cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung s serisi için mini yi geri getirmeli

(Topic created on: 03-26-2024 11:10 PM)
84 Views
Denoiz
Active Level 6
Options
Galaxy S
(Galaxy mini yi dönem gereği dahil etmiyorum) Samsung S serisi mini telefonunu s3 ile tanıttı sonra s4 sonra s5 idi, yanlış hatırlamıyorsam s4 mini plus gibi bir modeli daha vardı her neyse, sonra s6 çıktı çıkmadan önce mini söylentileri vardı ama mini çıkmadı birdaha belki ara modellerinde çıkmıştır ama s serisi için devamı gelmedi.

Zamanında bu telefonlar gerçekten çok kullanışlıydı o zamanın s telefonları da tombul tombul oluyordu 😄 mini daha zarif ve fit idi.

Şu zamanda gerçekten küçük kompakt aynı zamanda elegant ve kullanışlı bir telefon olmalı evet bunu samsung yapabilir. Çünkü saydığım kriterler samsung s serisi telefonlarına has birşey. 
Ayrıca mini telefonlar asıl ana modele kıyasla düşük fiyata sahipti örnek veriyorum s4 zamanında 1900 tl diyelim s4 mini 1.100 veya 1.200 tl gibi biraz daha düşük maliyet ile satılıyordu 2014 yılında vatan bilgisayarda hatırladığım kadarıyla satın aldığımız fiyat 1.200 gibiydi. 
.
Velhasıl kelam Samsung ana S serisine mini konfigürasyonunu ekleyerek 4. Seçeneğini (fe saymıyorum) sunabilir bu sayede daha çok kişi s serisi deneyimini yaşayabilir sırf bunun için değil insanların elinde kaba saba tabak gibi telefonlar görmek yerine mini telefonları görmek daha hoş olur.
Eski güzel günleri hatırlayın.
Yorumlarınızı bekliyorum tartışalım. 
39 Comments
Ali_A12s_User
Active Level 4
Galaxy S
Öylede ben s10e boyutu gibi bir s model çıksa demek istedim
Denoiz
Active Level 6
Galaxy S
anladım seni.
Ali_A12s_User
Active Level 4
Galaxy S
Ama şimdi s10ede batarya sorunu çıktı batarya olarak nasıl sonuç doğurur o boyutta bir telefon bilemiyorum ama 8 gen 2 gibi verimli bir işlemci ile kurtarılır belki bir şekilde
Denoiz
Active Level 6
Galaxy S
Var olan sorunu düzeltmeyeceklerse çıkaracakları yeni telefonun öncekinden farkı ne olacak? Böyle düşünme bence.
Adamların işleri geliştirmek , note 7 den sonra hiç patlayan samsung telefon gördünmü mesela öyle işte.
0 Likes
yns21fe
Active Level 10
Galaxy S
S serisinin baz modelleri fiyat performans olarak uygun cihazlar. Boyut olarak da yeterince küçük olmalarına rağmen iyi bir performans verebiliyorlar. Büyük ihtimalle Samsung onları zaten Mini model olarak kullanıyor.
Ali_A12s_User
Active Level 4
Galaxy S
S10e 5.8 inç falandı baya ama batarya sorunu başladıktan sonra artık geri dönmezler 6 inç altına
0 Likes
Denoiz
Active Level 6
Galaxy S
Fiyatları evet gayet uygun, Fakat modellerde sadeleşmeye gidilmeli artık. Anlatımım yanlış oldu asıl anlatmak istediğim temelde s serisi üzerinden gidilmesi idi, a serisi ve m serisi yavaştan kısırlaştırılmalı belki böyle bir şey olmayabilir ama yine de tartışmaya değer.
A serisi 0* , 10* , 20* , 30* isimlerinden oluşmalı bence bana kalırsa sadece 10,20,30 dan oluşmalı ve kendi içlerinde konfigürasyonu olmalı j serisini hatırla j7 pro düz j7 j7 prime bunun gibi olabilir .
0 Likes
yns21fe
Active Level 10
Galaxy S
Bence de böyle bir şey olmalı. M serisi A serisi çatısında birleştirilip A serisi 10, 30 ve 50 olarak ayrılsa daha iyi olabilir estetik açısından. Yıl içerisinde bu kadar telefon çıkması sorunlara yol açıyor. Mesela neden sırf Hindistan'a özel F serisi çıkarılıyor ki? S, A ve Z serileri yeterli olur. Birde merak ettiğim bir şey var diyelim ki yıllar geçti A39, A59 falan çıktı acaba sonra ne yapacaklar? A300, A500 falan mı :) Büyük ihtimalle A serisinin sonu olacak.
Denoiz
Active Level 6
Galaxy S
Jenerasyon atlatırlar veya Aynı isimle rakamları sıfırlarlar sadece yanına yıl yazabilirer çünkü eski a serileri hep aynı isimde mesela a3 , a5 , a7 , a9 vardı 2017 jenerasyonunu çok seviyordum , isimler aynı kafalar çok karıştı zaman gelince görürüz.
0 Likes
Denoiz
Active Level 6
Galaxy S
Kronoloji bu şekilde şimdi çözdüm1711485056537.jpg
0 Likes