cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung’un ISOCELL sensörleri hakkında ciddi iddia

(Topic created on: 09-01-2021 06:18 PM)
MeHmEt99
Expert Level 5
Options
Galaxy S

Samsung'un bir süredir ISOCELL sensörlerini piyasaya sunması bekleniyor. Çinli sızıntı kaynağı Ice Universe ortaya bu konuda bir iddia attı.

Samsung ve Xiaomi sensör konusunda oldukça yakın bağ içerisindeler. Çinli akıllı telefon üreticisi, Samsung’un yüksek megapiksel değerlerine sahip ISOCELL sensörlerinin alıcısı olarak biliniyor. Bir sızıntı kaynağının paylaştığı tweet’e göre şirketin duyurması beklenen 200 Megapiksel ISOCELL HP1 ve 50 Megapiksel ISOCELL GN5‘in ilk olarak Xiaomi cihazlarında olması beklentiler dahilinde yer alıyor.

Ice Universe’e göre ISOCELL sensörleri yakın zamanda piyasaya çıkıyor

Çinli sızıntı kaynağı Ice Universe‘ün Twitter üzerinden yaptığı paylaşım takipçileri heyecana sürükledi. Gönderisinde Samsung‘un kamera sensörü bölümünün iki yeni ISOCELL sensörü sunmayı hedeflediğini iddia etti. Bunlar oldukça büyük iki aday olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü 200 megapiksel kameralı akıllı telefonlar uzun zamandır Samsung tarafından rapor edilmedi.

 
image
 

 

Xiaomi, Samsung’un yeni sensörlerine talip oldu

600 Megapiksel kameraya doğru giden süreçte 200 Megapiksel bir durak olarak görülüyor. Bunun yanı sıra yüksek Megapiksel alanındaki en büyük yeniliğin yakın bir zamanda sunulması beklentiler dahilinde yer alıyor. Baktığımızda bu kamera sensörünün ISOCELL HP1 olarak adlandırıldığını görüyoruz. Son çıkan söylentilere göre de yaklaşan bir Xiaomi telefonunda yer alacak.

Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Ultra olarak adlandırılan Mi 11‘in en son ISOCELL sensörleriyle satış rekorları kırması beklentiler dahilinde yer alıyor. Özellikle son zamanlarda bu telefonların oldukça popüler hale geldiği söyleniyor.

Samsung, Megapiksel değerinden çok kaliteye önem verecek

Akıllı telefonlarda fotoğraf kalitesini önemli ölçüde sensör boyutu ve yapay zeka temelli bilişimsel fotoğrafçılık altyapısı belirliyor. Bu noktada tek başına Megapiksel değerinin pek bir önem taşımadığını görüyoruz. Ice Universe geçtiğimiz süreçte Samsung‘un strateji değiştirip, artık şişirme rakamlar yerine direkt kaliteye önem vereceği bilgisini aktarmıştı.

Sizler Samsung‘un piyasaya süreceği ISOCELL sensörleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şirket yeni telefonlarında uygulamaya alacak mı? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.

0 Comments