cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Snapdragon 8 Gen 3 yüzde 45 daha iyi grafik performansı sunabilir

(Topic created on: 03-24-2023 01:45 PM)
161 Views
MeHmEt99
Expert Level 5
Options
Galaxy S

Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile gelecek yıl Android dünyasında yeni bir dönemi başlatmak isteyen Qualcomm, benchmark sızıntılarına göre amacına ulaşmak üzere.

 
image
Apple’ın MacBook performansı ile yarışacağı iddia edilen Apple A17 Bionic yonga setinin benchmark skorlarının ardından bir iddia da Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti cephesinden geldi.
Snapdragon 8 Gen 3 ne kadar iyi?

Qualcomm rakibi Apple gibi 3nm sürecini değil daha gelişmiş 4nm sürecini tercih edecek. ARM’ın en yeni Cortex-X4 çekirdeklerinin 3.75GHz turbo frekansı ile işlemci performansı yüzde 15 civarında artacak olan yonga seti grafik tarafında da parlıyor.

Kaynaklar Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinde kullanılacak olan Adreno 750 grafik biriminin Adreno 740 grafik birimine göre yüzde 45 civarında bir performans artışı sunabileceği dile getirilmiş. Frekans hızının 689MHz’den 1GHz seviyesine çıkarılması **bleep** en büyük etken.

Isınma konusunda ise kaynaklar yeni yonga setinin yüzde 20 daha verimli olduğunu iddia ediyor. Bu durumda Apple A17 yonga setinde olduğu gibi Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti de masa üstü seviyesinde performans sunabilir.

Diğer taraftan bu gelişmelerden en iyi Galaxy S24 serisi yararlanacak diyebiliriz. Samsung için daha yüksek hızlar optimize eden Qualcomm sayesinde Galaxy S24 Ultra iPhone 15 Pro Max ile kafa kafaya gidecek bir performans sunabilir.

 
2 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Bilgilendirme için teşekkürler faydalı olmuş açıkcası😊
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy S
Teşekkür ederim😊