cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung s22 ekranda sararma, servis sonucu

(Topic created on: 07-17-2022 12:59 AM)
42 Views
kilicaner
Active Level 3
Options
Galaxy S

Arkadaşlar daha önce de yazmıştım s22 cihazımda ekranda sararma var. Bugün cihazı servise götürdüm, servis cihazı test etti hiç bir sorun olmadığına kanaat getirdi. Kabul etmedim ancak hiç bir çözüme de ulaşamadık. Çözüm merkezi ile görüştüm, başka bir s22 ile kıyasladigim video ve fotoğrafları mail olarak onlara göndereceğim. Samsung bu işte ekran politikasını deigstirdiyse daha da Samsung kullanmak çok mantıklı gelmiyor. Serviste s21 bir telefonla yan yana koyup kıyaslama yaptık, ona göre bile ekran sarı, servistekiler sarı olduğunu görüyor ama testlerde normal çıktığı için bir şey yapamadıklarını söylüyorlar. 1 aylık cihazda yaşadığım problem gerçekten içler acısı. 

11 Comments
kilicaner
Active Level 3
Galaxy S
O ayarları çok denedim hocam canlı modda ayarı soğuğa alınca ekran mavilesiyor biraz daha. O ayarlarla illa ki bir görüntü tutturulabiir ancak benim sorunum ekranda diğer cihazlara göre problem olduğunu düşünmem.
kilicaner
Active Level 3
Galaxy S
İşin ilginç bir tarafı var, birisi bana şöyle şey söyledi; dinamik amoled kullandıkça sararır, "telefonu 1 hafta kapalı tut açtığında bembeyaz görürsün" dedi. Kafama yatmamisti. Biraz önce media marktta başka bir arkadaşın s20 ultrasıyla oradaki teşhir ürününü test ettik, arkadaşın cihazının ekranıda sarıydi. Kullandıkça sararma olayı imkanlar dahilinde bir durum mu acaba