cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung, kullanıcıların sesini kopyalayacak!

(Topic created on: 03-03-2023 12:07 AM)
81 Views
MeHmEt99
Expert Level 5
Options
Galaxy S

Samsung, Bixby için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Custom Voice Creator sayesinde cihaz sesinizi kopyalayacak.

Samsung Bixby mobil asistanı için geliştirdiği yeni özelliği duyurdu. Buna göre, akıllı telefon kullanıcılarının sesi yapay zeka tarafından kopyalanacak. Daha sonra da aramaları yanıtlamak ve istenilen mesajı iletmek için kullanılacak. İşte Custom Voice Creator hakkında tüm detaylar…

Bixby, Custom Voice Creator ile aramaları sizin sesinizle cevaplayacak!

Samsung tarafından geliştirilen Custom Voice Creator özelliği sayesinde Bixby kullanıcıların sesini analiz edecek. Bu sayede tonlamasına kadar kopyalayarak taklit etme yeteneği kazanacak. Bunu da en basit kullanım senaryosundan karmaşık işlere kadar kullanabileceğiz.

Örneğin bir arama geldiğinde Bixby otomatik olarak çağrıya yanıt verecek. Sizin sesinizi taklit ederek şu anda telefona gelemediğinizi veya bir işle meşgul olduğunuzu iletebilecek. Ayrıca gelecekte başka işlemler için de kullanılabileceği belirtiliyor.

Tabii Custom Voice Creator özelliğinin şu an için yalnızca Samsung’un anavatanı olan Kore’de hayata geçirileceği söyleniyor. İlk olarak da şirketin son amiral gemisi cihazları olan S23 serisinde kullanılabilecek. Avrupa’ya ve Türkiye’ye ne zaman geleceği ise belirsizliğini koruyor.

Buna ek olarak Samsung, sesli aramaları yazılı metne dönüştüren Bixby Metin Arama özelliğinin de artık İngilizce aramaları desteklediğini duyurdu. Bu özellik de geçtiğimiz yıl ilk olarak Kore’de Korece olarak kullanılmaya sunuldu. Ancak oldukça benzer olduğunu söyleyebiliriz. Zira Metin Arama’sı da arayanın söylediklerini de yazıya dökebiliyor.

Yani bu iki özellik ile söylemek istedikleriniz karşı tarafa sizin sesinizle iletilirken, onların söyledikleri de yazılı bir şekilde kayıt ediliyor. Dolayısıyla tekrar kaydı oynatmak yerine mesaj halinde konuşma özetini görebilirsiniz.

9 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Samsung bixby türkçe yi unuttu galiba
N-word
Active Level 4
Galaxy S
Apple >>> samsung 🦍
Aykut
Expert Level 5
Galaxy S
Daha Türkçe dil gelecek
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy S
Evet artık gelsin en azından basit kelimeleri sisteme dahil etsinler basit derken sıklıkla kulanılan kelimelerden bahsediyorum
0 Likes
eyotech
Active Level 8
Galaxy S
Samsung önce Türkçe'yi getirsin bixby'e, sonra gerisi alkışlanır.
carljohnsonn
Active Level 7
Galaxy S
Samsung'u ben Rockstar Games'e benzetiyorum ikiside Türkçeyi umursamıyor ve takmıyor
eyotech
Active Level 8
Galaxy S
güzel benzetme ama bir düşünsene gta 5'in Türkçe olduğunu, tüm npc'ler küfür ediyor ve bir düşün acaba onlar o küfürleri Türkçe ederken şu an gta 5 oynayabilen kaç kişi sesi mute yapıp oynamak zorunda kalırdı? jdjwwb
0 Likes
carljohnsonn
Active Level 7
Galaxy S
Hacı dublajlama anlamında demedim normal türkçe menü türkçe altyazı türkçe arayüz bu anlamda dedim ama 20 senedir getirmedi Türkçeyi dahada getirmez zaten. Samsungta klavyeye türkçe emoji desteği ile bixbye türkçe getirmez
eyotech
Active Level 8
Galaxy S
evet...
0 Likes