cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung bu kadar güncellemeye Apple ı geçmek istemiyor mu

(Topic created on: 11-02-2023 10:55 PM)
519 Views
asigo
Active Level 3
Options
Galaxy S

Yaklaşık 15 yıldır samsung kullanıcısıyım alt orta ve üst sekment samsung telefonları kullandım, son zamanlardaki aydan aya güncellemeler senelik güncellemeler derken farkettiğim tek şey samsung optimizasyonu düzgün işte bu güncelleme diyebilecegimiz birtane sürüm göremedik, huawei gibi olmaktan mı korkuyor diye düşünüyorum, apple bazi konulardada geçip android olamama tehlikesini yasamaktan korkma sanırım, s24 çikmasına rağmen yine sorunlu bir telefon çıkarıp bir sene düzeltmek icin güncelleme yayınlıyacak evet marka stratejisi olarak eski telefnları gözden çıkarma her güncelleme ama en azından bunları daha stabil yapabilir.

20 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Ben iphone 14 iphone veya iphone 14 plus almayı düşünüyordum ama acele ettim biraz keşke biraz daha bekleseydim çünkü android 14 güncellemeden sonra herkes şikayetçi
0 Likes
110908
Active Level 6
Galaxy S
ne gibi problemlerden şikayetçiler?
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Yeni bir özellik yok diyorlar kasmalar sorunlar yaşıyormuş arayüz akıcı değilmiş
0 Likes
110908
Active Level 6
Galaxy S
ben s21 FE kullanıyorum daha gelmedi güncelleme yapmayı önermiyorlar mı? Performans ve pil konusunda olumsuzsa yapmam ama o hataları da düzeltirler.
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
S23 kullananlara dedim ben
0 Likes
110908
Active Level 6
Galaxy S
sonuç olarak aynı güncelleme değil mi hemen hemen aynı şeyler yaşanır
0 Likes
nonamee_s23
Active Level 8
Galaxy S
Evet kusursuz bi güncelleme değil ama ilerde bu sıkıntıları gidereceklerdir bana göre apple şu dönemde parasını hak eden bi firma değil paran varsa alırsın evet ama şöyle de bi durum var iphone alınca kafan rahat olacak mı.apple da kusurlu güncellemeler yapıyor hocam sonuçta bu işler yazılımla ilerliyor diğer güncelleme ile sorunu çözüyorlar fazla kafaya takmamak lazım evet ara sıra takılmalar oluyor ama çok büyük sorun denmez ilerde düzelecektir. Yanlış anlama tabi hiç bi firma babamın oğlunun değil umrumda da değil sadece ufak tekef sıkıntılar yüzünden kafada bitirmemek lazım)
545481
Active Level 7
Galaxy S
hocam merhaba s23 kullanıyorum one ui 6da pil çok iyi optimize edilmiş 2 saat ekran süresi farkı veriyor yaklaşık,arayüzde değişimler var yeni saat yüzleri daha akıcı animasyonlar var özellikle telefonu açıp kapatırken ekran hızlı gelmiyor daha akıcı geliyor

ios 17 yenilikleri:

Bekleme modu: Always on display çakması ekranda büyük siyah saat ve takvim gösteriyor samsungda 7 belki daha fazla senedir olan şey. geçen seneki güncellemede Always on display geldi diyeceksiniz ekran açıkmı kapalımı belli değil duvar kağıdını gösteriyor ve dahayeni geldi o da saçma sapan geldi Samsungda senelerdir var

etkileşimli araç takımları özelliği( samsung rutins veya smart thing widgetları) widgetlardan ev eşyalarını kontrol edebilme lamba yakabilme tv açabilme vs apple widgetları 2 3 senedir getirdi androidde samsungdan örnek verirsek Samsung Galaxy S (2010) modelinde vardı xd ve smart things uygulamasından da ev eşyalarını bu şekilde kontrol edebiliyorsunuz ve widgetlarından aynı şekilde

kişi posterleri;
bu özellik yeni, aramalarda kişi posteri gözükmesi ve yaklaştırarak güzel bir animasyonla paylaşılması güzel bir özellik

gelelim sorunlara ios 17 batarya sorunu ısınma sorunu ekran titremesi ve 3 4 tane daha var hala düzeltilemeyen de var iphone 15 serisi kendi problemlerine gelirsek tam rezalet oldu titanyum dediler iphone 11 den sonraki bütün modellerin dayandığı bükülme testine dayanamadı s23 ultra vs iphone 15 pro max cep hizası düşürme testinde arkası parçalandı ekran yanma problemleri vs vs

hocam appleın yeni özelliklerinin çoğu bize eski ve daha çıkaracakları çok özellik var samsunga da uydu bağlantısı ve düşme, kaza algılama gelmesi lazım tabi ki
iyi oldukları şey kamera ve optimizasyon başka iyi olduğu şey bilmiyorum (2 sene iphone 11 5 ay iphone 14 pro max kullandım çıldırmak üzereyken sattım neredeyse hiç etkileşimim yok gibi bir şey kişiselleştirme yok uygulamalar ücretsiz yok 60k iphone 14 alıp her ay bir de uygulamalarına para ödüyorsunuz )
iphone yatırım amaçlı alınabilir uzun süreli kullanmak için sabrı olan 5 sene kullanacak olan aynı şeyleri görmeye dayanacak olan kullanır
carljohnsonn
Active Level 7
Galaxy S
Ben şuan iPhone 14 ile S21 FE kullanıyorum ve arkadaşımda da S22 Ultra var şu kadarını diyim apple ayrı bir seviye ve boyut. iPhonenin optimizasyon ve stabilizasyonu hiçbir android ile karşılaştırılamaz. Şimdi bende isterim Samsung Appleden daha iyi olsun yazılımı optimizasyonu daha iyi olsun ama samasung ya yapamıyor bunu yada korkuyor başka açıklaması yok. iPhone 14 aldığım için de çok mutluyum