cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Telefonum yavaşladı gibi hissediyorum

(Topic created on: 05-04-2024 10:49 PM)
277 Views
110908
Active Level 6
Options
Galaxy S
Samsung S21 fe cihazımı android 14 güncellemesinden sonra yavaşlamış gibi hissediyorum. Örneğin bazı uygulamalara girmek için üzerine tıkladığımda yarım saniye gibi gecikme yaşıyorum. Ama bu her uygulamada öyle değil sadece members veya bir kaç uygulama. Ya da samsung İnternete girip klavyeyi açtığımda bi kasma oluyor. Çözüm önerileriniz var mıdır? 8+4gb ram kullanıyorum.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
rcparda
Active Level 6
Galaxy S
+4 ü neden kullanıyorsun? Onu kapatıp dene. Birde ana sürüm güncellemerinden sonra mutlaka telefonu sıfırla bir önce ki sistemin çekirdek sürümüyle yeni sistemin çekirdek sürümü farklı oluyor. Bazen (her zaman olacak değil) çakışmalar olabiliyor.

View solution in context

0 Likes
19 Comments
Solution
rcparda
Active Level 6
Galaxy S
+4 ü neden kullanıyorsun? Onu kapatıp dene. Birde ana sürüm güncellemerinden sonra mutlaka telefonu sıfırla bir önce ki sistemin çekirdek sürümüyle yeni sistemin çekirdek sürümü farklı oluyor. Bazen (her zaman olacak değil) çakışmalar olabiliyor.
0 Likes
110908
Active Level 6
Galaxy S
+4ü daha bu sabah aktif ettim zaten belki daha iyi olur diye. Telefonu sıfırlama kısmı da çok uğraştırıcı geliyor ve zaman alıyor. Ayrıca içindeki resimlerim bazı dosyaları vb. nasıl onlar gitmeden sıfırlayabilirim.
0 Likes
rcparda
Active Level 6
Galaxy S
Onlar gitmeden sıfırlayamazsın. +4 ü kullanma onun faydadan çok külfeti oluyor. Ram bellekleri çok hızlı veri yolları ve yongalar kullanıyorlar normal hafıza o kadar hızlı değil. Normal hafızanın okuma yazması ram kadar hızlı olmadığından +4 e atılan takas dosyalarını okuması yazması yavaş oluyor yavaşlama meydana geliyor. Yedekleme yapıp sıfırlayabilirsin.
0 Likes
110908
Active Level 6
Galaxy S
yedekleme derken başka bir cihaza aktarmaktan mı bahsediyorsun
0 Likes
rcparda
Active Level 6
Galaxy S
Bilgisayara yedekleyebilirsin varsa eğer.
0 Likes
110908
Active Level 6
Galaxy S
yoksa ne yapabilirim ve bu sıfırlama işlemini yaptıktan sonra telefon eskisi gibi olur mu?
0 Likes
rcparda
Active Level 6
Galaxy S
Yedek başka samsung hesabına yedekleyebilirsin ben şahsen denemedim o işlemi. Eskisi gibi olur mu büyük ihtimalle.
0 Likes
110908
Active Level 6
Galaxy S
tamamdır teşekkürler
0 Likes
YunusG
Active Level 6
Galaxy S
Yedekleme için SD kart, USB bellek (veya USB ile herhangi bir depolama birimi) ve bilgisayar ile yedekleyebilirsiniz. SD kart ve USB depolama birimi ile yedeklemek için Smart Switch'i telefonunuza kurabilirsiniz. Bilgisayar için ise Smart Switch'i hem bilgisayarınıza, hem de telefonunuza yüklemeniz gerekmektedir. Her yöntemlerde de fotoğrafları, videoları, belgeleri, dosyaları, uygulama verilerini yedekleyebilirsiniz. Güvenli Klasör gibi birkaç istisnai durumlar dışında neredeyse tüm veriler yedeklenebilir. Yedeklenemeyen bütün verileri ise zaten size söylüyor.