cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Sizce?

(Topic created on: 03-14-2023 01:31 AM)
104 Views
SRHTCKMK
Active Level 6
Options
Galaxy S

Yüksek bir bütçeniz olsa Iphone 14 pro max mı yoksa s23 ultra mı alırdınız?

10 Comments
Galaxy S
s23 ultra
gsysaa
Active Level 6
Galaxy S
Kanka sen onu git xiomi topluluğuna sor bak ne diyolar
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
14 pro max alırdım youtube de izledim ve inceledim gerçekten çok güzel
cibu1123
Active Level 5
Galaxy S
Samsung pişmanlıktır kesinlikle iPhone alırdım
Murat_05
Active Level 3
Galaxy S
Sadece ekran için 23 ultra alırdım
asercan
Active Level 5
Galaxy S
Yüksek bütcem olsa iphone alırdım kesinlikle . Düşünmeye gerek yok
dgkns215g000
Active Level 6
Galaxy S
kanka bu sordugun soru ucu cok acik ve kisiden kisiye degisen bi soru en basit ornekle bi is adami iphone ister neden guvenli sade karmasik degil ugrastirmiyo instaya 2 3 foto atar kaliteli ister
bide android ciler var ekran kaliteli ister islemci oyunlarda en ust performansi versin ister kamerada 100x onun icin onemlidir yani kisaca kisiden kisiye baya degisir
iphone nin iyi oldugu yerler cok var samsungun iyi oldugu yerlerde cok var istek arz talebe gore hepsini degerlendip karar vermek lazim
nyt_3489
Active Level 7
Galaxy S

iPhone, her amaca hizmet etmeyen lüks bir ürün. iOS arayüzüne ve temel özelliklerine alışmış insanların hiç vazgeç(e)mediğini biliyorum. Belki kullanılıyordur ama şahsen hiç medya işleme, mühendislik vs alanlarında iPhone kullanıldığını görmedim. Ama işi iletişim haricinde de telefonuna bağlı olan, sürekli mobil olan ve her özelliğe her an ihtiyacı olabilen ve gelecek ihtiyaçları konusunda öngörülü insanlar Android telefonları tercih ediyorlar. Kısıtlamalar olmadan işleri için kendi applerini yazıp kullanan insanlar biliyorum. Ve bu bir basit örnek. Hiçbir yazılımcı size iPhone'un tüm özellikleriyle daha iyi olduğunu söylemeyecektir. İnsanlar güvenli diyebilirler, alışılagelmiş özelliklerini övebilirler, kaliteli dokunmatik algılama vs diyebilirler. Android üreticileri de daha iyi ya da eşdeğer, eşdeğer olmasa da yakın üretim yapabiliyorlar o konuda. Ama iş yazılımsal ve çevrebirimleriyle  özelleştirilebilirliğe ve uyarlamaya geldiğinde iPhone en azından Samsung telefon karşısında çakılır. 3-4 sene içinde eski telefonların teklediği yazılım mimarileri geliştirmeyi seviyor zaten üreticiler. Bunu beceremedikleri durumlarda özellik adı altında silinemez ağırlaştırıcı kodlar gömülüyor. "Ben bu özelliği istemiyorum!" diyemiyorsunuz. Kimse iPhone ilk günkü performansıyla kalıyor diyemez zaten, gülerim o gözü kör hayranlığa.

Kısacası arkadaşlar tercih önceliğiniz: bütçeniz, sonra ihtiyacınız, sonra zevkiniz.

Bu dünyada hiç kimse bu tarz kişisel tercihler yüzünden bir başkasından daha iyi değil. Olaya hangi taraftan bakıyor olursanız olun.

Bana göre S23 Ultra. Sürekli seyahat halinde ve işi gücü olan biri olarak, içine internetten film indirip doldurabilirim, ve her codeci yükleyip her görüntüyü/videoyu açabilirim. MP3 yüklerken iTunes gibi rezalet ötesi bir yazılımla cebelleşmem. Eğlencem için Netflix, Amazon, Disney+, Spotify gibi yazılımların kölesi olmam.

Serdar_S20FE
Active Level 5
Galaxy S
S23 ultra androidde ki özgürlükten vazgeçmem