active Level 10
Galaxy S

Samsung servis merkezleri ile görüşerek daha detaylı bilgi alabilirsin. Servis merkezi tarafından yapılmayan veya önerilmeyen işlemleri yapmak cihaza olumsuz ve riskli derecede zarar verebilir.

View solution in context

Solution
Çoruh
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba Jennies,

Cihazın ısınma durumunun kontrol edilebilmesi için Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members uygulamasına girdikten sonra Yardım alın > Hata raporları > Aşırı Isınma bölümünden, sorunu ayrıntılı olarak yazarak Gönder butonuna basınız.

Gerekli kontroller sağlanılarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi sağlanacaktır.

Cihaz kullanılamayacak derecede aşırı ısınıyorsa, kontrol edilebilmesi için lütfen cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

5 Comments
belisarius
Active Level 6
Galaxy S
Bu kadar küçük yerde biraz zor gibi.ısınma problemini büyük ölçüde etkileyeceğini sanmıyorum sonuçta termodinamik yasaları gereğince enerji vardan yok olamıyor termal macun biraz sönümleyip biraz da fazla alana yayılmasını sağlasa bile bilgisayardaki gibi fan vs sistemi de yok.kendi fikrim tabiimages.jpeg_43757.jpg
burakyıldız
Active Level 6
Galaxy S
Bildiğim kadariyla üzerlerinde termal macun gibi bir termal bant vardı. Zaten pc işlemcileri gibi isinma sorunu olmadığı için gerekmiyor 😄
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Merhaba . Doğru bir yaklaşım aslında ama termal macunu kullanması için alüminyum dan oluşan soğutucu metalın da olması gerekiyor f a k a t telefonun içine bunu koymak imkansız yer alan açısından koyamazlar. Ayrıca ben ısınmamanın sebebini birazda havalandırma kanalı olmayışına bağlıyorum . Hava kanalı olsaydı en azından ısı içerde haps olmazdı diye düşünüyorum . Yani teknik açıdan bizlerin yapabileceği birşey yok ancak yetkili teknisyen ler bir cihaz için kronik sorunlara çare bulabilir ve onlar ancak bir çözüm yolu varsa modifye dediğimiz işlemi uygulayabilir.
Solution
Tosunpaşa
Active Level 10
Galaxy S

Samsung servis merkezleri ile görüşerek daha detaylı bilgi alabilirsin. Servis merkezi tarafından yapılmayan veya önerilmeyen işlemleri yapmak cihaza olumsuz ve riskli derecede zarar verebilir.

Solution
Çoruh
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba Jennies,

Cihazın ısınma durumunun kontrol edilebilmesi için Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members uygulamasına girdikten sonra Yardım alın > Hata raporları > Aşırı Isınma bölümünden, sorunu ayrıntılı olarak yazarak Gönder butonuna basınız.

Gerekli kontroller sağlanılarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi sağlanacaktır.

Cihaz kullanılamayacak derecede aşırı ısınıyorsa, kontrol edilebilmesi için lütfen cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Teşekkürler.
MOD