cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Telefon Ekranının Kolayca Çizilme Sorunu

(Topic created on: 06-19-2024 06:46 PM)
294 Views
CanerS21Fe
Expert Level 5
Options
Galaxy S
Merhaba arkadaşlar ben bugüne kadar telefonumun hiç çizilmediğini düşünüyordum ama ne yazıkki yanılmışım bu arada ekran koruyucu kullanmıyorum. Şimdi ben normalde evdeyken ara sıra telefonumun ekranı kapalı bir şekilde ekranına çizik falan bir şey varmı diye bakarım bir şey görünmez ama geçenlerde güneşli bir havada dışarı çıktığımda şunu farkettim telefonumun ekranı kapalı iken bir baktım ekran full ince kılcal çizikler ile dolmuş yani bir sürü ekranda uzun-kısa ince çizikler var. Yani benim anlamadığım ben telefonu çizecek bir şeyde yapmadım eğer elimizin tırnağı değerken ekran çiziliyor ise gorilla glass victus'un o zaman ne faydası var. Acaba bu sorun s23 veya s24 serilerindede varmı çok merak ediyorum eğer varsa gorilla glass gibi ünlü bir markanın benim için bir anlamı kalmıyor sizin bu konu ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?

4 Solutions

Accepted Solutions
Solution
yns21fe
Active Level 10
Galaxy S
Bende koruyucu cam var aynı şekilde sadece şiddetli güneşte gözüken kılcal çizikler var hatta aylar sonra ilk defa bugün f.ark ettim. Yine de tırnaktan falan çizileceğini sanmıyorum. Telefonu anahtar vb. şeylerle aynı cebe koyunca veya fermuarlı bir cebe koyarken falan çiziliyor olabilir. Bilmeden sakıncalı bir yüzeye koyulmuş veya ekran f.ark edilmeden tırtıklı bir bez/giysi ile silinmiş de olabilir. Her şey bir yana rastgele bir telefoncudan aldığım 100₺'lik koruyucu camın Gorilla Glass ile benzer bir performans göstermesi çok garip. 4 yıl kullandığım A10'un bile ekranında bir çizik bile yoktu, camı telefoncudandı ve camı hiç değiştirmemiştim.

View solution in context

Solution
aordu41
Active Level 7
Galaxy S
Hocam zaten gorilla glass 3 ten sonra bozdular sistemi. Eskiden gorilla glass 3 olan telefonu fırlatırdık duvara telefonun ekranı dahi kırılmazdı. Şuan yere düşse kırılıyor ki senin dediğin gibi düşmesine bile gerek kalmadan ekran çiziliyor. Gorilla glass olayı fullen pazarlama

View solution in context

Solution
BarışEren
Active Level 3
Galaxy S
Koruyucu cam ve kalıp telefon fiyatı ya da modeli hiç önemli değil kullanılması gerekiyor tabi çizilir tırnağın bile çizer çölüne koyunca bile çizilir kılcal çizikler onlar çokmu rahatsız ediyorda kullanmıyorsun benim arkadaş iphone 15 pro max var kırık ekranı baya da belli çatlamış yaptırmadı kullanıyor öyle

View solution in context

Solution
Sisyphe
Expert Level 5
Galaxy S
Caner ben de hiç ekran koruyucu cam kullanmıyorum. Aldığım günkü gibi orjinal halinde. Hiç düşürmedim çok şükür. Hiç kılcal çizik olmadı. Çok dikkatli kullanmak lazım. Cebimdeyken de yanına bozuk para, çakmak falan koymuyorum. Elimden düşer diye de çok korkuyorum.

View solution in context

13 Comments
Solution
yns21fe
Active Level 10
Galaxy S
Bende koruyucu cam var aynı şekilde sadece şiddetli güneşte gözüken kılcal çizikler var hatta aylar sonra ilk defa bugün f.ark ettim. Yine de tırnaktan falan çizileceğini sanmıyorum. Telefonu anahtar vb. şeylerle aynı cebe koyunca veya fermuarlı bir cebe koyarken falan çiziliyor olabilir. Bilmeden sakıncalı bir yüzeye koyulmuş veya ekran f.ark edilmeden tırtıklı bir bez/giysi ile silinmiş de olabilir. Her şey bir yana rastgele bir telefoncudan aldığım 100₺'lik koruyucu camın Gorilla Glass ile benzer bir performans göstermesi çok garip. 4 yıl kullandığım A10'un bile ekranında bir çizik bile yoktu, camı telefoncudandı ve camı hiç değiştirmemiştim.
CanerS21Fe
Expert Level 5
Galaxy S
Anahtar vb. sol cebe katarım ama yinede sağ cebe telefon ile birlikte başka bir şey koymam ama bu gidişle herhalde ekranı bir gün garanti dahilinde iken değiştiririm daha sonra mecbur korucuyu cam alırım. Zaten koruyucu camda parmak izi okuyucuyu etkilediği için telefonu alırken birlikte o yüzden almadım.
Solution
aordu41
Active Level 7
Galaxy S
Hocam zaten gorilla glass 3 ten sonra bozdular sistemi. Eskiden gorilla glass 3 olan telefonu fırlatırdık duvara telefonun ekranı dahi kırılmazdı. Şuan yere düşse kırılıyor ki senin dediğin gibi düşmesine bile gerek kalmadan ekran çiziliyor. Gorilla glass olayı fullen pazarlama
aordu41
Active Level 7
Galaxy S
Gorilla glass 3 en sağlamıydı. Sonrakiler daha dandirik.
BarışEren
Active Level 3
Galaxy S
Ekranlar kolay çizilir
0 Likes
CanerS21Fe
Expert Level 5
Galaxy S
Çok haklısınız 👍
Solution
BarışEren
Active Level 3
Galaxy S
Koruyucu cam ve kalıp telefon fiyatı ya da modeli hiç önemli değil kullanılması gerekiyor tabi çizilir tırnağın bile çizer çölüne koyunca bile çizilir kılcal çizikler onlar çokmu rahatsız ediyorda kullanmıyorsun benim arkadaş iphone 15 pro max var kırık ekranı baya da belli çatlamış yaptırmadı kullanıyor öyle
CanerS21Fe
Expert Level 5
Galaxy S
Ekran koruyucu alsam alırım almama sebebim parmak izi okuyucuyu engelliyor o yüzden
Solution
Sisyphe
Expert Level 5
Galaxy S
Caner ben de hiç ekran koruyucu cam kullanmıyorum. Aldığım günkü gibi orjinal halinde. Hiç düşürmedim çok şükür. Hiç kılcal çizik olmadı. Çok dikkatli kullanmak lazım. Cebimdeyken de yanına bozuk para, çakmak falan koymuyorum. Elimden düşer diye de çok korkuyorum.