cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Sim kart görmüyor

(Topic created on: 10-04-2021 11:56 PM)
1654 Views
ugurkobian
Beginner Level 2
Options
Galaxy S

Samsung s10+ kullanıyorum. 1 ekimde gelen güncellemeyi bugün yükledim. Sonrasında sim kartımı tanımaz oldu. Telefonumu açtım kapadım. Telefonu sim kart olmadan açıp sim kartı sonradan taktim ancak nafile tanımıyor. Öneriniz var midir?

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
RecepF
Expert Level 5
Galaxy S
Bu uygulama üzerinden Yardım alın Tanılama bölümünden sim kart testi yapınız birde hata raporu gönderin derim

View solution in context

0 Likes
4 Comments
Solution
RecepF
Expert Level 5
Galaxy S
Bu uygulama üzerinden Yardım alın Tanılama bölümünden sim kart testi yapınız birde hata raporu gönderin derim
0 Likes
zcc
Active Level 8
Galaxy S
Teli sıfırladınız mi
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Merhaba. Sss yardımdan yararlanabilirsiniz . Yada samsung members uygulama dan hata raporu gönderebilir siniz. Öncelikle aşağıdaki adımları uygulamanızı öneririrm.

SIM (USIM) kart veya SD kart doğru tanınmıyor.

SIM (USIM) kartın ve SD kartın doğru tanınmadığı bir durum yaşamanız halinde lütfen SIM (USIM) kartın veya SD kartın altın renkli temas yerleri yukarıya bakacak şekilde tepsiye yerleştirilip yerleştirilmediğini ve tepsiye sıkıca sabitlenip sabitlenmediğini kontrol edin.

Cihazınız için geçerli olan çift taraflı tepsinin yapısı nedeni ile, SIM (USIM) kart veya SD kart tepsiye tam olarak yerleştirilmemiş veya kartlar tepsiye sıkıca sabitlenmemiş olarak tepsiyi tepsi yuvasına yerleştirmeniz durumunda tepsi takılamayabilir veya kart doğru şekilde tanınmayabilir.

SIM (USIM) kart veya SD kart nasıl takılır
① Tepsiyi serbest bırakmak için çıkarma pimini tepsideki deliğe sokun.
② Tepsiyi yavaşça tepsi yuvasından dışarıya çekin.
③ SIM (USIM) veya SD kartı, altın renkli temas noktaları yukarıya bakacak şekilde tepsiye yerleştirin ve sabitlemek için SIM veya SD kartı yavaşça tepsinin içine bastırın. (Özellikle SIM (USIM) kartlar için, lütfen SIM kartın kesik kenarının tam olarak yerleştirilmesine dikkat edin)
④ Tepsiyi tekrar tepsi yuvasına yerleştirin.

※ Lütfen dikkat:
• Hafıza kartını sağ taraf yukarıya bakacak şekilde takmaya dikkat edin.
• SIM veya USIM kartını kaybetmemeye veya başkalarının kullanmasına izin vermemeye dikkat edin.
• Bir hafıza kartı takmak için tepsiyi ters çevirirken, diğer tarafa takılmış SIM (USIM) kartının tepsiden gevşememesine veya düşmemesine dikkat edin.

0 Likes
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy S
Merhaba kardeşim,

Bende s10 plus kullanıyorum en son güncelleme yüklü bende bir sorun yok

İstersen sim kart girişini temizleneni öneririm eğer halen tanımıyorsa başka sim kartı takınız yine nafile olmuyorsa

Durumun incelenebilmesi için samsung members üzeriden hata raporu göndermeni tavsiye ederim yada kardeşim

En yakın zamanda samsung yetkili servise vermenizi tavsiye ederim bir kontrol sağlansın cihaza kardeşim
0 Likes