cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Snapdragon s20fe batarya

(Topic created on: 10-08-2021 10:26 PM)
662 Views
abdu1lahh
Active Level 5
Options
Galaxy S

Telefonu ilk aldığımda 5.5-6 saatlik ekran süreleri alıyordum. Bugünkü kullanımımda 7 saat 46dk (120hz açık) ekran süresi aldım. Yeri geliyor 8 yeri geliyor 9 saati görüyorum 120hz açıkken. Ancak sorunum şu ki ekranı 60hz olarak ayarladigimda herhangi bir ekran süresi artışı (en azından gözle görülür derecede) olmuyor. Ayrıca şarj konusunda telefon boştayken inanılmaz sinir bozucu bir şekilde şarj yiyor. S20fe ile ilgili batarya deneyimlerinizi yazarsanız sevinirim. Ona göre boşta şarj yemesiyle ilgili teknik servise gidicem

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba abdu1lahh,

Samsung Members uygulaması içerisinden " Yardım alın > İnteraktif kontroller > Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.

• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.

• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.

• Gereksiz uygulamaları kapatın.

• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.

• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.

• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.

• Arka ışık süresini azaltın.

• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
14 Comments
Rose67_
Expert Level 5
Galaxy S
Samsung members > Yardım alın > Başlat > pil kısmından pil testi yapın eğer pil normal ya da zayıf çıkarsa pilin değişmesi lazım. Ve şöyle bir olay var yazılımsal ya da donanımsal da olabilir sorunlar.
0 Likes
abdu1lahh
Active Level 5
Galaxy S
Pil durumu normal yaşam iyi yazıyor
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
İşe yaramaz . İşlemci ile batarya uyumsuz . Üretim hatası . 4500 mah pil bu telefona yetersiz geliyor. Çözüm yok boşuna uğraşmayın
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Aynen dediğin gibi . Sende bir sorun yok telefon üretim kaynaklı. Bir durum . Bu arada 60hz çok kötü ekranda takılmalar oluyor . 120 hz en iyisi .
0 Likes
abdu1lahh
Active Level 5
Galaxy S
120hz kullanmadan önce 60hz çok normal geliyodu fakat şuan takılmaları hissedebiliyorum. Ayrıca pil konusunda da 7.5-8 saatlik sürelere 120hz açıkken çıktığı için telefona kızamıyorum. Evet bu bir sıkıntı fakat performansa göre göz ardı edilebiliyor
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Valla telefon çok güzel kullanışlı benim için . Sadece şarj yetmiyor . Isıya gelince hiç sorun değil ısınsın isterse patlasın umurumda bile değil ;) şarjın yetmemesi çok kötü . J7 3000 mah pile 1 günden fazla gidiyordu . Bu S20FE 5 6 saat anca gidiyor . Kullanmazsan birgün gidiyor:)))))
zcc
Active Level 8
Galaxy S
Eee hani snapdragon daha iyidi exynoss sandim okuyunca hani exynoss kotuydu 5 saat ekran suresi aliyor die yorum yapanlar olmustu eee snapdragonda oyle ozaman bir **bleep** yok anladığım. benim herkes snapdragon alin die yazmisti oyuzden sasirdim şuan henim s20 ultra exynoss 990 ve 7 8 saat ekran suresi aliyorum wqhd kullanmama ragmen birde surekli kullanmama ragmen sanpadragonun daha iyi gitmesi gerekiyordu bir gonderin olmadi garantisi varsa olmamasj lazim o sekilde okurken basda exynoss sandim snapdrogonmus hepsi ayni seyi yapabiliyor demekki birde bosdayken gece biraksam yuzde iki gidiyor herseyim acikken gece bildirim filan geliyor ya iste yüzde iki yuzde üç olsun hadi
0 Likes
abdu1lahh
Active Level 5
Galaxy S
Kanki telefonlar segment olarak çok farklı o düzeyde bi ekrana göre bir optimize yapılmıştır zaten. Ben telefonumun ekran süresinden memnunum ortalama 8 saat oyun da oynuyorum (standoff 2 120fps) oyun gerçekten ağır ve ciddi pil tüketiyo buna rağmen 7.30 saati asgari olarak görüyorum normal kullanımda bu 9 10 saatlere çıkabilir. Ki bildiğim kadarıyla şuan s20fe den daha iyi bir batarya performansına sahip samsung cihazı yok (son çıkanları bilemiyorum yabancı bi kanalda s20 s20 ultra note 20 ultra zfold 2 gibi cihazlar vardı)
zcc
Active Level 8
Galaxy S
Aynn iyiyse sıkıntı yok ya ama dururken ssarj okadar yememesi lazim s20 serisi note serisi iyi ben s20 ultra kullaniorm ama yinede s20 fe sd pil konusunda daha iyi oldugunu duydum sd olursa diye.ama bende aman aman kötü pil tuketimi olmadi exynoss olmasina ragmen onu anlayamadim herkes sikayetciydi belki oyuna goremi degisiyor tuketim ondanmidir bilemiorm ama pil konusunda senin telefonun iyi bunu biliorm en iyisi olarak diger ozellikleri bilemem ayri konu zaten de benimki de hemen hemen 8 saat de ondan sasirdim bende oyun oynuyorum gerçi yine 7 8 saat belki seninki 9 saatr ama okadr **bleep** yok okadar sikayete bayaga **bleep** olmaliydi.sanirim girdigimiz uygulama oyunlar farkli ondan artik o sekilde yorumlucam gece cok yiyormu sarj kenara koydugunda sabaha kadar yuzde iki üç se sorun etme gayet iyi 9 saat
0 Likes