cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Tasarruf Modu

(Topic created on: 09-03-2020 01:11 PM)
1645 Views
slite35
Active Level 7
Options
Galaxy S

Arkadaşlar cihazı tasarruf moduna alırken cpu hızını %70'e sabitlemenin bir zararı var mıdır? Cihazım s10 lite snapdragon 855 işlemcisi var cpu hızını %70'e sabitlediğimde performansında bir değişiklik hissetmedim. 

!NOT! (Eğer oyuna etkisi varsa Pubg gibi ağır oyunlar oynamıyorum)

Şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim:)

4 Solutions

Accepted Solutions
Solution
KorayÇakır
Active Level 3
Galaxy S
oyun harici pek hissedilir bi **bleep** hissedilmez zaten hele boyle guclu cihazlarda sorun olmaz oyun harici hep guc tasarrufunu acabilirsin pilden tasarruf olur

View solution in context

Solution
ÆX51
Expert Level 5
Galaxy S
Öncelikle bana Android 10 geldi ve cihaz hızlandı çok daha iyi oldu Ama sorun yaşayanların sebebi işlemciden değil cihazı sürümün tam Optimize edilmemesinden kaynaklanıyor

View solution in context

Solution
OnurT
Active Level 8
Galaxy S
işlemci hızını %70 e sabitlemenin bir zararı yok faydası vardır bu sayede işlemcinin ömrü uzar.

View solution in context

Solution
KorayÇakır
Active Level 3
Galaxy S
kaldirmama durumu şeklinde olmaz aslinda, aksine guncellemelerle performansin iyilesmesi lazim ama yeni yukseltmelerde bazen oyle optimizasyon sorunlari oluyor yazilimsal olarak.
islemci konusunda da a veya m serisiyle s ve note serileri arasinda cok **bleep** var tabiki yani 4 sene onceki s7den bile a50ye gecsen daha gucsuz oluyor telefon bu yuzden insanlarin beklentisini karsilamayabiliyor :)

View solution in context

6 Comments
Solution
KorayÇakır
Active Level 3
Galaxy S
oyun harici pek hissedilir bi **bleep** hissedilmez zaten hele boyle guclu cihazlarda sorun olmaz oyun harici hep guc tasarrufunu acabilirsin pilden tasarruf olur
slite35
Active Level 7
Galaxy S
Cevabın için teşekkürler:). Bir sorum daha olacak m serisi ve a serisi kullanıcıları Android 10 geldiğinden beri cihazım kasmaya başladı gibi şikayetleri görüyorum bunun sebebi işlemci mi? Yani demek istediğim işlemci snpadragon 855 veya 865 gibi güçlü olmadığı için cihaz kaldırmadığı için mi sürekli kasıyor veya bir sorun çıkarıyor? Cevaplarsanız sevinirim. 😄
0 Likes
Solution
ÆX51
Expert Level 5
Galaxy S
Öncelikle bana Android 10 geldi ve cihaz hızlandı çok daha iyi oldu Ama sorun yaşayanların sebebi işlemciden değil cihazı sürümün tam Optimize edilmemesinden kaynaklanıyor
Solution
KorayÇakır
Active Level 3
Galaxy S
kaldirmama durumu şeklinde olmaz aslinda, aksine guncellemelerle performansin iyilesmesi lazim ama yeni yukseltmelerde bazen oyle optimizasyon sorunlari oluyor yazilimsal olarak.
islemci konusunda da a veya m serisiyle s ve note serileri arasinda cok **bleep** var tabiki yani 4 sene onceki s7den bile a50ye gecsen daha gucsuz oluyor telefon bu yuzden insanlarin beklentisini karsilamayabiliyor :)
Solution
OnurT
Active Level 8
Galaxy S
işlemci hızını %70 e sabitlemenin bir zararı yok faydası vardır bu sayede işlemcinin ömrü uzar.
slite35
Active Level 7
Galaxy S
Bilgilendirdiğiniz için hepinize teşekkür ederim