cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung s20 ultra

(Topic created on: 02-07-2022 07:20 PM)
177 Views
Frimox
Active Level 1
Options
Galaxy S

Arkadaşlar 108 mp de fotoğraf çekiyorum görüntü deki ışıklar çok fazla parlıyor fotoğrafı bakarsanız anlarsınız 

Not:Fotoğraf ta obje sil yaptım arkadaşın yüzü çıkmasın diye sildiğim yer bulanık tır

image
108 mp ile çekildi ve sanırım güncellemeden sonra olsu android 11 böyle bisi **bleep** etmedim hiç 

13 Comments
Galaxy S
Çok kötü ya bu ne s20 daha güzel bu cihazlar 108 mp gibi birşey çekmez yazılımsal olarak bu böyledir buda sadece amiral gemilerine aittir
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy S
Hayır banu 108mp çekiyorlar, gece çekiminde 108mp kötü çeker.
0 Likes
Frimox
Active Level 1
Galaxy S
Kamera lensi temiz herhangi bir sıkıntısı yok da ışıkları böyle algılaması çok kötü ya
Frimox
Active Level 1
Galaxy S
Teşekkür ederim
0 Likes
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy S
Gece çekimlerinde mâlesef 108mp çok iyi olmayabiliyor.
Benim S20'de de gece 64mp çok iyi olmuyor.
Galaxy S
Senin 108 MP kameran yok mu iyide onunla çekim yapsana
0 Likes
MuzoS23
Expert Level 2
Galaxy S
Gece modunda 108mp modu yerine normal modu kullanmanızı öneririm
Frimox
Active Level 1
Galaxy S
Normal mod da öyle ya test ettim
0 Likes
Osmanakar
Active Level 6
Galaxy S
Uzun pozlama yapılmış. Gece karanlığı gereği ışık alabilmek için kamera uzun pozlama yapar.

Telefonunuz 108 Mp olsa dahi otomatik modda 12 Mp çeker. 9 pikseli birleştirip tek piksel gibi kullanır. Bu sayede kamera 9 kat fazla ışık alır ve gece bile net fotoğraf elde edilir.

108 Mp ye alınca bu etki kaybolur ve kalite düşer. Telefon kameraları çok küçüktür ve uzun pozlama yapmadan gece düzgün fotoğraf çekemez.

Pro modunda pozlama süresini kısaltıp ISO yu arttırarak etkiyi azaltabilir veya yok edebilirsiniz. En ideal çözüm 12 mp modunda kullanmak.