cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Sizce Soğru Mu ?

(Topic created on: 02-11-2022 10:40 AM)
83 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Galaxy S

Samsung'un "Note" serisini tarihe gömmesi ve bu seriyi "Galaxy S" serisine taşıması doğru mu? Gerçi tamamen taşıdı demek yanlış olur.Note Serisine sahip o geniş kitlenin S Serisinde sadece en tepe modeli olan S22 Ultra kullanabileceğini düşünmeleri bence çok yanlıştı. S22, S22 Plus yanlarında üvey evlat gibi duruyorken S22 Ultra ailenin en çok övülen ve sevilen çocuğu olmuş. Ki kameralarda kullanılan eski sensörlere, düşen batarya kapasitesine ve çözünürlüğün 1080'e sabitlenmesine değinmiyorum bile. 

Ayrıca güncelleme konusunda çok düzensiz bir politika var. Android'i en güzel işleyen markalardan biri Samsung, ama Samsung bile bazı yerlerde tıkanıyor. Özellikle son dönemde yaptığı yanlışlardan ötürü markadan da soğumaya başladım. Özellikle çıkardıkları 4 senelik planda S20 Serisini Seriye dahil etmemeleri. Sadece S21 ve S22 Serisini bu 4 senelik güncelleme garantisine almaları çok büyük bir hüsran yarattı. Kısacası;

Kafamda İphone 13 Pro'ya geçmek var. Sizce S20 Plus modelinden İphone 13 Pro'ya geçmek mantıklı mı ? 
5 Comments
Galaxy S
Dostum bence Note özelliklerini S serisinde toplayıp, 4x4 luk bir cihaz yapmaları mantıklı olmuş. Samsung yıllardır yaptığı gereksiz model fazlalığından kurtulacak gibi. Note kullanıcıları için de S serilerinin performansa odaklanan politikası sebebiyle S serilerinin gücünden faydalanması imkanı oluştu. Bir çok model üretmek yerine belirli segmentation larda az model yapıp kullanıcılarda kafa karışıklığı oluşturmamak en doğrusu. Bu durum Samsung un yıllardır doğru düzgün beceremediği güncelleme politikasını da etkiliyordu. Yani o kadar fazla sayıda model x her ülke x her versiyon...için güncelleme hazırlamak?...adamlar bu işi beceremiyorlardı. Ve herkes mutsuz oluyordu. Altından kalkabilmek için önce 2 yıl sonra 3 yıl yaptılar... Şimdi 4 ve bu muhtemelen 7 yıla kadar çıkacak ama her 2 yılda bir değişecek gibi görünüyor. Bunun en net örneği model sayısında azalmaya gidiyorlar. Ve yıl geçtikçe ilgilenmeleri gereken cihaz model sayısı azalıyor. Böylece daha conservative bir ürün çeşitliliği yapısında daha etkin, güçlü ve uzun ömürlü destek ve güncelleme sağlamayı hedefliyor bence. Zaten 7 yıla kadar cihazların arkasında duramazsa yok olur gider. Çünkü dünya artık tüketim toplumu olmaktan çıkmak ve tasarrufa yönelmek zorunda. Kaynaklar kısıtlı. Benim tahminim gelecekte cihaz satmak yerine güncelleme satacaklar. Çok önemli Teklonoji değişiklikleri dışında fazla cihaz modeli üretip satmaktansa, Ölmeyecek cihazlar yapıp, güncellemeleri para ile satacaklar. S20 konusunda size katılıyorum. Ben de S20+ kullanıcısıyım ve bu hatadan döneceklerini düşünüyorum. Tepkimizi göstermeye devam edelim. Ben kendi cephemden Samsung Türkiye CEO suna çoktan yazdım. Aynı şekilde çok önemli forumlarda aktif örgütlüyorum. Selamlar sevgiler
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Bende sizin düşündüğünüz gibi düşünüyorum ama apple'ın da tadına bakasım geliyor doğrusu
0 Likes
Galaxy S
Bence dene 😊 ama sonradan feci sıkıcı oluyor... sorunlar olmayınca karıncalanan bir milletiz 🤣🤣🤣
Galaxy S
Bence hem note hem de s serisi kullanmak isteyenler için ortak ve gayet güzel bir cihaz olmuş.. S22 serisi bu konuda rakiplerinin önüne geçiyor ve insanlara büyük bir avantaj sunuyor.
Katılıyorum, her ne kadar note serisinin gittiğine üzülsek de Samsung gereksiz fazla cihazlardan kurtulmak zorunda.. Ve bana kalırsa note serisi de o yüzden son buldu..
Bu yorumununuzda çok haklısınız kardeşim.
Galaxy S
Merhaba,
Evet, galaxy note serisi galaxy s serisine taşındı maalesef.. İnşallah note serisi geri döner diyelim...

Kesinlikle katılıyorum güncelleme politikası konusunda..
Bence s22 almak daha mantıklı, iPhone 13 serisi biraz sıkıntılı bir seri donanımsal konuda..
Galaxy S20 serisi de donanımsal prıblemli batarya sorunları isınma sorunları vs..
Bu yüzden s22 almak daha mantıklı olacaktır.