cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsungs20 fe snapdargon internet sorunu ?

(Topic created on: 12-04-2022 06:45 PM)
Purperella
Active Level 6
Options
Galaxy S

Arkadaslar son zamanlarda internet çekmiyor  suan mobil verim acik ama çekmiyor anlamış degilim sebebi nedir?

7 Comments
tolgaS20FE
Active Level 10
Galaxy S
Benimde çekmiyor bazen genellikle sunucular çok yoğun oldukları zaman çekemez ama bu sorun mesala amerika gibi devletlerde yok çünkü onların internet sağlayıcıları çok daha güçlü ve kuvvetli ama türkiye internet altyapısı çok da iyi değil
Purperella
Active Level 6
Galaxy S
Ya bende anlqmadım sanirm telefondan diye dusundum iphonedw boyle sorun yaşamamistim
0 Likes
Galaxy S
Hat ile alakası vardır ne kullanıyorsun
0 Likes
Purperella
Active Level 6
Galaxy S
Degil aslinda telefonda diye dusundum
0 Likes
Galaxy S
Vodafone cekiyormuş gibi gösteriyor ama veri vermiyor
Purperella
Active Level 6
Galaxy S
Bak aynen iste suan bende de öyle sinir bozucu
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba  1itsdlk,

 

Bunun için bulunduğunuz konumda operatörün verdiği sinyal kalitesini alabilmek gerekir.

Uygulamalar > Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla seçilmelidir. Bu işlemi uyguladığınızda bağlantı ayarlarınızın logları sıfırlanacaktır. Daha önce bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağları, Bluetooth ağlarını telefon unutacaktır ve tekrar şifreleri girmek durumunda kalırsınız. Bu durumlar haricinde herhangi bir veri kaybı olmaz.​

 

Sorunun devamı halinde farklı operatöre ait sim kartı ile sinyal kontrolünü yapmanızı öneririz. Sorun tekrarlanıyorsa işlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra "Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla" diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.


https://www.samsung.com/tr/support/service-center/


Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.

 

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.


https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/


Not:

• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.

• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.


Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;


https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

 

Teşekkürler.
MOD

0 Likes